Strona główna Aktualności To im Bożena K. zawdzięcza swoją wolność

To im Bożena K. zawdzięcza swoją wolność

44

Znana farmaceutka, zamieszana w aferę wyłudzania pieniędzy z Narodowego Funduszu Zdrowia jako refundacji za leki na podstawie „lewych” recept, pozostanie na wolności. Przynajmniej na razie. Nie będzie zażalenia prokuratury na postanowienie Sądu Rejonowego w Pabianicach, który odrzucił wniosek o tymczasowy areszt dla Bożeny K. Aptekarce pomogły znane w mieście osoby, które za nią poręczyły.

Jak brzmiało uzasadnienie decyzji, jaką podjął sąd?

– Uznał, że ze strony podejrzanej nie istnieje obawa matactwa. Większość materiałów związanych z zarzutami została już bowiem zebrana, a świadkowie przesłuchani – wyjaśnia Monika Piłat, kierująca prokuraturą rejonową. – Będą natomiast zastosowane wolnościowe środki zapobiegawcze. 

Jeden z nich stanowią poręczenia osobiste. Fakt, że nie trafiła za kraty, Bożena K. zawdzięcza sądowi, ale również sześciu osobom o ugruntowanych w Pabianicach nazwiskach. To starosta Krzysztof Habura, biznesmen Andrzej Furman, ksiądz Jan Szuba, wieloletni proboszcz parafii św. Mateusza, Hieronim Ratajski, prezes Towarzystwa Muzycznego im. Karola Nicze, i były wiceprezydent, Magdalena Hudzieczek – Cieślar, śpiewaczka, organizatorka koncertów „Muzyka świata w Pabianicach” oraz Jadwiga Wadowska – Gryzel, radna powiatowa i żona Jacka Gryzla, nieżyjącego już prezydenta miasta.

Co to oznacza w praktyce?

– Na wszystkich tych osobach spoczywa obowiązek sprawowania kurateli nad podejrzaną. Mają na nią wpływać tak, aby stawiała się na wezwania prokuratury, nie utrudniała śledztwa, nie powodowała innych trudności w trakcie jego prowadzenia. Zostaną one wezwane do prokuratury i o tym poinformowane, podobnie jak sama podejrzana – tłumaczy Monika Piłat.
Policja dowiozła Bożenę K. na posiedzenie sądu

Drugim wolnościowym środkiem zapobiegawczym, jaki najprawdopodobniej zostanie zastosowany wobec podejrzanej  Bożeny K. będzie dozór policji, polegający m.in. na konieczności regularnego stawiania się w komendzie policji i zakazie opuszczania określonego obszaru, przeważnie kraju.

 

Aresztu nie uniknął natomiast Konrad K., syn farmaceutki. Sąd w odpowiedzi na wniosek prokuratury w tej sprawie postanowił pozbawić go wolności. Mężczyzna pozostanie za kratami co najmniej do 4 maja. W międzyczasie prokuratura podejmie decyzję, czy wystąpić do sądu z wnioskiem o areszt dla mężczyzny na kolejne miesiące. Konrad K. ma przedstawionych ponad 500 zarzutów.

REKLAMA
Poprzedni artykułGKS nie podołał czwartoligowcowi
Następny artykułPolicjanci staranowali auto pirata drogowego
Subskrybuj
Powiadom o
44 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

To jest skandal ! Ręczenie za oskarżoną w ponad 400 zarzutach (na którą jak twierdzi prokuratura są już wszystkie kwity) to jawne przyzwolenie dla tego typu działań. Osoby te natychmiast pozbawione powinny być wszelkich stanowisk państwowych.

Niestety taki mamy kraj. A nie daj boże pis (za którym nie przepadam) przegra wybory i do władzy dojdzie opozycja (za którą jeszcze bardziej nie przepadam). Wtedy będziemy mieli wolne sądy, prokurature i nadzwyczajną kastę, o co tak walczą. Będzie wspaniale!

To znaczy ze wyrok będzie w zawieszeniu ….

To znaczy, że Pani Bożena może trafić do zakładu karnego jedynie w wypadku wyroku skazującego na bezwzględne pozbawienie wolności. O tym. jaki będzie wyrok zadecyduje sąd po rozprawie.

Zapomniałeś dodać – wolny i niezależny sąd, który zawsze jest sprawiedliwy (szczególnie jak swoim coś sie dzieje). W końcu to nadzwyczajna kasta, jak niektórzy sami o sobie mówili.

