Strona główna Aktualności Komunikacja Z Pabianic do Łodzi Fabrycznej dojedziemy bez przesiadek

Z Pabianic do Łodzi Fabrycznej dojedziemy bez przesiadek

12
Dla pasażerów kolei to duże udogodnienie. Od dzisiaj, 13 grudnia, pociągami Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej można dojechać bezpośrednio z Pabianic do Łodzi Fabrycznej.

Zmiana zaczęła obowiązywać wraz z wejściem w życie nowego rozkładu jazdy. Dotychczas składy ŁKA kończyły kurs przeważnie na dworcu Kaliskim, a tylko niektóre na stacji Łódź Widzew. Teraz ich trasa została wydłużona o kolejne stacje, czyli Łódź Pabianicką, Chojny, Olechów i Widzew, z którego będą ruszać na dworzec Fabryczny (za wyjątkiem nielicznych, nadal kończących bieg na Widzewie).

 – Ze zmiany powinny być zadowolone osoby, które pracują w tych częściach Łodzi, gdyż łatwiej im będzie dotrzeć do pracy – mówi Marcin Chmielewski, naczelnik wydziału infrastruktury technicznej i komunikacji w pabianickim magistracie. – Bezpośrednich połączeń z Fabryczną będzie sporo, o różnych porach dnia, a w drugiej połowie lutego ich liczba jeszcze się zwiększy.

Za niewiele ponad dwa miesiące trasę Sieradz – Pabianice – Łódź będzie obsługiwać 31 pociągów.

Kursowanie wszystkich składów ŁKA zostało wydłużone do i ze stacji Łódź Fabryczna lub Łódź Widzew z powodu remontu stacji Łódź Kaliska. Modernizacja linii kolejowej to natomiast przyczyna tego, że za wybrane pociągi ŁKA nadal będą kursowały autobusy zastępcze.

Nowości jest więcej. Wśród nich uruchomienie przez ŁKA pociągów do i z Ostrowa Wielkopolskiego (dwa kursy dziennie w każdą ze stron). Zostaną one skomunikowane z pociągami do Wrocławia i Poznania. Natomiast Koleje Wielkopolskie wprowadziły w piątki i niedziele kursy na trasie Poznań Główny – Pabianice – Łódź Fabryczna.

Zmieniony rozkład jazdy pociągów będzie obowiązywał do 13 marca 2-21 roku. Można się z nim zapoznać TUTAJ.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
12 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

A jaki e tym udział ma pan Chmielewski i władze Pabianic ?

Dojazd z Pabianic do centrum Łodzi 3 razy dłuższy 🙁 Objechać trzeba całe miasto, aby wysiąść na Fabrycznym. Z dworca Kaliskiego 10 minut do centrum.

Jak powstanie tunel, będzie szybciej…:)

Kiedy oni zrobią ten tunel ??? Wszystkie ich inwestycje z wielkim opóźnieniem…

Ciekawa alternatywa. Można jadąc do W-wy czy to wracając, przesiąść się na Fabrycznym na pociąg z/do Pabianic. Tylko mieszkając na Bugaju dochodzi jeszcze autobus MZK, bo busy czy to z Bugaju czy to z Piasków, nie docierają do Fabrycznego….:(.
Tylko dlaczego zdjęcie nie jest aktualne?

Last edited 2 lat temu by Marek

Zdjecie nieaktualne bo pis wyremontował dworzec a wszystko co dobre to źle

A co ma do tego PIS ?? Linia kolejowa jest remontowana za Unijne Pieniądze

Nie wierzyłem, że dożyję tego dnia :]

Nowy rozkład jest beznadziejny, pociągi z Łodzi do Sieradza po południu co 1,5 godziny.

No tak jak kursują za często to źle jak zbyt rzadko to źle.

Jeżdżą puste po Łodzi, a z pracy nie ma czym wrócić 🙂 Rozkłady układane bezsensu i nie dla pasażerów

Pociągi na tory! 😎