Strona główna Styl życia Ludzie Z wiedeńskiego balu na marokański bazar, czyli 48 godzin w podróży

Z wiedeńskiego balu na marokański bazar, czyli 48 godzin w podróży

2
Podróże są jego największą pasją. Pochodzącemu z Pabianic Michałowi Cessanisowi, dziennikarzowi National Geographic, udało się ją pogodzić z pracą zawodową. Swoimi zainteresowaniami „zaraża” innych, przekonując, że warto poznawać świat.

Od ponad pół roku widzowie poznają różne zakątki globu na antenie TVN, gdzie w porannym paśmie „Dzień Dobry TVN” Michał Cessanis opowiada o swoich podróżach w cyklu „48 godzin”. Okazuje się bowiem, że z trwającego zaledwie tyle wyjazdu można przywieźć wiele niezapomnianych wspomnień, na które „składają się” nowe miejsca, ciekawi ludzie czy też nieznane wcześniej smaki…

Maroko. Właśnie tutaj powstały dwa ostatnie odcinki programu. Jeden był poświęcony Marrakeszowi – wizytówce kraju. Również w tym mieście zrealizowano kolejny odcinek – o kuchni.

– W Marrakeszu poznałem lokalne przyprawy, ugotowałem tradycyjną marokańską potrawę i zobaczyłem, jak wygląda marokański street food – pisze pabianiczanin na swojej stronie internetowej.

Michał Cessanis odwiedził też naszych sąsiadów, a dokładniej stolicę Niemiec. Dlaczego warto wybrać się do Berlina? Choćby po to, by przejść się artystycznym szlakiem, zwiedzić muzea, poznać tamtejszych artystówi przekonać się, jak wygląda zabawa w berlińskich klubach.

Co jeszcze wyemitował TVN? Relację dziennikarza z pobytu w stolicy Austrii. Była więc mowa o wiedeńskim balu, jarmarkach i przygotowywaniu… sznycla.

Z kolei zima za kołem podbiegnowym, Lapończycy, zorza polarna i wizyta u świętego Mikołaja (gdzie mieszka, jak wygląda jego praca, ile listów dostaje dziennie) to tematy poruszone przez pabianiczanina po weekendowym „wypadzie” do Finlanii.

Zanim dziennnikarz NG związał się zawodowo z TVN, był stałym gościem telewizji publicznej – wrażeniami ze swoich podróży dzielił się z widzami programu „Pytanie na śniadanie”. Podziękowano mu za współpracę po tym, jak ujawnił swoją orientację seksualną i związek z Pawłem Rabiejem, wiceprezydentem Warszawy.

Wszystkie odcinki z cyklu „48 godzin” można obejrzeć TUTAJ.

REKLAMA

2
Dodaj komentarz

1600
1 Wątki komentarzy
1 Odpowiedzi do komentarza
0 Obserwujący
 
Wzbudzający najwięcej reakcji
Najciekawszy wątek
2 Autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Tom

Dzień dobry tvn. Czyli program dla wykształconych pOlek. Sama prawda całą dobę. Tvn 🙂

princeofwales

Póki co, o ile gensek nie zarządzi inaczej, mamy pluralizm.
Zawsze możesz posłuchać g… prawdy w narodowej. 🙂