W 20. kolejce 1. ligi kobiet pabianiczanki podejmowały ostatnią drużynę w tabeli. Po niezłym spotkaniu nasza drużyna odniosła siódme zwycięstwo w sezonie.

Grot TomiQ Pabianice – Enea AZS AJP II Gorzów Wielkopolski 64:43 (17:16, 16:6, 20:16, 11:5)

Początkowo przyjezdne postawiły twarde warunki. Obie ekipy grały chaotycznie i wynik oscylował wokół remisu. Celny rzut Magdaleny Grzelak pozwolił pabianiczankom na nieznaczne zwycięstwo w pierwszej kwarcie. Później nasza gra zdecydowanie się poprawiła. Gorzowianki trafiły do kosza zaledwie trzy razy, a Grot w tym czasie zdobył 16 punktów i na przerwę drużyny zeszły przy stanie 33:22.

Po zmianie stron swoją skuteczność rzutów poprawiła Natalia Danych, czym pomogła naszej ekipie utrzymywać wywalczoną wcześniej przewagę. Wsparcie zapewniała jej w tym także Grzelak. Natalia zakończyła trzecią kwartę celnym rzutem za trzy i przed ostatnią partią Grot miał 15 punktów przewagi. Gorzowianki nie miały już sił, aby odwrócić losy tego spotkania i przegrały 64:43, odnosząc tym samym osiemnastą porażkę w sezonie.

Pabianiczanki nadal walczą o zajęcie miejsca w najlepszej ósemce, co pozwoli im na utrzymanie i udział w play-offach. Kolejne spotkanie rozegrają one już w najbliższą sobotę. O godzinie 18:00 podejmą na własnej hali Tęczę Leszno. Będzie to przedostanie spotkanie rundy zasadniczej sezonu 2018/2019.

Grot: Twardowska (9), Danych (17), Weronika Dolewa (5), Szałecka (4), Boniecka, Kowalczyk (3), Martyna Dolewa, Sierakowska (2), Grzelak (17), Kirsz (7).