Strona główna Aktualności Z miasta 10 mln zł na drogi. Prezydent przedstawił inwestycje na 2017 rok

10 mln zł na drogi. Prezydent przedstawił inwestycje na 2017 rok

24

Trwają prace nad budżetem miasta na 2017 rok. Dziś podczas konferencji prasowej prezydent Grzegorz Mackiewicz przedstawił plan ewentualnych inwestycji na 2017 rok. 

Zadania podzielone zostały na 4 grupy. Pierwsza z nich to projekty zakwalifikowane do budżetu obywatelskiego.

Druga grupa to wydatki niezbędna do uzyskania dofinansowania ze środków zewnętrznych.

– mieszkalnictwo socjalne – wkład do projektu – 250 tys. zł

–  poprawa efektywności wykorzystania energii w budynkach użyteczności publicznej – 57 tys. zł

– budowa regionalnego centrum sportów wodnych na Lewitynie – 3 mln zł.

– modernizacja budynku SP 5 – 850 tys. zł

– budowa boiska wielofunkcyjnego z bieżnią przy SP 13 – 860 tys. zł

– budowa boiska przy SP 17 – 534 tys. zł

– renowacja Bulwarów  – 1 mln 660 tys. zł

– opracowanie studium wykonalności do projektu „Modernizacja i rozwój komunikacji miejskiej” – 489 tys. zł

– dokumentacja na łódzki tramwaj metropolitalny – 250 tys. zł

– projekt bieżni na stadionie Włókniarza – 200 tys. zł

– przebudowa ul. Warszawskiej od Dużego Skrętu do granic miasta 2 mln 775 tys. zł.

 

Trzecia grupa to inwestycje drogowe.  – Na budowę dróg planujemy przeznaczyć blisko 10 mln złotych – podkreślił prezydent.

– przebudowa dróg gminnych (kontynuacja inwestycji rozpoczętych) – 270 tys. zł

– przebudowa chodnika z budową drogi rowerowej na ul. Nawrockiego (od wjazdu na parking do ul. Waltera Jankego) – 250 tys. zł

– ścieżka rowerowa z rondem na Lewitynie i trakt pieszo-jezdny – 300 tys. zł.

– przebudowa pozostałych dróg gminnych – 2 mln 700 tys. zł

– przebudowa Siennnej od posesji nr 23b do ul. Smugowej – 1,5 mln zł

– przebudowa ul. Sybiraków i Rzgowskiej (7. łopatka) – 600 tys. zł

– remonty chodników – 860 tys złotych.

 

Czwarta grupa to inwestycje, jak to nazwał prezydent, ważne dla miasta:

– remont pomieszczeń szpitalnych na potrzeby WTZ  (kontynuacja) – 2 mln 10 tys

– wykonanie w zasobach ZGM przyłączy wodnych i kanalizacyjnych oraz montaż studni wodociągowych – 817 tys. zł.

– wykup gruntów pod strefę ekonomiczną i planowane ulice – 2 mln 300 tys zł

– budowa monitoringu Pabianic (I etap) – 95 tys zł.

– modernizacja sali widowiskowej MOK (kontynuacja) – 536 tys. zł

– wykonanie nawodnienia i drenażu Parku Słowackiego – 400 tys, zł

– siłownia plenerowa na skwerku przy Szarych Szeregów i w parku Jordanowskim – po 50 tys.

– modernizacja odwodnienia na ul. Piotra Skargi – 160 tys. zł

– remont niecki basenowej 200 tys. zł

Ponadto zaplanowane zostały inwestycje nie zawarte w tym zestawieniu jak np. zakup oprogramowania, klimatyzacji itp.

 

 

REKLAMA
Poprzedni artykułKłębowski z ostatnim brązem jako młodzik
Następny artykułTak wzrosną podatki od nieruchomości
Subskrybuj
Powiadom o
24 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

A poza tym, inwestycja jest z poprzedniej rezerwy budżetowej ( ponad 100 mld ). Idę o zakład, że gdyby PiS miał ją realizować z własnych środków ( 0,00,- ), nie byłoby S14 ! Do tego dochodzi jeszcze dziura w tegorocznym budżecie państwa, rządów PiS i jest największą w historii RP, od 1989 r. !

