Strona główna Aktualności Wpadka elektryków przy usuwaniu awarii

Wpadka elektryków przy usuwaniu awarii

0

Kierowca Hyundaia ix55 wjechał w betonowy słup energetyczny i zerwał przewody niskiego napięcia. 

Do zdarzenia doszło 7 grudnia na ul. Widzewskiej w Ksawerowie. Na miejsce przyjechała ekipa pogotowia energetycznego, bo okoliczni mieszkańcy nie mieli prądu.

– Na miejscu zespół pogotowia energetycznego stwierdził złamany słup i pozrywane przewody w linii 0,4kV na skutek uderzenia w słup przez samochód osobowy. Słup wymieniono. Odbiorców załączono o godz. 20.45 – informuje Alina Chwiejczak, starszy specjalista z Wydziału Organizacyjno-Prawnego PGE Dystrybucja S.A.

Niestety, naprawa okazało się nieskuteczna. Mało tego, miało dojść do uszkodzenia kilku maszyn, bo elektrycy nieprawidłowo podłączyli przewody. Jak usłyszeliśmy od mieszkańców awarii uległ m.in. sterownik pieca centralnego ogrzewania znajdujący się w jednym z zakładów. PGE nie otrzymało jeszcze zgłoszeń w tej sprawie.

– Na drugi dzień, o godzinie 7:50, do Centrum Dyspozytorskiego Zgierz-Pabianice wpłynęły zgłoszenia od Odbiorców z ul. Widzewskiej o niewłaściwym kierunku wirowania faz. Wysłany na miejsce zespół pogotowia energetycznego dokonał przełożenia i uzgodnienia faz z odbiorcami. Nie stwierdzono zgłoszeń o uszkodzonych maszynach ani innych odbiornikach elektrycznych – tłumaczy Alina Chwiejczak z PGE.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments