Strona główna Aktualności Z miasta Tak wzrosną podatki od nieruchomości

Tak wzrosną podatki od nieruchomości

6

Na czwartek zwołana została sesja rady miejskiej. Prezydent przedstawi radnym propozycję podwyżki podatków od nieruchomości. Uchwała zapewne zostanie przyjęta. 

Choć pabianiczanie zapłacą więcej, to jak tłumaczy Anna Łosiak  (skarbnik miasta), mamy najniższe podatki w okolicy. Podwyżkę najbardziej odczują przedsiębiorcy prowadzący działalność w wielkometrażowych obiektach. Rocznie będzie to o 90 groszy więcej za 1 m² powierzchni. W Konstantynowie Łódzkim ma to być – 1,73 zł.

Podwyżka podatków nie powinna wpłynąć bezpośrednio na mieszkańców. Opłata roczna za mieszkanie o powierzchni 40 m² wzrośnie o złotówkę.

Poniżej zestawienie:

Skarbik miasta wyjaśnia:

 

REKLAMA
Poprzedni artykuł10 mln zł na drogi. Prezydent przedstawił inwestycje na 2017 rok
Następny artykułJak wypadły nasze szkoły?
Subskrybuj
Powiadom o
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Panie Zenku ? Ale PKB leci w dół na zbitą mordę w skali kraju i jest najgorsze od 3 lat ! Tym bardziej w Pabianicach, gdzie problemy z gospodarką i exportem. A poza tym, wszystkie kolejne ekipy władzy, zawsze podnosiły podatki – dla zasady.

Jeśli można… Każde podatki dla obywateli, to czasami wielki problem indywidualnie. Ale te najgorsze w skali kraju, dopiero nadejdą…
Prezydent, sam sobie nie przyznał wynagrodzenia. Zrobili to radni, o ile pamiętam, jeszcze wtedy z przewagą PiS w RM.

Ta złotówka więcej to jest za cały rok.

każdy rząd czerpie żywotne soki ze swego narodu, a może by się ktoś pofatygował i przeliczył zarobki i wysokość podatku za 40 metrowe mieszkanie obywatela niemiec z 70 tysięcznego miasteczka .Tak adekwatnie zarobki i wysokość podatku tu i tam , dziękuję!!!

Nie mam zamiaru podważać sensu wypowiedzi, ale …
Po pierwsze : racja !
Po drugie : nie da się porównać. W UE do dziś, nie ma jednolitej waluty ( frank, funt ). czyli następne, globalne sobiepaństwo. Co to za Unia, albo wszyscy, albo nikt. A takich dysproporcji jest więcej.
Po trzecie : nikt w Polsce nigdy nie mówi o tzw. sile nabywczej danego pieniądza. Upraszczając : ile Niemiec za swoją średnią może kupić telewizorów, a ile Polak ?
Przepraszam na koniec : nie byłem tam, nie powinienem się wypowiadać. Ale byłem w paru innych państwach, na Zachód, od Odry…

Już przeliczam:
Polska 40 m 2 mieszkania po 2500 zł to 100 000 zł
Niemcy 40 m 2 mieszkania po 3500 zł to 140 000 zł
W Niemczech podstawowa stawka podatku od nieruchomości to 0,35 % wartości nieruchomości plus zwiększenia, które przyjmuje dana gmina,
zatem za 40 m 2 podstawowy podatek to 490 zł (nie uwzględniając zwiększenia ).
W Pabianicach jest 10 razy mniejszy podatek.
Zarobki brutto:
średnia miesięczna w Niemczech to 14000 zł,
w Polsce śr. miesięczna 4000 zł
Zarobki w Polsce 3,5 raza mniejsze.
Jaki stąd wniosek ? Zapraszamy do Pabianic.