Dzieci ćwiczyły w mikroskopijnej sali. To się zmieni

  16
  Trwa budowa nowej sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Mogilnie Dużym. Przez wiele lat dzieci ćwiczyły na 60m². Niedługo będą mieli do dyspozycji dwie nowe sale. 

  Inwestycja będzie kosztować 10 mln złotych, z czego dofinansowanie ze środków unijnych wynosi 5,5 mln zł, natomiast dotacja z programu Sportowa Polska 2022 – 2,7 mln zł. Resztę pieniędzy gmina Dobroń dołoży ze środków własnych. Co ciekawe, inwestycja ma się zakończyć wcześniej niż przewiduje umowa.

  – Wykonawca zapowiada zakończenie praca na marzec-kwiecień przyszłego roku, choć ostateczny termin to sierpień. Mamy jednak nadzieje, że dzieci skorzystają z nowej sali jeszcze w tym roku szkolnym – mówi Robert Jarzębak, wójt gminy Dobroń.

  Sala budowana w tzw. systemie pasywnym będzie połączona łącznikiem z budynkiem podstawówki. Powierzchnia zabudowy nowego obiektu wynosi 752,65m², natomiast powierzchnia użytkowa 916,47 m². Jest to budynek 2-kondygnacyjny, podzielony na dwie części. W pierwszej części (parter) znajduje się pełnowymiarowa sala gimnastyczna o łącznej powierzchni 331,74 m² i wysokości 7 metrów, hol, magazyn sali, szatnie i sanitariaty dla uczniów, toaleta dla osób niepełnosprawnych oraz pokój nauczyciela. Na piętrze budynku zlokalizowana jest m.in. sala ćwiczeń o powierzchni 93,22 m² ,toaleta w tym również dla osób niepełnosprawnych oraz pomieszczenie techniczne. Na piętro można dostać się schodami lub windą dla osób niepełnosprawnych. W ramach wyposażenia stałego zamontowane zostaną w sali gimnastycznej drabinki, elektroniczne tablice wyników oraz bramki i kosze.

   

  Sala w szkole ma 60 m kwadratowych
  REKLAMA
  Subskrybuj
  Powiadom o
  16 komentarzy
  najstarszy
  najnowszy
  Inline Feedbacks
  View all comments

  Będą mieli jak ją ogrzać?

  Cały dach w panelach, spoko, będzie prawie bezkosztowo

  za przeglądy i serwis zapłacą więcej niż za tradycyjne ogrzewanie….

  rozumiem że biegły strażak wypowiedział się na temat „jak pali się dach z panelami i jak nie da się tego zgasić, dopóki się nie spali samo….” , oraz że dopuścił to rozwiązanie do użytku w szkole?

  Jednak wykonawca może wyrobić się w terminie?

  Gwałt na krajobrazie.

  Jakich 60 m2 skad to info. Przepraszam ale uczylem tam lekcji wychowania fizycznegoni max to bylo 36 lub 40 m2. Skad takie glupoty bierzecie?

  To co jednak można wybudować coś za 10 baniek? To pytam się dlaczego miasto nie buduje drugiego basenu? Zamiast łożyć np na szkutnie można było spokojnie postawić basen gdzie do takiej inwestycji ministerstwo sportu napewno by kasę dołożyło. Ale jakcy rzadacy miastem takie inwestycje

  22 miliony koszt wiaduktu na Lutomierskiej i jakoś Ministerstwo Infrastruktury nie wykazało najmniejszej chęci dołożenia do inwestycji, a teraz nagle sugerujesz, że Ministerstwo Sportu dołoży do basenu za 50 milionów?

  Super, zawsze mnie cieszą takie inwestycje. Mam nadzieję że dyrekcja mądrze zarządzi obiektem aby był dostęp do niego po godzinach lekcyjnych.

  Super, że dzieciaki zyskają. Brawa dla zarządzających.
  W SP9 jest podobnie malutka sala i to na drugim piętrze, ale tu niestety dyrekcja się nie wykazuje 🙁

  Tam dyrekcja lekceważy i zamiata sprawy wewnątrzszkolne. Pod dywan. Niebawem g….no się rozleje. Sprawa w toku. Ciekawe czy Media będą o tym pisały.

  Co tam w SP9 się zamiata, mówią, że taka dobra szkoła?

  Była dobra….. Podejście do ucznia i pracowników pozostawia wiele do życzenia. Ale fakt jest taki, że było wiele lat dobrze. ( około 7-8 lat temu)