Strona główna Styl życia Ludzie Po służbie gra w hokeja. Ale nietypowo.

Po służbie gra w hokeja. Ale nietypowo.

2

Takich pracowników, z oryginalną pasją, Komenda Powiatowa Policji w Pabianicach życzyłaby sobie z pewnością więcej. Funkcjonariusz wydziału ruchu drogowego – starszy sierżant Wojciech Lalek – po pracy oddaje się… toczeniu krążka po dnie basenu. I wraz z klubowymi kolegami odnosi w tej dziedzinie sukcesy na skalę ogólnopolską.

Drużyna Aquarius z Bełchatowa, do której należy nasz policjant właśnie zajęła trzecie miejsce w zorganizowanych po raz czwarty mistrzostwach Polski w hokeju podwodnym. Odbyły się one w miniony weekend na basenie bełchatowskiego Sport Hotelu. Wojciech Lalek, który po służbie zamienia policyjny mundur na kąpielówki, płetwy, maskę i rurkę, również wziął w nich udział.

– Pływanie jest moją pasją od dzieciństwa. A hokej pod wodą to świetny sport dla każdego, kto potrafi dobrze pływać – mówi. – Zachęcam młodzież i dorosłych do spróbowania swoich sił w tej bardzo ciekawej dyscyplinie sportu.

 

Do walki o zwycięstwo przystąpiło siedem drużyn z całej Polski. Podczas mistrzostw zawodnicy grali w podwodnego hokeja dwa razy po dziesięć minut, na głębokości dwóch metrów.

– W rękach ochranianych silikonowymi rękawiczkami trzymali mały, zakrzywiony kijek, którym usiłowali wbić ważący półtora kilograma krążek do podwodnej bramki o szerokości trzech metrów – wyjaśnia Joanna Szczęsna, rzecznik prasowy pabianickiej policji.

 

 

 

W sześciu meczach drużyna Aquarius zwyciężyła cztery razy, zdobywając tym samym brązowy medal mistrzostw.

Wojciech Lalek jest policjantem, który został zauważony przez kolegów z pracy i przełożonych już wcześniej. W lipcu otrzymał podziękowania za wzorową postawę po służbie. Pisaliśmy o tym tutaj. 

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Psy są tak zmęczone sportami, że ich w pracy na mieście w ogóle nie widać. Same rozrywki, czas mają na to i wszystko za darmo. Boiska Orliki zamiast być dla dzieci, to psy i strażacy okupują.

ty jesteś frajer Januszku.
gość robi to co lubi i jeszcze fajnie reprezentuje a tobie jak zwykle nie pasuje. taki Pabianicki buc!
A może nie zauważyłeś że w ich pracy jak i w straży wymagana jest wysoka sprawność fizyczną i może dlatego mają orliki?