Strona główna Aktualności Z miasta 29 wniosków do sądu nie poskutkowało. Wciąż wylewają nieczystości na ulicę

29 wniosków do sądu nie poskutkowało. Wciąż wylewają nieczystości na ulicę

9
Straż miejska, ale także sąd są bezsilne wobec mieszkańców z posesji przy ul. Myśliwskiej 12A. Straż miejska interweniowała tam już 44 razy i skierowała 29 wniosków do sądu o ukaranie. Nic nie pomaga. 

„Właściciele – Romowie ignorują wszelkie kary, mandaty oraz nakazy o przyłączenie się do kanalizacji. Czy naprawdę są to „szare eminencje”, których prawo nie obowiązuje – mogą popełniać kolejne wykroczenia i śmiać się z wymiaru sprawiedliwości? – zastanawiają się strażnicy miejscy.

Wylewanie nieczystości ciekłych pochodzących z terenu nieruchomości jest karalne, niezależnie od tego, gdzie są wylewane, tj. do rowu, na pole, czy też na własne podwórko. Proceder ten stanowi wykroczenie, które podlega karze grzywny nawet do 5000 zł.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
9 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Zakręcić przyłącze i po problemie

Popieram,tylko czemu jeszcze tego nie zrobili?

Piękny obraz włodarzy miasta Pabianice.. z byle szambem nie umieją sobie poradzić.. Niech rozkopią wjazd przed posesją z powodu awari rury.. z dopalaczami mieli pomysły jak utrudnić dostęp do lokalu. Niech wodę odetną, awaria, studzienkę zastawią workami z piaskiem, awaria. Jest tyle sposobów… na pewno jednym z nich nie jest czekanie jak „wolne” sądy w Postkomunizmie coś zrobią!

to jest tylko element bezradności, deszczówka z większości posesji jest odprowadzana na ulicę i ewidentnie przyczynia się do degradacji nawierzchni dróg i jest nie zgodna z prawem. Dla usprawiedliwienia, to także rola nadzoru budowlanego ale to jest odrębne zagadnienie!

Niewiarygodne że na tych flejtuchów nie ma skutecznej kary

Proszę straż miejska i policję o nie przejeżdżanie i przyjeżdżanie tam przez najbliższy czas. Jeśli sąd i władza jest bezsilna, to obywatele zrobią porządek. Jestem o tym przekonany.

jestem sąsiadem,Ile razy interweniuje w tej sprawie na Policje ,sprawę zgłaszam do inspektora środowiska

codziennie tam przejezdzam i codziennie jest to samo szambo i syf a na podwórku kroluja dynie

Zacznijcie wyrzucać im śmieci na posesję to się nauczą. Zgłoście ze gaz na lewo mają itd . Zaraz im rura zmięknie.