Strona główna Aktualności Z miasta Dramatyczna historia z pabianickiego oddziału COVID

Dramatyczna historia z pabianickiego oddziału COVID

10
Pabianiczanin Radosław Koryzna, międzynarodowy sędzia piłki wodnej, opowiedział o walce z COVID, zarówno swojej jak i personelu medycznego z naszego szpitala. Reportaż zrealizowali dziennikarze programu „Czarno na białym” w TVN24.

Koryzna zachorował 25 października. Czekał na umówioną teleporadę i zlecenie testu na obecność koronawirusa.

– Odcięło mnie tak, ze nie byłem w stanie dojść do toalety. Zrobienie kilku kroków było jak wyprawa na Mount Everest – opowiadał przed kamerą. – Nastąpiło gwałtowne pogorszenie, zacząłem mieć drgawki i krótki oddech.

Wtedy żona (była koszykarka) zawiozła męża do szpitala w Łodzi. Tam go nie przyjęli, bo nie miał… testu na COVID. Wrócili do Pabianic, do szpitala przy ul. Jana Pawła II. Tutaj znalazło się miejsce dopiero, gdy umarła jedna z pacjentek.

– To było wstrząsające, bo dotarło do mnie, że miejsce znajdzie się dla mnie, bo ktoś swoją walkę przegrał – opowiada pabianiczanin.

 

W reportażu głos zabiera też ordynator oddziału – Piotr Debich, który praktycznie z dnia na dzień musiał stworzyć oddział covidowy.

– Końcówka dyżuru, kolejna nieprzespana noc. Sytuacja tragiczna, pielęgniarki zniechęcone, wymordowane, sześć przyjęć do oddziału, trzy zgony, dwie reanimacje, ale walczymy dalej – tak lekarz relacjonował pracę na oddziale.

Bohater reportażu opisuje heroiczną walkę personelu medycznego o zdrowie pacjentów i mówi dosadnie, jak państwo przygotowane jest do pandemii.

– Rząd kłamie, teraz coś próbuje robić. Nie robił nic przez pół roku, nie pomógł lekarzom, nie pomógł ratownikom. Powiedziałem sobie, ze jeżeli wyjdę z tego to nie będę milczał, bo jestem to winien pani doktor, tej kobiecie, która można powiedzieć oddała mi swoje łóżko – mówił Radosław Koryzna.

Radosław Koryzna wyszedł ze szpitala 6 listopada.

W pabianickim szpitalu na oddziale zakaźnym zmarło już co najmniej 10 osób.

 

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
10 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Jacy oni ( TVN ) przewidywalni. Rząd kłamie !! . Państwo nie przygotowane !!. Przypomnę że totalna opozycja chciała wybory robić na jesień ,bo ich eksperci twierdzili ,ze jesienią pandemia się skończy . Najpierw wysyłają ludzi na ulicę ( TVN i opozycja ) , aby obalić rząd , a potem płacz ,że taka sytuacja w szpitalach a nie inna. Niedługo się pewnie niechcący dowiemy, ze pacjent jest albo sympatykiem KOD-u lub członkiem lub sympatykiem PO lub innej organizacji lewackiej.

Skoro na TVN mówią, że państwo jest nieprzygotowane (łącznie osa, łącznie…), to z automatu oznacza, że jest zupełnie przeciwnie? 🙂 (…) bo ich eksperci twierdzili ,ze jesienią pandemia się skończy . Skąd ty bierzesz informacje, z których konstruujesz sobie obraz rzeczywistości? Jedyne czego opozycja nie chciała robić, to testować jak mogą wyglądać przygotowywane na kolanie pierwsze powszechne wybory korespondencyjne. No i każdy miesiąc pandemii/problemów gospodarczych, to niższe poparcie dla obecnej władzy, to zrozumiałe. Pomysłów „co w zamian” było wiele, natomiast nikt nie twierdził, że jesienią będzie po pandemii. Niektórzy mogli się co najwyżej łudzić, że będziemy ją do tego czasu… Czytaj więcej »

Last edited 2 lat temu by Marek W

Jeszcze dodam, że szkoda, że za poprzedniej władzy TVN nie angażował się tak w ochronę zdrowia i dobro Polaków i nie relacjonowało na żywo czarno na białym , kiedy chcieli likwidować nasz szpital. Retoryczne pytanie dlaczego się nie angażowało, bo wiemy dlaczego.

Ah ta propaganda TVN. Człowieku wyłącz tv, włącz samodzielne myślenie…

Kuźwa jaki to człowiek głupi. kłamczuszek mateuszek mówi w tv, że Polska najlepiej przygotowana na covid. Że bĺyszczy na tle innych krajów. Jako kontrapunkt mamy pokazany stan faktyczny w tym reportarzu. No i Osa oczywiście uważa, że to mateuszek mówi prawdę, a człowiek z reportarzu kłamie. No tak przecież to statysta. To jest sfingowane.

Jako kontrapunkt mamy pokazane jak sobie radzą w Italii,Francji,Hiszpanii czy USA ,ale tam też mamy statystów.Cały świat nie radzi sobie z pandemią i nie ma co porównywać w którym kraju jest lepiej .

Chiny czy Wietnam sobie poradziły i to bez szczepionki

prawda jest taka, że cały świat nie radzi sobie z pandemią, a w Polsce totalni też nie pomagają w niczym, wszędzie tylko polityka a ludzie umierają

Patrzaj powyzej

Może na początku trzeba oddac hołd zmarłym A potem złożyć ukłon az do samej ziemi naszym pabianickim pielęgniarkom ratwnikom i lekarzom z oddziału covid a potrm komentowac dziadostwo pis owkie Ich nieprzygotowanie itp