Strona główna Na sygnale Kryminalne Kupował na konto pabianiczanina

Kupował na konto pabianiczanina

0

W Łasku zatrzymano 19-latka, który posiadał przy sobie narkotyki i posługiwał się kartą bankomatową należącą do pabianiczanina.

Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego ustalili, że 19-letni mieszkaniec Łasku może posiadać narkotyki. Żeby potwierdzić swoje przypuszczenia skontrolowali typowanego mężczyznę. Okazało się, że w kieszeni miał dilerkę z marihuaną.

Podczas przeszukania mieszkania zajmowanego przez 19-latka stróże prawa nie znaleźli już żadnych substancji zabronionych. Ich uwagę zwrócił portfel, w którym znajdowały się dokumenty na nazwisko mieszkańca powiatu pabianickiego. Szybko wyszło na jaw, że portfel z dokumentami pochodził z przestępstwa.

Policjanci ustalili, że jakiś czas temu właściciel zgubił portfel w autobusie komunikacji miejskiej. 3 listopada 2014 roku stwierdził, że ktoś posłużył się jego kartą bankomatową i wypłacił część środków. Jak się okazało, to 19-latek za pomocą znalezionej karty kilka razy robił zakupy w sklepach na terenie Łasku, płacąc zbliżeniowo.

– Zatrzymany mężczyzna usłyszał już zarzuty. Będzie odpowiadał m.in. posiadania narkotyków, przywłaszczenia dokumentów i karty bankowej oraz posłużenia się nią – mówi sierż. szt. Katarzyna Staśkowska.

REKLAMA