Strona główna Aktualności „Tu nadal jest niebezpiecznie”

„Tu nadal jest niebezpiecznie”

15

Radni miejscy i powiatowi z klubów Prawa i Sprawiedliwości zwołali konferencję przy przejściu dla pieszych na Grota Roweckiego.

To kontynuacja tematu dotyczącego poprawy bezpieczeństwa na słabo oświetlonych przejściach dla pieszych. W ostatnim czasie doszło tam do poważnych potrąceń pieszych.

– Od wielu tygodni składamy interpelacje do pana starosty ws. poprawy bezpieczeństwa w tym miejscu, ale jest to walenie głową o ścianę – mówił radny Włodzimierz Stanek ubrany w kamizelkę odblaskową.

Radny nawiązał nawet kontakt z firmą, która chciała wypożyczyć oświetlenie LED do testów.

– Pan starosta powiedział, że chętnie się spotka z przedstawicielami tej firmy, ale z tego co wiem, nie było kontaktu – mówi radny Stanek.

Jak wyliczają przedstawiciele PiS, jedna lampa kosztuje kilkaset złotych, a koszt rocznego oświetlenia to około 100 złotych.

W grudniu portal EPAinfo rozmawiał ze starostą Krzysztofem Haburą na ten temat. Zapewniał, że zajmie się tematem „pasów” na Grota Roweckiego.

– Jutro wystąpię do prezydenta miasta z prośbą o zwiększenie natężania światła na tym odcinku. Myślę, że wymiana żarówek w latarniach powinna pomóc. Chcemy też wygospodarować fundusze na montaż tzw. kocich oczek. Dziś będę rozmawiał w tej sprawie z naczelnikiem odpowiedzialnego wydziału – deklarował starosta.

Dodaj komentarz

15 komentarzy do "„Tu nadal jest niebezpiecznie”"

Powiadom o
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany

Brawo

Brawo będziecie mieli chłopacy co na fejsa w ferie wrzucaj

Zaraz Wlodzior wróci i cię Karolciu komentarzami przysypie 🙂

A może zamiast robić progi zwalniające lepiej żeby kierowcy nauczyli się przepisów ruvhu drogowego tak jak i powinni zrobić to piesi.

Ładne Minionki… łopaty w dłoń i spalić te świąteczne brzuchy 🙂

Temat pasów, a kończy się jak zawsze na epitetach w kierunku władzy. Otóż ja również od lat chodzę po tych ‚pasach’ i nikt mnie nie potrącił, ale.. z perspektywy kierowcy kiedy jadę tym odcinkiem uważam, że oświetlenie jest skandaliczne!! Stare, ciepłe źródła w 30-letnich lampach są dobre w parku, a… Czytaj więcej »
Te przejścia znajdują się na wzniesieniu. Jadąc w stronę kościoła z przeciwka auta oślepiają bo ich światła są na wysokości oczu, wracając od kościoła auta jadące z przeciwka świeca po oczach, bo jada pod lekka górę. Efekt jest taki, że wieczorem albo podczas opadów deszczu pieszych na przejściu nie widać… Czytaj więcej »

poproście Ciebiadę

Życzę Pani następnych ‚bezpiecznych” pięćdziesięciu lat.Ale nie wszyscy mieli takie szczęście.Zwłaszcza na początku grudnia ubiegłego roku.Tą skromną akcją chcieliśmy udowodnić,że nawet mając na sobie kamizelki odblaskowe,nie będziemy całkowicie bezpieczni na przejściu dla pieszych.Takie działania nie tylko mają zwrócić uwagę urzędników na problem,ale również ma na celu pobudzić mieszkańców do aktywnego… Czytaj więcej »

oj jak boli POpaprańców ten temat … piszą i piszą … 🙂
Brawo radni PIS … pokazujcie nieróbstwo starosty …

Czy tylko ja się zawsze przy takich sprawach zastanawiam czemu na Zamkowej muszę niszczyć swój samochód jadąc po kocich łbach? Czemu nie ma przejścia od przystanku do rynku, gdzie jak podjeżdża autobus tłum ludzi wchodzi na drogę, czy odwrotnie jak spieszy się na autobus. Chyba lepiej byłoby zlikwidować to przejście… Czytaj więcej »
wpDiscuz