Zapomniałeś dodać, że aktualna nadzwyczajna kasta, akurat robi przewałki w sądach powszechnych, aby były „ nasze „, czyli rządzącej ylyty. Wtedy „ pisich panów „ już w tym kraju nikt nie osądzi…
Zobacz jaki parasol ochronny jest już nad Jarkaczem w sprawie Birgfellnera, to na razie parodia polskiej prokuratury…

Jeśli miałaby trafić do więźnia
To by już odsiadywala na poczet kary
Bo albo się przyznała do wszystkiego
Albo prokurator ma wszystkie dowody
Ze ja wypuścił

I co?
Wielcy tego świata poreczyli za osobę
która by trafiła do więźnia ?

Ja obstawiam na zakładach –
Zawiasy
I małe koszta w porównaniu ze szkodą …

Nie odsiaduje się nic na poczet kary :). Nie ma czegoś takiego w polskim prawie. Areszt śledczy może być zaliczony na poczet kary. Ale osoba siedząca w AŚ wcale nie musi zostać skazana.

Zawiasy i małe koszta …

panie redaktorze, no niestety, wiedza prawnicza niewielka i po co komentować . Wiadomo, że sąd nie mógłby nawet zastosować aresztu gdyby kara bezwzględna nie groziła. Nie zastosował, więc pewnie nie grozi taka kara. Popieram pogląd HENRY.

To, że Pani K. nie jest w areszcie śledczym, nie oznacza, że nie grozi jej kara bezwzględnego pozbawienia wolności. Pani ma zarzuty z art. z art. 286 kodeksu karnego za co grozi do 8 lat. W przypadku znacznych kwot, nawet do 10. Jest wyjaśnione, dlaczego nie zastosowano. Proszę poczytać, popytać… Ale jak to w Polsce, każdy się na wszystkim zna i komentuje 🙂

A jeśli zainteresowana ucieknie
To kto pójdzie za nia do więzienia ?
I kto zapłaci za jej osobę ?

Trzeba zacząć od tego, że powinny być zlikwidowane w polskim prawie wszelkie poręczenia !
Przecież to nie dziecko z przedszkola, wiedziała co robi i to z premedytacją czyniła !

Przecież dla furmana to są drobne(drzazgi)

Wolne sądy! Niezależne sądy! Niech tylko opozycja wygra wybory.

Czyli wszystko jasne. Masz plecy możesz odpierd.l.ć

POręcza wierchuszka PO. Czego się spodziewać

Ano… „ swój – swego „ … też się nie spodziewałem, że jeden z Torunia poręczy za drugiego z Łomianek. Nie chwyciło, bo to nie biznes, tylko pisia hakowa polityka.

To ten KSIĄDZ jest z PO ??
Świat się kończy 😀

Ten ksiądz zawsze wspierał Furmana i sympatyzował z PO. Taka prawda. Kto wie ten wie

Chyba było odwrotnie…, bo to Pan Furman wyłożył fest kasę na renowację kościoła… A poza tym, wszelkie sympatie, to prywatne sprawy zainteresowanych… Ja się twoich nie czepiam, choć wiem, że jesteś pisiowym hejterem.

Jak widać po wpisach, niezbędna jest już w szkole podstawowej edukacja prawna.
Dlaczego w szkole podstawowej? Bo pisi elektorat najczęściej na niej kończy ogólną edukację i nie rozumie elementarnych zasad procesowych.
I w dodatku powiela nudną już pisią propagandę, wedle której sądy winny być pod absolutnym zwierzchnictwem rządzących.
A tak, trochę Monteskiusza w szkole, mogłoby pomóc w zrozumieniu pewnych zasad.
Bo teraz, dla takich „umysłów’ jest już zbyt późno…

Sądy już od ponad dekady nie „wyznają” fundamentalnej zasady domniemania niewinności to czemu mieliby zwyczajni zjadacze chleba robić inaczej. Ryba zawsze psuję się od głowy.

Może ty się już nie ucz tylko zapisz się do specjalisty po receptę. Skoro wszędzie widzisz pisi elektorat i bronisz oszustów ?

