Strona główna Na sygnale Kryminalne Znany doktor podejrzany o wyłudzenie pieniędzy

Znany doktor podejrzany o wyłudzenie pieniędzy

2

Na polecenie prokuratury w szpitalu w Pabianicach został dzisiaj zatrzymany znany psychiatra. Jest podejrzany o wyłudzenie dużej sumy pieniędzy z Narodowego Funduszu Zdrowia. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że chodzi aż o kilka milionów złotych. 

Do placówki policjanci wkroczyli dzisiaj rano. Lekarz, pracujący w poradni zdrowia psychicznego, przebywał w tym czasie w swoim gabinecie, oczekując na pacjentów. Jak udało nam się ustalić, nie obsłużył żadnego.

– Nie wiem, czego dotyczy sprawa. Poinformowano mnie jedynie, że pan doktor nie będzie mógł przyjmować, gdyż jest potrzebny w związku z czynnościami, które prowadzi prokuratura. W jego gabinecie było przeglądane wszystko, co się tam znajdowało. Zorganizowaliśmy zastępstwo, a pacjenci zostali skierowani do innego gabinetu – mówi Jacek Koprowicz, kierownik Pabianickiego Centrum Psychiatrycznego.

Krótka informacja na temat tej sprawy wpłynęła do szpitala z Prokuratury Rejonowej w Pabianicach.

– Zostaliśmy przez nią poinformowani, iż jest prowadzone śledztwo w sprawie oszustwa na szkodę łódzkiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia. Dotyczy to jednego z naszych lekarzy, zatrudnionych w Pabianickim Centrum Psychiatrycznym – potwierdza Adam Marczak, kierownik działu marketingu i administracji w Pabianickim Centrum Medycznym, w strukturach którego jest PCP.

Lekarz został zatrzymany do dyspozycji prokuratury na 48 godzin. Dzisiaj były z nim wykonywane czynności procesowe – jako osoby podejrzanej.

– Zostanie mu postawiony zarzut oszustwa w stosunku do mienia znacznej wartości. Jutro podejmiemy decyzję, z wnioskiem o jaki środek zapobiegawczy zwrócimy się do sądu. Może to być tymczasowe aresztowanie, dozór policji lub jeszcze inny – wyjaśnia prokurator Monika Piłat, szefowa Prokuratury Rejonowej w Pabianicach.

Doktor jest związany z pabianicką psychiatrią od dawna. Kilka lat temu pożegnał się z pracą w oddziale, by rozpocząć ją w poradni zdrowia psychicznego, na etacie. Prowadzi również prywatną praktykę lekarską – w Pabianicach, Łodzi i Warszawie. Na portalu znanylekarz.pl pacjenci wyrażają się o nim bardzo pochlebnie – na 292 wystawione opinie negatywnych jest tylko 8 (i 5 neutralnych).

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Oj coś cicho w komentarzach ze strony jaśnie nam panujących 🙂

Byłem pacietem lekarza od 2015 roku, chodziłem prywatnie dziwiło mnie ze dostawałem leki w cenie wizyty, ale jak daje lekarz to się nie narzeka, dobry lekarz złego słowa o nim nie powiem.