Strona główna Aktualności Ten cmentarz jest otwarty. Proboszcz „obchodzi” przepisy

Ten cmentarz jest otwarty. Proboszcz „obchodzi” przepisy

51

Proboszcz z Ksawerowa wywiesił na bramie cmentarza kartkę z napisem „park cmentarny” i zostawił otwartą furtkę. Ludzie korzystają. 

Informacja pojawiła się w piątek na stronie Spotted Ksawerów, ale nie do końca wydawała się wiarygodna.

To jednak nie jest fake news. Na cmentarz w Ksawerowie można wejść bez żadnych przeszkód. Przed godz. 8.00 rano na teren nekropolii weszło kilkanaście osób. Przyjechała też policja. Funkcjonariusze chcą przekonać proboszcza, żeby jednak zamknął furtkę.

– Nie dziwię się księdzu. Też bym tak zrobiła, bo decyzja o zamknięciu cmentarzu była ogłoszona zbyt późno. W piątek wieczorem były tutaj tłumy ludzi, co mają zrobić z kwiatami – mówi jedna z kobiet, która skorzystała z otwartej furtki.

W piątek o godz. 15.30 premier poinformował, że w związku z pandemią cmentarze mają być zamknięte w sobotę, niedzielę i poniedziałek.

Aktualizacja: około południa ws. zamknięcia cmentarza miał u proboszcza interweniować arcybiskup. Informujemy jednak, że o godz. 13.30 furtka do nekropolii jest cały czas otwarta.

REKLAMA
Poprzedni artykułGodzinę walczyli o życie 46-latka
Następny artykuł15 medali i deklasacja rywali w na własnym podwórku. Zapaśnicy PTC święcą sukces
Subskrybuj
Powiadom o
51 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Kler i tak pozostanie bez karny!! Won! Wszystkich won!

martw sie o twoich bandytow z ulic POlski –a wlasnie kapusiom,fletom won wiec powoli pakuj sie

AWS, PSL, SLD, PIS, PO JEDNO ZŁO

Jeszcze PiT i ZUS

W punkt.
Ale jak widać masa ludzi lubi gdy kler ich ****.

Ksiądz Bracha, bardzo dobrze znany jest Ksawerowskiej społeczności z prowadzonych przez siebie interesów i inwestycji.
Nie zdziwił bym się gdyby się okazało że sam zainwestował w kwiaty i znicze wystawiane pod cmentarzem.
Nie wierzę żeby to zrobił bezinteresownie. Myślę że zrobił to tylko i wyłącznie z powodu kasy.

Przed wyborami, gdy zachorowań było 100 dziennie, był krzyk: „Zamknijcie lokale wyborcze bo się pozarażamy”, teraz gdy mamy 20000 dziennie znowu krzyk „Otworzyć cmentarze bo tam się nie zarazimy” – ludzie zdecydujcie się.

Wsadzić zarządcę do pierdla na 30 dni.

A niby za co. w rozporządzeniu jest zakaz wstępu na cmentarze a nie nakaz ich zamknięcia: „„§ 28a. Od dnia 31 października 2020 r. do dnia 2 listopada 2020 r. zakazuje się wstępu na teren cmentarzy,
z wyjątkiem pogrzebu i czynności z nim związanych.””

Racja. Zakaz wstępu. Ciekawe czy wszyscy, którzy wejdą na cmentarz i dostaną mandaty pójdą do księdza, żeby oddał im pieniądze za to, że wprowadził ich w błąd. Bo to, że nie mógł zrobić z cmentarza parku jest oczywiste. 10 osób to już jest 5000 zł. Ucierpi kasa kościoła. I to oczywiście z kasy wszystkich wiernych z tej parafii. Ale myślę, że będzie inaczej. Każdy, kto dostanie mandat położy uszy po sobie i weźmie sobie na wstrzymanie, gdyż będzie bał się iść do księdza zwrócić mu uwagę, bo wie, że od księdza wyleci z wielkim hukiem

To ci wszyscy organizatarzy tych lewicowych protestów powinni już dawno siedziec jak mamy iść w tą strone

ty powinienes siedziec za pusty leb

Last edited 3 lat temu by un

Nie ma lewicy, nie ma prawicy, jest tylko konflikt i potrzeby interesów Ziemio

Tylko pozazdrościć takiego Proboszcza

kup sobie respirator – przyda ci się

Proboszcza który występuje przeciw rządowi kolaborującemu z KK?
Jak daje 500 to dobry, jak zamyka cmentarze to robimy rewolucję.

To ludzie sobie nawet już proboszcza zazdroszczą ? 😁😁😁 A kim jest ta persona, że można ją w ogóle rozpatrywać w kategoriach zazdrości ?

a co to jest „Park cmentarny”? pierwsze słyszę…

To takie miejsce do obejrzenia swojego pochówka zawszczasu tuż przed zarażeniem

Jeden normalny w tym calym syfie

Czy normalny to za dużo powiedziane ale chwała mu za odwagę.

