Strona główna Aktualności Z miasta Tyle zostało z legendy (ZDJĘCIA)

Tyle zostało z legendy (ZDJĘCIA)

4

Od wczoraj trwają prace rozbiórkowe popularnej niegdyś restauracji Parkowa.

Aktualnie po legendarnym pabianickim lokalu zostały jedynie gruzy.

Restauracja Parkowa została wybudowana w 1974 roku. Przez wiele lat służyła mieszańcom Pabianic jako miejsce rozrywki i spotkań ze znajomymi. To tutaj bawili się weselnicy i uczestnicy innych ważnych uroczystości rodzinnych.

Przez 10 lat (od 1999 roku) budynek wynajmował Rafał Gramsz, który założył stowarzyszenie społeczno-kulturalne „Nasz Park”. Prowadził tam lokal gastronomiczny. Mogliśmy w nim zjeść pizzę, wypić piwo, organizowano tam także koncerty m.in festiwal muzyki rockowo-metalowej, imprezy reggae. W zamian za zwolnienie z czynszu wyremontował zniszczony budynek. Gdy skończyła się umowa na specjalnych warunkach, radni zauważyli, że prowadzenie restauracji w tym miejscu przynosi wysokie dochody. W pierwszej fazie negocjacji dot. ceny najmu, prezydent Dychto zaproponował czynsz w wysokości 2000 zł brutto.

Na taką kwotę nie zgodził się Andrzej Sauter, wtedy przewodniczący Komisji Gospodarki Komunalnej w radzie miejskiej, który zaproponował sumę 5000 złotych miesięcznie. O podwyższenie czynszu zabiegał też Krzysztof Rąkowski, czyli partyjny kolega Sautera. Ostatecznie ustalono czynsz w wysokości 3000 złotych netto, ale na przetarg nie było chętnych.

Umowa z ostatnim najemcą nieruchomości podpisana została w czerwcu 2014 r.  i rozwiązana we wrześniu 2015, ponieważ nie wywiązał się on z warunków umowy. W lutym 2016 r. odbył się przetarg na wynajem w kwocie czynszu 500 zł, ale nie znalazł się żaden chętny. Budynek coraz bardziej niszczał i wymagał zabezpieczenia przed wandalami. Mimo kolejnych podejmowanych prób nie było chętnych do wynajęcia terenu „Parkowej”, dlatego zgodnie z zapowiedzią urząd podjął się rozbiórki budynku.

Prace rozbiórkowe mogą potrwać do końca tego tygodnia.

4
Dodaj komentarz

1600
4 Wątki komentarzy
0 Odpowiedzi do komentarza
1 Obserwujący
 
Wzbudzający najwięcej reakcji
Najciekawszy wątek
4 Autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Dariusz W.

Sautera – jako radnego z PO – największe dokonanie. Pewnie duma go rozpiera.

Zenek

Szkoda że Dychto nie był taki stanowczy jak Jaguszewskiemu oddawał działkę za półdarmo ………

Karol

Kto chce za dużo ,nie ma nic!

Adam B Golab

Zburzono i oto świątynie kulturystyki i ciezarow… Kuźnia talentów takich jak BOGDAN RESZKA, PAWEL MUDZO, ZBIGNIEW BRASIAK, JANUSZ JANIACZYK… ELITA ELIT POLSKI CIEZAROWEJ.
To oni wyzej wymienieni w latach 70 i 80 podbili świat kulturystyki i bojów trenując pod okiem Andrzeja Mozyszka.