Strona główna Aktualności Polityka Wojewoda wygasiła mandat radnego

Wojewoda wygasiła mandat radnego

4

Jolanta Chełmińska, wojewoda łódzki, wydała zarządzenie zastępcze, w którym stwierdziła wygaśnięcie mandatu radnego Prawa i Sprawiedliwości – Sławomira Szczesio.

Wojewoda stanowczo stwierdziła, że radny Szczesio będąc prezesem pabianickiego oddziału PTTK Pabianice zarządza działalnością gospodarczą, którego siedziba jest własnością gminy. Korzystanie z takiego mienia do prowadzenia działalności gospodarczej stanowi naruszenie zakazu zawartego w art. 24. f ust. 1 ustawy o samorządzie gminnym .

Nic nie dały tłumaczenia radnego, który stwierdził, że w PTTK sprawuje jedynie nadzór statutowo-programowy nad działalnością oddziału w Pabianicach i również nie pobiera wynagrodzenia za wykonywaną prace.

– Zarządzanie działalnością gospodarczą polega na posiadaniu kompetencji do podejmowania wiążących decyzji, a takie kompetencje posiadał pan Szczesio – stwierdziła wojewoda.

Przypomnijmy, że Rada Miejska w Pabianicach (większość z PiS) nie znalazła podstaw do uznania by okoliczności związane z pełnieniem przez radnego funkcji w PTTK naruszały wyżej wspomnianą ustawę.

Wojewoda po zapoznaniu się z uzasadnieniem rady miejskiej nie dała się przekonać i wezwała do wygaśnięcia mandatu radnego. Nie podjęto jednak takiej uchwały, dlatego wojewoda wydała zarządzenie zastępcze. Radny może w ciągu 30 dni odwołać się do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Łodzi.

reklama

planet-2

 

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

nie jestem fanem PiS, ale do ewentualnych nowych wyborów jeszcze daleka droga. Szczesio może się odwołać i trudno przewidziec, co zrobi sąd. na teraz jest radnym i jeszcze pobedzie – jak dlugo, zdecyduje sad

Trwa kampania wyborcza do sejmu i senatu a miejscowe układziki jeszcze płaczą, że w poprzedniej nie wygrali więc jak każdy dorosły człowiek mącą, szukają haków, dołki kopią-mogli by pokopać trochę na Lewitynie, wszystko po to żeby zmienić układ sił w radzie miasta. Nie udało się normalnie to pojechali do wojewody czyli swojej koleżanki z PO i „załatwili”. Efekt jest taki , że wojewoda zrobiła z siebie „….babę z Radomia” a Szczesio z tych bzdurnych zarzutów swobodnie się oczyści.

yes, yes, yes… Darek z Wolnościowej w końcu dorwie się do koryta !

Nie popieram żadnej ze stron ale skoro jest taki przepis to powinien być respektowany a Rada Miasta wyraźnie nie chciał go odsunąć bo w końcu kolega PIS-owiec – i to przeraża bo pokazuje że mają gdzieś przepisy, a liczą się tylko własne 4 litery……