Strona główna Aktualności Z miasta 4 nowe zakażenia COVID-19 w powiecie? Sanepid czeka na wynik badań

4 nowe zakażenia COVID-19 w powiecie? Sanepid czeka na wynik badań

5
fot. pixabay.com
Niepokojący raport trafił dziś do dziennikarzy. Biuro prasowe wojewody łódzkiego wysłało dane epidemiologiczne z województwa i poszczególnych powiatów. W tabelce przy pabianickim sanepidzie widnieją 4 nowe zakażenia. Jeśli wyniki badań się potwierdzą, będzie to największy przyrost zachorowań od początku epidemii.

Według danych z urzędu wojewódzkiego w naszym powiecie choruje 5 osób z czego 4 zakażenia zostały wykryte w ostatniej dobie. Zakażenia te nie są jednak potwierdzone w stu procentach, bowiem sanepid czeka jeszcze na wynik z drugiego badania. Jeśli się potwierdzą statystyka zachorowań wzrośnie do 16 przypadków (11 osób wyzdrowiało).

Duży przyrost zachorowań odnotowano w całym województwie. Jest 59 kolejnych zakażeń koronawirusem potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Są to osoby w wieku od 14 dnia życia do 74 roku życia. Łącznie w woj. łódzkim zachorowało 1157 osób, z czego 430 wyzdrowiało, a 39 zmarło.
W ciągu ostatniej doby zmarły trzy osoby: dwie kobiety (86 i 88 lat) i mężczyzna 78-letni mężczyzna. Pacjenci byli mieszkańcami powiatu zgierskiego. 

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Bardzo dobrze,że tylko 4 osoby są zakażone. Obserwując to co dzieje się w obydwu dla przykładu Lidlach (10 minut po 6 rano 7 osób w kolejce , blisko siebie – na prośbę o otwarcie drugiej kasy – żadnej odpowiedzi – fuknięcie) Łatwo można to sprawdzić – od wielkiego dzwonu są otwarte dwie kasy. Zostawiłem zakupy i podziękowałem za obsługę. Widać na mieście grupki młodzieży bez maseczek w grupkach po 5 – 6 osób omawiających zapewne ważne sprawy. Nie widać za to SM. Ani pieszych patroli,ani aut. Rozlużniajmy się w środku pandemii jeszcze bardziej. Rozumiem – miały być niby-wybory to niech… Czytaj więcej »

Jedyne głupoty to Ty człowieku wypisujesz, wyłącz telewizor i zobacz co się naprawdę dziej, tu nie chodzi o wirusa, bo on był już dawno. Rozdmuchali sprawę Włoch i już jest cisza, USA to samo, wystraszyli ludzi, siedzą cicho i o to chodziło. Przepychają różne ustawy, którymi nikt się nie interesuje, bo kazali siedzieć w domach, to ludzie siedzą jak te barany! Może jak przyjdą z MILICJĄ nasz szczepić przymusowo, nie wiadomo czym, to ludzie zaczną się budzić, ale to już będzie za późno! Otwórzcie oczy i zobaczcie co się dzieje, daleko nie trzeba szukać, przykład wczoraj w Warszawie był, jak… Czytaj więcej »

Ostatnio dla uwiarygodnienia przeprowadzanych testów za granica
dołączane są próbki które nie powinny dac wyniku pozytywnego .
Po takiej próbie okazało się ze zarówno koza jak i papaja
Maja w sobie koronawirusa .

Info dostępne w Internecie

Przestańcie już p o tym świrowirusie. Rzygać się chce, a większość i tak już wie, że to ściema tysiąclecia chyba

Popieram!