Strona główna Sport Sporty walki Julia brązową medalistką MŚ

Julia brązową medalistką MŚ

0

Z brązowym medalem z mistrzostw świata juniorek we florecie kobiet wróci pabianiczanka Julia Walczyk.

Zawodniczka Zjednoczonych Pabianice wywalczyła go w drużynie podczas odbywających się w Taszkencie – stolicy Uzbiekistanu mistrzostwach. Drużyna w składzie Julia Walczyk, Anna Szymczak, Marika Chrzanowska i Martyna Długosz ze względu na czwarte rozstawienie do turnieju przystąpiła od 1/8 finału.

Tam naprzeciw biało-czerwonych stanęły Chinki, które postawiły duży opór. Azjatki po 4 walka prowadziły 18:12. Wtedy na plansze wyszła Anna Szymczak, która wygrała swoją walkę 13:5. Prowadzenia w meczu Polki nie oddały już do końca i ostatecznie wygrały 45:43.

W ćwierćfinale po wyrównanym meczu Polki wygrały z Węgierkami 45:40. W tym pojedynku biało-czerwone prowadziły od początku do końca. Półfinałowy mecz z Włoszkami nasze florecistki zaczęły od przewagi dwóch trafień, którą udało się utrzymać do drugiej walki. Wtedy Marika Chrzanowska została dogoniona przez Elisabettę Bianchini i było po 14. Następnie Claudia Borella wygrała z Anną Szymczak 6:3, a w całym meczu zrobiło się 20:17 dla zawodniczek z Półwyspu Apenińskiego. Włoszki nie dały się już dogonić i po wygranej 45:35 awansowały do finału, gdzie 37:36 pokonały Amerykanki.

Polki o brązowy medal walczyły się z Rosjankami. W walce otwarcia Julia Walczyk uległa Kristinie Samsonovej 4:5, ale straty z nawiązką zostały odrobione już w kolejnym pojedynku przez Annę Szymczak. Do trzeciej walki wyszła Marika Chrzanowska, która prowadzenie trzema trafieniami zamieniła na siedem oczek. Ambitnie walczące Rosjanki zdołały już tylko zmniejszyć przewagę do czterech trafień. Polki po zwycięstwie 45:41 mogły cieszyć się z brązowego medalu.

Foto: International Fencing Federation

REKLAMA
Poprzedni artykułNasza straż miejska na TVN Turbo
Następny artykułWiózł „lewe” papierosy (ZDJĘCIA Z ZATRZYMANIA)