Tobie, nawet recepta nie pomoże a obecnych oszustów z ylyty rządzącej będą chyba bronić nawet Trybunały w Hadze…

Co to znaczy poręczenie za osobę ? Przecież wszystkie te znane osoby ręczyly za ta osobę spotykając się z nią . I co ? Znajomy odwinął numer na 8 baniek ? Jeśli sąd chcę zabezpieczenia To robi zestaw na calym majątku A jak brakuje to rodzina może się złożyć robiąc wpis na hipotecę . Co to wogole jest ? Jeśli osoba która ma kłopoty z prawem złamie zasady czy to oznacza ze poreczajacy będzie mógł znóww przyszłości za kogoś zareczyc ? I sąd to będzie honorowal ? Czy może poręczenie takiej osoby już będzie nic nie warte i nie brane… Czytaj więcej »

Mini Montekiusz proszę bardzo: Art. 272 KpK

Nie ma w nim odpowiedzi na moje pytania .

Skandal!!!Żeby takie osoby poręczały za złodziei!Jak widać,swój swojego kryje!A te „znane w mieście” osoby powinny zostać natychmiast usunięte z urzędów,pozbawione funkcji jakie teraz pełnią i powinny wpaść pod lupę prokuratury!!

Teraz już wiem co to jest koalicja obywatelska i do czego sluzy.

Trochę nauki z aktualnych wydarzeń w kraju i będziesz wiedział, co to pisory do Europarlamentu, bo KO, to własnie ten odzew i z Pabianicami, póki co, na dziś, ty pisowy hejterze, nie ma nic wspólnego.
A taka ta Unia dla PiS była wstrętna i nagle wszyscy z Broszka do europejskiego koryta ! I to, własnie temu służy !

A wiesz do czego służy słownik ortograficzny?
Widziałeś kiedyś taką książeczkę, analfabeto?

Poręczają ludzie za osobę podejrzaną. Nieważne, że jeszcze bez wyroku. Ale co można powiedzieć o takich POręczających? Sami wiecie… I ci ludzie znów chcieliby rządzić krajem! Niedoczekanie!

A ten ksiądz co poręcza to wg. Ciebie co jest ? Jakiś KODowiec ?

Towarzyszu Annake z PiS bolszewi ? Na szczęście, to nie wy osobiście o tym decydujecie !

Całe szczęście, bo gdybym ja o tym decydował 3/4 wierchuszki KC PO siedziałoby w więzieniu już dawno

Tylko 3/4 ? Ale na szczęście, jak napisałeś, póki co, to możesz tylko bąka puścić z pisiej wściekłości !

dziennikarze i czytelnicy już wydali wyrok, po co sądy, prawo UKAMIENOWAĆ! a każdego z poręczających napiętnować

Niezależnie od nośności sprawy,
Trzeba założyć dtakze domniemanie niewinności .
Jeśli recepty były dobrze wystawione,
w systemie przy kasie finskalnej
nie pojawił się komunikat error ,
I różne osoby przychodzili realizować te recepty jak zwyczajni klienci .
To może ta pani być pokrzywdzona
jeśli natomiast realizowane było 30 recept wystawionych od jednego lekarza
na koniec zmiany apteki .
No to zmienia postać rzeczy .
A to nie wynika z artykułu.
Stąd emocjonalna dyskusja
z różnymi założeniami ….

Okay ! Ale to nie był jeden zarzut, tym bardziej, że kombinacje w rodzinie… Nie chce mi się wierzyć, że za każdą receptę wykombinowali przestępstwo… Inna sprawa, trzeba poczekać na finał, ale z nim w ” państwie polskim ” bywa różnie !

Dama z czarnym paskiem na oczach. Jakby się kto pytał to nowa część maski zorro

Gdybyśmy trochę poszukali w historii
To Farmacja pochodzi od nazwiska rodziny papieskiej
Przedstawiciel papieża
Producent
Dystrybutor
Kto szuka ten znajdzie
Kto czyta ten widzi …

Jak się ma pieniądze to ma się i władzę. Mając wpływy, jeden pomoże raz drugiemu, drugi pierwszemu się odwdzięczy. I tak to działa.
Kabza teraz zapewne nie będzie kręciła na lewo, bo służby patrzą jej na ręce ale czego się dorobiła to jej.

Ej, tam… Dostanie wyrok w zawiasach albo wykupi się za kasę. Co „uzbierali” to ich. Opłacało się? A jakże. A was wsadziliby za kradzież bułki za 30 gr i jeszcze napiętnowali. Takie to mamy sądy i ich „sprawiedliwość”. Wiem wiem, jeszcze nic nie postanowiono ale jak znam życie i mafie w togach tak właśnie będzie.