Strona główna Aktualności Polityka Władze Pabianic i powiatu dają poparcie Trzaskowskiemu

Władze Pabianic i powiatu dają poparcie Trzaskowskiemu

38
Przedstawiciele władz miasta i powiatu wypowiedzieli się w sprawie poparcia w nadchodzących wyborach. 

W konferencji prasowej udział wzięli: starosta Krzysztof Habura, prezydent Grzegorz Mackiewicz, wiceprezydent Marek Gryglewski, przewodniczący rady miejskiej Krzysztof Rąkowski oraz radny powiatowy Łukasz Stencel.

– To niezwykle ważne wybory, bo będziemy decydowali w jakiej Polsce chcemy żyć. Czy chcemy żyć w Polsce dostatniej, nowoczesnej, europejskiej, w której szanuje się konstytucję i przestrzega prawa, a taką Polskę gwarantuje nam Rafał Trzaskowski. Czy chcemy żyć w Polsce antagonizmów, barier i podziałów, czyli takiej, jaką mamy teraz. Przed Państwem wybór. Weźmy nasz los w nasze ręce – zachęcał starosta Krzysztof Habura.

Starosta mówił też o zmniejszaniu autonomii samorządów przez aktualny rząd.
– To my wiemy lepiej niż władza centralna w Warszawie, co jest najlepsze dla ludzi, którzy tutaj mieszkają. A gwarantem działalności samorządów, aby spełniały państwa oczekiwania jest Rafał Trzaskowski – dodał Krzysztof Habura.

Do głosowania na kandydata Koalicji Obywatelskiej namawiał też prezydent Pabianic Grzegorz Mackiewicz.

– Po wysłuchaniu programu Rafała Trzaskowskiego dotyczącego inwestycji w samorządy, o „inwestycjach za rogiem”, o programie żłobkowym, o czym mówił również w Pabianicach, zdecydowaliśmy się na jednoznaczne poparcie Pana Rafała Trzaskowskiego w nadchodzących wyborach – mówił Mackiewicz.

Do piątku do godziny 15.00 w Urzędzie Stanu Cywilnego będzie można pobrać zaświadczenie do głosowania poza Pabianicami.

Działacze mówili też o ogromnej skali kradzieży i zniszczeń banerów wyborczych Rafała Trzaskowskiego. W tej sprawie złożone zostało doniesienie na policję.

Na kogo oddasz głos w II turze wyborów prezydenckich?
 • Rafał Trzaskowski 53%, 2232
  2232 53%
  2232 - 53% procent głosów
 • Andrzej Duda 42%, 1768
  1768 42%
  1768 - 42% procent głosów
 • Nie idę na wybory 4%, 172
  172 4%
  172 - 4% procent głosów
Liczba głosów: 4172
5 lipca 2020 - 10 lipca 2020
Głosowanie zakończone
REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
38 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Niestety, te władze nie otrzymają mojego poparcia.

Pewnie dziś skoczą z mostu… Tak się przejęły…..

Żal mi was. Kasta Pabianic, jesteście tak samo bezużyteczni jak Trzaskowski w Warszawie.

Bezużyteczni to mało powiedziane, my im wypłacamy co miesiąc kasę za to nic nierobienie, śmieją się tylko z nas, to jakiś cud że jeszcze ziemniaków i kaszanki na lewitynie tydzień przed wyborami nie wymyślili ze zwik w roli głównej i ich cudowną wodą

Precz z nimi i z PO

Jak to było ? Bezpartyjny i samorządowy Prezydent Mackiewicz ? 🙂 POważnie ? 🙂

Wybierzcie go za trzy lata, przecież tak go kochacie za te festyny z kaszanką.

