Strona główna Aktualności Z miasta Prace na finiszu. Maluchy powrócą do żłobka

Prace na finiszu. Maluchy powrócą do żłobka

3
Nareszcie. W żłobku przy ul. Piotra Skargi 70 na ostatniej prostej jest termomodernizacja, która na wiele miesięcy wyłączyła placówkę z użytkowania. Dzieci znów znajdą tam opiekę prawdopodobnie w drugiej połowie marca.

Związana z robotami przerwa trwała zdecydowanie za długo – pierwsze ekipy weszły do budynku pod koniec czerwca ubiegłego roku. Zrobiły jednak niewiele. Dopiero gdy do pracy przystąpiła inna firma, nabrały tempa.

– Remont w budynku jest już zakończony, trwają jeszcze natomiast roboty na zewnątrz, przy docieplaniu ścian fundamentowych. Finału spodziewamy się w najbliższych dniach – wyjaśnia Paweł Pietrzak, naczelnik wydziału inwestycji i eksploatacji w Urzędzie Miejskim.

Oznacza to, że wkrótce będzie można rozpocząć odbiory – żłobek sprawdzą strażacy oraz pracownicy sanepidu. Ale ta procedura też „chwilę” potrwa, dlatego powrót maluchów do żłobka stanie się możliwy mniej więcej za miesiąc.

Zmiany są duże. Robotnicy docieplili budynek i przeprowadzili szereg prac w środku.

– Nastąpiła wymiana wszystkich instalacji (elektrycznej, wodno – kanalizacyjnej i centralnego ogrzewania – przyp. red.) oraz budowa nowych – wentylacyjnych. Pomieszczenia zostały przebudowane, pomalowano je, położono w nich nowe podłogi i zamontowano nowe oświetlenie – dodaje naczelnik.

REKLAMA

3
Dodaj komentarz

1600
3 Wątki komentarzy
0 Odpowiedzi do komentarza
0 Obserwujący
 
Wzbudzający najwięcej reakcji
Najciekawszy wątek
3 Autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
mieszkaniec

Miałem okazję zajżeć do środka obiektu. Obiektywnie musxę przyznać że obiekt został wyremontowany na dobrym poziomie, zastosowano dobrej jakości materiały, roboty wykonano porządnie. Uważa że warto było odczekać kilka miesięcy aby uzyskać taki efekt.

Johny

Cała ta termomodernizacja to trwa za długo we wszystkich placówkach a przedszkole 16 to już w ogóle! z zewnątrz budynek fajnie ale w środku ciągle coś remontują!! dzieci są przerzucane z sali do sali bo ciągle coś poprawiają a wręcz zapominają czegoś w ścianę wsadzić i rozbierają od nowa! Wieczny burdel!

Ani

Na daną chwilę żłobek nie ruszy i pewnie nie ruszy jeszcze w kwietniu…