A poza tym, inwestycja ( S14 ) jest z poprzedniej rezerwy budżetowej ( ponad 100 mld ). Idę o zakład, że gdyby PiS miał ją realizować z własnych środków ( 0,00,- ), nie byłoby S14 ! Do tego dochodzi jeszcze dziura w tegorocznym budżecie państwa, rządów PiS i jest największą w historii RP, od 1989 r. !

tak z ciekawości ty to fanem PO i BSR jesteś? krytykujesz PiS ,a to nie oni dyrygują budżetem miasta Pabianic głosowaliście na nich ludzie to teraz patrzcie na to co robią i jak wydają nasze pieniądze nie czepiajcie się a już ty przede wszystkim PiS. PO jest już 3 kadencje kolego ale ty pewnie wiesz lepiej no cóż współczuję braku wiedzy

Ja napisałem konkretnie. Wykaż się swoją wiedzą w poruszonym przeze mnie temacie.

chyba zrozumiałeś jednej podstawowej sprawy często czytam z twej strony żale ,pretensje do PiS (na marginesie ja nie jestem z Pis) a może zacznij krytykować tych co są w Pabianicach u władzy już od jakiegoś czasu czemu nie wymieniasz ich jako winnych spraw naszego miasta i jak tu patrzeć na ciebie że nie jesteś stronniczy widzę że ludzie tak sie wkurzają na Ciebie że masakra mnie ogólnie jesteś obojętny ale wybacz wydaje mi się że nie masz pojęcia o wielu sprawach lub udajesz że masz pojecie wiem że zaraz napiszesz że to ja jestem zły i nie wiem co piszę… Czytaj więcej »

Na marginesie : ja nie należę nigdzie, jestem normalnym obywatelem tego miasta i boli mnie, to, co się w nim dzieje, na każdą niekorzyść. Nie jestem stronniczy. Jacy ludzie ? PiS-hejterzy na etacie ? Oprócz Ciebie, nikt nie napisał rozsądnego komentarza, tylko każdy bez powodu wiesza na mnie psy, bez żadnego uzasadnienia. Trochę przykro. Najpierw zarzucasz mi brak wiedzy, a sam nie potrafisz się takową zrewanżować na moją prośbę. Nie czytasz dokładnie i wszystkiego – Twoja sprawa – choć boli mnie, że działasz wybiórczo. Proponowałem Tobie, mój pierwszy bardzo krytyczny wpis na tym Forum – też nie trafiło. Jest z… Czytaj więcej »

kolego ja przy swoich wypowiedziach tylko ograniczam się do naszego miasta głosowali PO i BSR jak głosowali tak mają nie widzę zmiany więc uważam że to był błąd .
ale wiele osób i ty również jak zauważyłem że nie podoba sie jak ktoś napisze cos dobrego o PiS trudno się rozpisywać ale nie chce wymieniać co było zrobione a co nie przez Senatora ale proponuje jechać do biura pogadać a może rozszerzą Ci się oczy na Wiele spraw

Aj, nie doszliśmy do porozumienia. Szkoda. Musisz akceptować decyzje centralne, bo mają czasami wpływ na miasto i tego nie zmienisz. Chcesz coś dobrego o PiS ? Proszę bardzo, choć to nie temat, do tego artykułu. Wczoraj Sejm zatwierdził obniżenie wieku emerytalnego. No i brawo, wszyscy na to czekali ! Dzięki za propozycję, może skorzystam.

może ja na pewno nie skorzystam przyjdzie nowa władza i sie pozmienia tak to jest ale dziwię się że w Pabianicach ciągle popieramy tych samych ja na pewno jestem przeciwny darmozjadom w naszym miescie

Krytykuję – niedobrze. Chwalę – niedobrze. Ale Ty masz kaprysy !
Do miłego.

Może tak końcu ktoś zrobi chodniki na ulicy Jutrzkowickiej…

– budowa regionalnego centrum sportów wodnych na Lewitynie – 3 mln zł.