Last edited 3 lat temu by Okręt

Panowie dlaczego kłamiecie w tak bezczelny sposób,i udajecie że znacie konstytucję, aby poprzeć Waszego DUBLERA. Otóż prawda jest taka że sam prezydent, obojętnie z jakiego ugrupowania,oprócz zwierzchnictwa sił zbrojnych,polityki zagranicznej,mianowania premiera, ministrów, generałów profesorów itp.przywilejów,posiada tylko INICJATYWĘ USTAWODAWCZĄ, a nie może zrobić tego albo tego bez poparcia rządu i sejmu. a więc sytuacja wygląda następująco: 1.Wygrywa p.A. Duda ,zgłasza inicjatywę ustawodawczą,rząd przygotowuje ustawę , sejm ją zatwierdza, senat ją zatwierdza lub nie, wraca do sejmu który po zatwierdzeniu wysyła do podpisu prezydenta, i po jakimś czasie wchodzi wżycie. 2.Wygrywa p.DUBLER Trzaskowski-zgłasza inicjatywę ustawodawczą, rząd lub sejm wrzuca ją do zamrażarki… Czytaj więcej »

Nie płacz siwy, wygra Trzasku, to jaro zrobi przedterminowe wybory i pogonimy do końca pisuary :-)))

Witam p.HYDRAULIKA któremu nawet przy pisaniu komentarza praca w głowie.Ja nie płaczę, ja wierzę że wygra kandydat BEZPARTYJNY ,a Twój DUBLER P.Trzaskowski nawet jeśliby wygrał to i tak o tym zapomni ( tak jak zapomniał że był posłem, lub głosował za a nawet przeciw w sprawie wieku emerytalnego), i wyjedzie do Brazylii na stałe, bo przecież przez tyle dni pobytu na koszt podatnika, poustawiał się prywatnie.

No a kogo poprzeć ma klika, która jest tu od lat? To banda kolesiów bez żadnego planu, wizji. Jak tu jest każdy widzi. Od lat jedna wielka POrażka. I tacy by chcieli żeby identyczny syfon był w całym kraju… Niedoczekanie!

Last edited 3 lat temu by Andy

Same wielbiciele pislandii, dudusia i kaczorka. 🤮

Nawet jeśli Trzaskowski ma wiele wad, przynajmniej stanowi alternatywę dla obecnego prezydenta, który kupuje ludzi rozdawaniem pieniędzy i zamiast dyskusji z rządem stanowi tylko narzędzie Kaczyńskiego… niestety, w ten sposób stwarza się Polskę wygodną tylko dla części osób, a o innych się nie pamięta lub wręcz przesuwa na margines. Zdajmy sobie sprawę, że prawa mniejszości wcale nie ograniczają praw większości 🙂 i wszystkim razem może nam być w kraju naprawdę dobrze.

Tylko dostaliwszyscy a za platfusòw tez płacilismy podatki i gdzie te pieniadze szły na nic niebyło jak donek rządził tylko wszystko prywatyzowali

Panowie drżą posady w spółkach miejskich. Później zostanie tylko goła dieta radnego, a teraz sama kasa leci. Wiedzą o co walczą. Rąkowski zapożyczył się nawet na 50 000 tysięcy (ostatnie jego oświadczenie), aby zostać posłem. Nie poszło więc musi kasę zdobyć, aby próbować w kolejnych latach.

samorząd to bzdura, banda kolesiów załatwiających swoje interesy. tylko władza centralna służy silnemu państwu

Akurat nie jestem zwolenniczką PiS ani Dudy, ale ci panowie to już powinni sobie pójść na swoje.
Gdzie spojrzeć to rodzina siedzi, a sami niezdrowo wyglądają.

Oj ta nasza władza to niech do roboty się weźmie a nie po parku spacerują

Mam nadzieję, (choć wiadomo, że nadzieja to matka głupich), że to ich prywatne zdanie a nie wypowiadają się za swoich wyborców. Warto aby o tym fakcie pamiętali jeżeli chcą mieć wśród Pabianiczan szacunek i perspektywy dalszej egzystencji w ratuszu.
Osobiście nie optuję za żadną opcją polityczną aby ktoś nie wyciągnął jakiś wniosków ale poparcie panów z rady miejskiej i powiatu powinno być takie jakie da poparcie mieszkańców.

