Strona główna Aktualności Z miasta Z numerkiem do izby przyjęć

Z numerkiem do izby przyjęć

7

Radni zadecydowali przeznaczyć 28,5 tys. złotych z miejskiej kasy na zakup systemu kolejkowego.

Innowacyjny system o nazwie triage zainstalowany zostanie w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym, gdzie trafiają tzw. nagłe przypadki. Są to ofiary wypadków, osoby z urazami, ostrymi bólami itp. Każdy z pacjentów oznaczony zostanie w systemie odpowiednim kolorem, w zależności od stanu i potrzeby interwencji lekarskiej. Nie będą to tradycyjne numerki. Gdy przyjedzie np. osoba z zawałem i zostanie oznaczona kolorem czerwonym, trafi automatycznie na początek kolejki. Osoby ze „sprawami”, którymi powinien się zająć lekarz pierwszego kontaktu czy przychodni specjalistycznej będą spychani na koniec kolejki.

Na system składać się będą: oprogramowanie, komputer i trzy monitory.

Radni zadecydowali o zakupie sprzętu z kasy miejskiej. Wątpliwości mieli radni z Prawa I Sprawiedliwości. Sprzeciwili się przekazywaniu spółce PCM miejskich pieniędzy.

– Podobno spółka jest w świetnej kondycji finansowej, to dlaczego po tak drobne kwoty trzeba sięgać do miejskiej kasy – pytał uszczypliwie radnych Antoni Hodak, który zaznaczył wcześniej, że PCM ma bilans ujemny na poziomie 2 mln złotych. – Może w szpitalu są ważniejsze wydatki, np. kolejne etaty.

Prezydent Grzegorz Mackiewicz wyjaśnił, że jest to gest miasta w stronę spółki PCM. Dodał też, że wkrótce przedstawione zostaną sprawozdania finansowe spółki.

 

REKLAMA
Poprzedni artykułSienkiewicza: pożar budynku (ZDJĘCIA)
Następny artykułArek kochał sport
Subskrybuj
Powiadom o
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Na automat kolejkowy kasy nie ma, ale na wydanie kalendarza już tak. Po co w szpitalu dział marketingu? Niech poprawią komfort i jakość leczenia to dział marketingu i reklamy będą zbędne!!!

Pabianickie Centrum Medyczne nie poniosło żadnych kosztów związanych z wydaniem (po raz pierwszy w czasie swojej działalności) kalendarza.
W prace nad kalendarzem, który trafił do rąk pabianiczan, i który mamy nadzieję się spodobał, zaangażowało się wiele osób zatrudnionych w szpitalu i tylko dzięki Ich wsparciu i pomocy kalendarz powstał. Serdecznie Im za to dziękujemy!

Automat kolejkowy już działa przy Rejestracji.A jakże.Co prawda,wspomagany jest często krzykiem Pań rejestratorek,wywołujących pacjentów.Ale to zapewne tak ma być.

Panie P…… na wszystkim się znasz ?

Muszę Panią zawieść szanowna Pani „KAZIK” czy „>” i pewnie sto innych nazw i nick-ów z pamiętnika starego trolla, Pani spekulacje właśnie rozmazały się o chodnik, osoba o NICK-u Ttina Zem to nie ja.
Życzę udanej dalszej zabawy w dziecinady. Właśnie dla wielu stała się Pani przykładem, że dobieranie sobie rozrywki jest wprost proporcjonalne do aktualnego poziomu rozwoju emocjonalnego, życzę dalszych sukcesów w odkrywaniu otaczającego Panią świata i oczywiście pozdrawiam.

Powiedzenia tego używamy w sytuacji, gdy osoba – mająca coś na sumieniu – doszukuje się aluzji do tego w wypowiedziach innych osób i demaskuje się gwałtowną reakcją
„Uderz w stół, a nożyce się odezwą.”

Pani „KAZIK, >, wert” wklejanie definicji z podręcznika dla skautów w jakiś szczególny sposób splendoru Pani nie przynosi. Nie mam problemu z przewracanie do góry nogami świata wartości pod własnym nazwiskiem różnej maści forumowym pędraczkom, którym się wydaje, że jak piszą na klawiaturze dwoma palcami to świat należy do nich. Próbując mnie wciągać w jakieś jałowe przepychanki musisz sobie uświadomić.że mój świat jest ogromny, twój mały. To co dla ciebie jest szczytem możliwości dla mnie jest szarą codziennością. Wrzucając na forum jakieś marne hasełka czekasz ze spoconymi łapkami aż ktoś cię zauważy a kto wie może nawet odpowie !!! Dla… Czytaj więcej »