Litości…

– budowa monitoringu Pabianic (I etap) – 95 tys zł.

za tyle to nie wiem co chcą zbudować…

Tragedia. Byłoby dobrze, gdyby ktoś z Ratusza, analizował nie tylko wpisy tutaj, choć bardzo ważne. Ludzie latami zgłaszają problemy, a władza ich lekceważy, na zasadzie : ” oni, to nam mogą ! „…. Obok mego bloku, mieszkał wiceprezydent. W 2 dni, zmontowali nowy chodnik aby się czasem nie potknął i ławeczkę dla odpoczynku, bo strudzony wielce. No, Lewityn i bulwary, to już stanowcza przesada. To jaja dla jaj z mieszkańców miasta, którzy mają ważniejsze problemy. Panie PAD,ogarnij Pan to wszystko. Trzeba zrobić porządek, zadbać o ludzi i miasto. Ja będę pierwszym, który już dziś zgłasza lokalny impeachment lub referendum w… Czytaj więcej »

chyba kolego Ci się pomyliło ale wiceprezydent nigdy nie mieszkał w Bloku

Gdy sprawdzę historię, napiszę inicjały…

Kolego ” zniewaga ” ? Tobie się pomyliło. Odpowiadam : J.P.

nie kojarzę tych inicjałów ,ale to chyba było już dość dawno ale jeśli masz racje to u władzy było PO i BSR do nich trzeba mieć żale
zresztą myślę że o to co dzieje się w naszym mieście bo to wszystko jest ich wina w końcu to Oni zarządzają a skoro nadal te same twarze są w UM to chyba Pabianiczanom się to podoba mnie nie ale jak widać jestem mniejszością

Bardzo dawno i nie dotyczyło PO-BSR. Nie pisałem o żalu, tylko stwierdziłem fakt. Mnie też się wiele nie podoba, wyborcy zdecydowali, ale powinieneś pamiętać, kogo najpierw wybrali.

chyba nie wiesz kto dyktuje warunki w władzy nie mogę Ci tłumaczyć wszystkiego jest jeszcze rada powiatu i Prezydent miasta który rozdaje karty kolego
jesteś stronniczy i to bardzo ale to twoja sprawa szkoda tylko że wiedza na te tematy mała a złość wyrzucana w pisaniu nie w tą stronę .
PS. szkoda że nie wiesz ile te cwaniaki potworzyły fikcyjnych stanowisk pracy na szczeblach dyr.i kierowni, ale to szkoda pisania bo cwaniakami byli i są a może przypomnijmy sobie jeszcze ile podwyżek podawali sobie i bliskim na stołkach

Trochę się spóźniłeś…Był tu, na tym Portalu, swego czasu ranking najważniejszych stanowisk od lewa do prawa. Coś tam wyjaśniał. Ty, absolutnie nic.
Może, choć jedno zdanie na temat artykułu ? Póki co, układ jest taki, że ja cały czas wyjaśniam, ty atakujesz bez konkretów.
Dziękuję.

to nie są wyjaśnienia z twojej strony a szczerze to ja nie chcę nic wyjaśniać ale boli mnie że wypierasz się że nie jesteś za nikim ale nie widzę byś widział błędy i zachłanność Pabianickiej władzy sorki ale taka jest prawda jeśli pytasz o artykuł to napisać można wszystko papier się nie obrazi a i tak mieni się wiele z tego co dziś czytamy
Pozdrawiam

Ale jesteś upierdliwy i żartujesz niepotrzebnie z siebie. Na każdy Twój zarzut, odpowiadałem konkretnie, a Ty, tylko same dyrdymały. Gdyby nie artykuły, przypuszczam, nie byłoby Forum.
Też pozdrawiam.

Ale czemu tyle propozycji na tym forum. Przecież są to „ewentualne” inwestycje, a więc projekt. O ile sobie dobrze przypominam, to w wyborach do RM obowiązywały okręgi jednomandatowe. Może zatem, zamiast tu wylewać gorzkie żale” zobowiązać swojego radnego z okręgu zamieszkania o rzeczywiste dbanie o interes swoich wyborców, a nie zgłaszać potem głupawe interpelacje i wnioski o konieczności budowy wiaty przystankowej w punkcie x, w sytuacji, gdy wszystkie plany i harmonogramy ta sama RM już zatwierdziła. Przypominam przy okazji, że już jakiś czas temu RM zatwierdziła „Plan inwestycji drogowych” w Pabianicach, czy coś takiego. Skoro radni zatwierdzili, to niech teraz… Czytaj więcej »