Strona główna Sport Piłka nożna Zagrali jak młodzieżowcy

Zagrali jak młodzieżowcy

0

Zawodnicy PTC Pabianice po remisie w Uniejowie ponownie stracili punkty. Winna była słabo dysponowana formacja obronna oraz nieskuteczni atakujący.

PTC Pabianice – Sokół II Aleksandrów Łódzki 1:2 (1:1)

Pierwsza połowa meczu nie była dla zgromadzonych na trybunach fanów dobrym widowiskiem. Obie drużyny stwarzały sytuacje, ale nie były one skuteczne. W 26. minucie rywale postraszyli fioletowych, gdy piłka po stałym fragmencie gry trafiła w poprzeczkę. Nie ostrzegło to jednak gospodarzy i w 28. minucie padł pierwszy gol. Niestety, autorem bramki był zawodnik Sokoła, który z bliska pokonał Krystiana Wawrzyńskieo. Pabianiczanie szybko się jednak pozbierali i już po dwóch minutach mieliśmy 1:1. Łukasz Sikorski wykonywał rzut wolny i z niespełna 40. metrów dośrodkował futbolówkę w pole karne. W nim najlepiej odnalazł się Daniel Dudziński, który uderzył pod poprzeczkę, pokonując golkipera gości.

Po zmianie stron PTC było bardzo zdeterminowane, by zwyciężyć w tym pojedynku. Piłkarze śmiało poczynali sobie w konstruowaniu ataków, zapominając jednak o zabezpieczeniu tyłów. Parze środkowych stoperów brakowało dyscypliny. Jak mówi kierownik Dariusz Kopa:

– Zagrali jak młodzieżowcy. Od seniorów wymaga się zdecydowanie lepszej i bardziej odpowiedzialnej gry obronnej.

Zawodnicy konstruowali składne akcje, ale przednim formacjom brakowało zimnej głowy i pewnego wykończenia. Zemściło się to na nich w 88. minucie spotkania. Rywale wyszli wtedy z akcją dwóch na jednego i rozklepali źle ustawioną defensywę fioletowych. Formalnością było pokonanie Warzyńskiego i zdobycie gola na 1:2. Gospodarze podłamali się po stracie bramki i nie byli w stanie odmienić losów tego spotkania.

Już w najbliższy weekend kolejna szansa na ligowe punkty. PTC zmierzy się na wyjeździe z zajmującym 14. miejsce w tabeli Sarnowem.

Gol dla PTC: 30. Daniel Dudziński (1:1).

Skład: Wawrzyński, Drewniak (46. Kaczmarkiewicz), Sikorski, Kaźmierczak, Dudziński, Hiler, Stańczyk, Szynka, Cukierski, Boratyński (46. Klimczak), Tylczyński (67. Otrębski).