Ilu tu obrońców tatusia, który gwałcił córkę…. i jego łaskawcę. Żal mi was.

A nie jest ci żal naszego miasta ?

1.Każdy Prezydent Polski miał i ma możliwość ułaskawień. Jak i w jakich ilościach z niej korzysta można sobie sprawdzić w internecie ( kto nie potrafi lub nie chce to już jego sprawa ). 2.W tej sprawie jest wiele nieprawdy lub mówiąc dosłownie kłamstw. Otóż owa osoba nie została ułaskawiona za czyny pedofilskie, gdyż wyrok jaki otrzymała za w/w czyny został przez nią odbyty w całości, i nadal pozostaje w spisie pedofilów.Prezydent jedynie wycofał czy też anulował zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych, o co wnioskowali: pokrzywdzone ( córka i jej matka ), kurator sądowy, i wiele innych instytucji o których nie… Czytaj więcej »

W odniesieniu do meritum, wypowiedziałem się powyżej. A na marginesie, mam nadzieję, że ty kiedys wydrowiejesz i zaczniesz pisać w języku polskim, nie robiąc elementarnych błędów ortograficznych. Bo chyba jesteś Polakiem? Nieprawdaż? A może nie? To rozumiem, takie ruskie wpadki. 🙂

Bo w naszym katolickim kraju pedofila nie kojarzy się źle, głównie z powodu tego co wyprawiają klechy. W tym przypadku, przymuszone ekonomicznie kobiety złożyły wniosek do budynia o ułaskawienie pedofila – gwałcącego swoją córkę.Nie pomógł im tzw. fundusz solidarnościowy pana zbyszka. Nie, bo kaska z niego idzie na cele polityczne. Środki z tego funduszu dostał np. ksiądz-egzorcysta. Super. Kobiety nie miały za co żyć, więc co miały zrobić, gdy „tatuś” sypnął groszem. Złożyły ten wniosek, a budyń zamiast wnikliwie rozpatrzyć wniosek i naprawdę pomóc tym kobietom, pomógł pedofilowi ułaskawiając go w zakresie środka karnego. No po coś jednak ten środek… Czytaj więcej »

a ten gość na końcu kto to ? pierwszy raz go widzę , odpowiada za ten Park ?

hmmm ktoby sie spodziewał

Jesli „apolityczni” ksieza z ambony moga nawolywac, to dlaczego partyjni samorzadowcy nie moga?

Pis wprowadził 30 nowych podatków. VAT-u nie obniżył, a obiecywali. Jest coraz gorzej. Potem dali pieniądze, które najpierw zabrali tymi podatkami, żeby być u władzy i mogli kraść z Szumowskim i instruktorem narciarstwa na czele. Głosowałem na pis, ale zostałem oszukany. Nie dam wam się oszukać znowu!!

trzask i po dlugopisie!!!

Pis wprowadził 30 nowych podatków. VAT-u nie obniżył, a obiecywali. Jest coraz gorzej. Potem dali pieniądze, które najpierw zabrali tymi podatkami, żeby być u władzy i mogli kraść z Szumowskim i instruktorem narciarstwa na czele. Głosowałem na pis, ale zostałem oszukany. Nie dam wam się oszukać znowu!!

A pamiętasz kto ten VAT podnosił. Zresztą kto podnosił wszystko a i tak na nic nie było. Głosowałem na PO i nigdy już tego nie zrobię. Inna sprawa że alternatywa też jest słaba

Wszystko co zle PiS odwzorowal, utrzymal i przemnozyl to kilkadziesiat razy. Dostali dobra sytuacje i teraz panstwo z dykty. Upadek Państwa totalny. