Strona główna Aktualności Z miasta Smog odleciał znad miasta

Smog odleciał znad miasta

1

Dziś rano pabianickie powietrze spełniało wszystkie pożądane normy. W końcu możemy odetchnąć. 

O godz. 9.00 stężenie niebezpiecznego pyłu PM10 na ul. Konstantynowskiej wynosiło 13 µg/m². To idealny wynik, bo norma wynosi 50 µg/m², a w sobotę wskaźnik pokazał 600 µg/m².

Jak informuje Główny Inspektorat Ochrony Środowiska są to idealne warunki do aktywności na świeżym powietrzu. Do obniżenia poziomu PM10 przyczyniły się warunki atmosferyczne: wiatr rozgonił smog, a wyższa temperatura powietrza pozwala zaoszczędzić węgiel. Synoptycy nie przewidują już tak tęgich mrozów w nadchodzących dniach.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Panie redaktorze. Apeluje już pod kolejnym artykułem. 1. Norma PM10 wynosi 50µg/m3 a nie 50 µg/m² jak Pan podaje i co najważniejsze jest to wartość średniodobowa. 2. Wartość 600µg/m3, to wartość godzinowa a nie średniodobowa. Porównywanie wartości godzinowej do średniodobowej i straszenie w taki sposób ludzi jest niefachowe. Podam przykład: wczoraj kąpiąc się o 21:00 zużyłem powiedzmy 50l (dm3) wody. Przez cały dzień wczorajszy zużyłem powiedzmy 240l (dm3) wody. Nie oznacza to wcale, że zużywam 50l (dm3) co godzine. A Pan podaje odczyt godzinowy powietrza (te 600µg/m3). Zapewniam po raz kolejny, iż powietrze bada się w m3 a nie w… Czytaj więcej »