Strona główna Dzieje się Sport Marszałek docenił naszych sportowców

Marszałek docenił naszych sportowców

1

Dziewięcioro zawodników z Pabianic oraz 4 trenerów zostało dziś wyróżnionych przez marszałka województwa za wysokie wyniki w rywalizacji krajowej i międzynarodowej.

Trzech zawodników PTC, troje biegaczy Azymutu i trzy florecistki Zjednoczonych oraz ich trenerzy otrzymali nagrody pieniężne od zarządu województwa łódzkiego. Osobiście pogratulował im marszałek Witold Stępień. Ponadto wyróżniono dwa stowarzyszenia z Pabianic organizujące imprezy w zakresie turystyki i krajoznawstwa.

– W sumie wyróżniliśmy 403 zawodników oraz 131 trenerów z województwa nagradzając ich łączną kwotą 550 tys. złotych. Cieszę się, że wśród nich są pabianiczanie. Zawodnicy z Pabianic otrzymali ponad 10 tys. złotych, a ich trenerzy ponad 6 tys. złotych. Szkoda jedynie, że nie ma dziś z nami florecistek, ale ona walczą o kolejne tytuły w odległym Szanghaju – rozpoczął Witold Stępień. – Chcemy w ten sposób zachęcać do uprawiania sportu w lokalnych klubach, do rozwijania swoich pasji na terenie naszego województwa – dodał marszałek województwa łódzkiego.

Na spotkaniu byli także obecni przedstawiciele władz lokalnych – starosta Krzysztof Habura i prezydent Grzegorz Mackiewicz. – Dziękujemy Urzędowi Marszałkowskiemu, który hojnie wspiera sport w naszym powiecie przekazując m.in. 3,5 mln złotych na budowę hal w Pabianicach i Lutomiersku, a także wspieranie naszych imprez sportowych – powiedział starosta.

– Miejsce, w którym się teraz znajdujemy (konferencja odbyła się w parku im. Słowackiego – przyp. red.) to także pana zasługa, panie marszałku. Ponad 2 miliony na odnowienie parku przekazał bowiem Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska. My jako miasto też wspieramy sport. W tym roku na stypendia sportowe przeznaczyliśmy 100 tys. złotych. Niedługo zostaną te pieniądze przydzielone naszym sportowcom – dodał prezydent.

 

Za wyniki sportowe osiągnięte w 2014 roku zarząd województwa wyróżnił pabianiczan:

Pabianickie Towarzystwo Cyklistów:

 • Dawid Grobelny (zapasy) – 1. miejsce na Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych – 1 550 zł
 • Mateusz Domagała (sumo) – 1. miejsce na Mistrzostwach Europy Juniorów Młodszych – 1 850 zł
 • Jakub Madaj (sumo) – 3. miejsce na Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych – 1 090 zł
 • Waldemar Sawosz (trener) – 1 900 zł
 • Grzegorz Szyszka (trener) – 1 400 zł

UKS Azymut Pabianice (biegi na orientację):

 • Kinga Królik  – 2. miejsce na Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych Średniodystansowych – 1 210 zł
 • Grzegorz Siess – 2. miejsce na Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych (sztafeta) – 605 zł
 • Dawid Kalisiak – 2. miejsce na Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych (sztafeta) – 605 zł
 • Jerzy Woźniak (trener) – 1 160 zł

Zjednoczeni Pabianice (szermierka):

 • Julia Walczyk – 5. miejsce na Mistrzostwach Europy Juniorów Młodszych – 1 850 zł
 • Małgorzata Strachowska – 1. miejsce na Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych (drużyna) – 775 zł
 • Julia Strachowska – 1. miejsce na Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych (drużyna) – 775 zł
 • Przemysław Pawłowski (trener) – 2000 zł

Zarząd województwa rozstrzygnął także konkurs w zakresie turystyki i krajoznawstwa w 2015 roku. Dotację otrzymały dwa stowarzyszenia z naszego miasta. Są to: Stowarzyszenie Rozwoju „Na Zielono” – kwota 4 650 zł oraz Towarzystwo Przyjaciół Pabianic – 6 250 zł. W sumie dotacje na łączną kwotę 150 tys. otrzymało 17 organizacji w województwie.

To pierwsze stowarzyszenie otrzymało wsparcie na projekt „Questing – turystyka z zagadkami”, a drugie na coroczny Regionalny Rajd Rowerowy „Śladem pomników historii i ekologii”. W tym roku odbędzie się już jego 15. edycja. – Liczymy, że na 15-lecie uda się pozyskać 15 rowerów, które jak co roku po zakończeniu rajdu zostaną rozlosowane wśród wszystkich uczestników. W tym roku będzie ich ponad 1000 – powiedziała przedstawicielka TPP. Rajd odbędzie się za miesiąc, 13 czerwca.

Na zakończenie spotkania prezes PTC – Waldemar Sawosz przekazał marszałkowi województwa książkę „100 lat Pabianickiego Towarzystwa Cyklistów”. – Za rok będziemy obchodzić już 110-lecie. PTC to obok Pogoni Lwów i Cracovii najstarszy polski klub. Reszta to przedszkolaki – powiedział dumnie prezes.


REKLAMA
Poprzedni artykułKacper grał na Mistrzostwach Europy U-15
Następny artykułDostaliśmy 117 tys. zł z ministerstwa
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Włodek gdzie są zawodnicy PABIKS