Strona główna Dzieje się Sport Złoto i brąz na Mistrzostwach Polski

Złoto i brąz na Mistrzostwach Polski

0

Dwa medale z Mistrzostw Polski Juniorów do lat 20 rozegranych w Gdańsku przywiozły florecistki Zjednoczonych Pabianice.

Julia Walczyk wywalczyła złoty medal indywidualnie, co jest jej czwartym z rzędu wygranym ogólnopolskim turniejem juniorskim. Dodatkowo wraz z Weronika Czajką i Justyną Czajka zdobyła brąz drużynowo.

W eliminacjach Julia wygrała wszystkie walki, pokonując kolejno: Karolinę Makarską (Wrocławianie) 5:0, Sarę Żelechowską (Sietom AZS AWFIS Gdańsk) 5:2, Wiktorię Szewczyk (UKS Atena Gdańsk) 5:0,  Aleksandrę Szafrańską (AZS UKS Bydgoszcz) 5:0, Kingę Maliszewską (Budowlani Toruń) 4:1 oraz Alicję Rogóz (D’Artagnan Ursynów) 5:2.

W walkach o finał Julia pokonała kolejno: 1/32 – Julię Włoskińską (AZS AWF Warszawa) 15:2, 1/16 – Weronikę Czajkę (Zjednoczeni Pabianice) 15:5, 1/8 – Katarzynę Lachman (AZS Poznań) 15:4, 1/4 – Julię Chrzanowską (Budowlani Toruń) 15:10.

W finale pabianiczanka pokonała 10:7 Martynę Długosz z MKS Kusy Szczecin. Miejsca pozostałych zawodniczek z Pabianic: 11. Weronika Czajka, 24. Justyna Czajka, 56. Aurora Kubiak, 65. Aleksandra Kielar.

Drużynowo pabianiczanki zaczęły od wygranej w 1/8 z Sietom AZS AWFIS GDAŃSK 45:42, w 1/4 przegrały z późniejszymi złotymi medalistkami z klubu Wrocławianie 35:45, a w pojedynku o brąz pokonały UKS Atena Gdańsk 45:27.