Bracha 👏👍

zgłaszam to do prokuratury!!!!
ludzi można chować tylko na cmentarzach!
a ten człowiek , jakiś proboszcz czy coś, ma tysiące pochowanych w własnym parku!!!! Gdzie jest policja się pytam i koroner!

znowu ksiądz ponad prawem….

wchodząc na cmentarz narażacie na zakażenie zmarłych! za tydzień będzie z tego powodu noc żywych trupów. zaczną wychodzić zombiaki i łazić po ulicach. chyba tego nie chcecie!

to prawda Jarek wkurzył nawet nieboszczyków. Mnie ciekawi co zmieni ten zakaz, zatrzyma wirusa, raczej trzeba nauczyć się z nim żyć i przestegać reżimu sanitarnego. Uważam, że to jest zemsta za protesty. Własnie wróciałam z zakupów i wszędzie dużo ludzi, ciekawe ilu z nich dezynfekuje ręce i zmienia maseczki jednorazowe. Mozna to było inaczej zorganizować, to praktycznie są dwa dni, my się dogadaliśmy w rodzinie kto kiedy idzie na grób. Dla niektórych jest bardzo ważne symboliczne święto. Ciekawe co jeszcze wymysli nasz rząd. Brawo za odwagę dla księdza Stanisława.

reżim sanitarny? do końca życia mamy chadzać w kagańcach? co za brednie. wirus, który zabija 100% gospodarek na świecie i mniej niż 0.1% zakażonych. tego wirusa chyba Sasin osobiście stworzył, że jest taki beznadziejny w tej swojej potworności. na początku karmili nas filmikami z Kitaju, jak ludzie padali jak muchy na ulicy, potem makaroniarze mieli problem z miejscem na trumny zmarłych na wirusa i musieli tych biednych topielców sprzed roku trzymać w kościele. Potem w hamburgeryce pokazywali jakiś szpital, że niby we włoszech jako swój w nowym jorku. A teraz u nasz, najpierw wirus jest, potem nie ma, teraz znowu… Czytaj więcej »

W punkt.

Ksiądz Bracha ma kręgosłup i charakter, jestem z całą rodziną za!

Szkoda tylko, że mózgu nie ma i naraził na mandaty swoich wiernych, którym wmówił, że cmentarz jest parkiem. No chyba, że teraz za nich te mandaty zapłaci. A może ty za nich zapłacisz. Z całą rodziną ?

Można było wpuszczać po 100 osób (w zależności od m2 to teren otwarty a nie zamykać cmentarzy… Dziwne że kościołów nie zamykają a w nich przecież teren zamkniety

Trzeba było mieć mózg i odwiedzić cmentarz w innym terminie np. tydzień przed, a nie płakać, że się teraz nie ma co z kwiatkami zrobić…

A jak sytuacja wygląda w Dłutowie, jest ktoś może stamtąd? 😉

Dlutow zamknięty tuszyn otwarty

Policja pilnuje, czy tylko łańcuch z kłódką? 😉

Szanuję, że są ludzie, którzy walczą z tą plandemią

Na jakiej podstawie prawnej zmieniono cmentarz w park? Prawne aspekty funkcjonowania cmentarzy … Cmentarz to miejsce specjalnie wydzielone do pochówku zmarłych. Jego usytuowanie musi być jednak uwzględnione przez miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego oraz zatwierdzone przez inspektora sanitarnego. Należy go zorganizować jako teren zielony o założeniu parkowym. Art 12. §3 Ustawy z dnia 31 stycznia 1959 r. o cmentarzach i chowaniu zmarłych precyzuje – „Groby ziemne, groby murowane i kolumbaria przeznaczone na składanie zwłok i szczątków ludzkich mogą znajdować się tylko na cmentarzach”. … więc nie w parkach cmentarnych? Czy w „parku cmentarnym” będzie można pochować? Za 2 dni będzie cmentarzem,… Czytaj więcej »

Przeczytaj co napisałeś pszeczysz sam sobie

użyj „rz” w słowie przeczysz (napisałeś PSZECZYSZ) wskaz , w którym miejscu jest sprzeczność?

No to mi się podoba wreszcie znalazł się Ksiądz z jajami. Jak Kuba Bogu tak Bóg Kubie. Z tymi pomazańcami i okrzykniętymi apostołami na Jasnej Górze (video: Mateusz) nie da się grać uczciwymi kartami!

Ale respirator już masz?

ten ksiondz miał zawsze wielkie jaja

Czyli sprawdziłeś – hm nonononono

tak po same kulki

Określenie „park sztywnych” nabrało nowego wymiaru.

Głośno się zrobiło o Ksawerowie, w całym kraju!

Aż się google maps zawiesiło, tyle osób szukało Ksawerowa 😉

i za granicą też, mieszkam w Holandii i też się o tym dowiedziałem, tym bardziej miło bo urodziłem się w tej parafii…

Brawo ksiądz! Prawdziwy pasterz ludzi. Nie jak te biskupie trzęsid…. y

Pasterz: „Idziecie na cmentarz, nazwałem go parkiem. Najwyżej wyłapiecie 500 zł mandatu. A, że piątkowy przepis zabrania wstępu, to już wam nie powiedziałem owieczki wy moje. Przecież to nie moje pieniądze. A przy okazji zostałem gwiazdorem”

A póżniej zbierze kasę za pochówki tych zarażonych covidem 19 na tym parku? cmentarzu. Gratulacje.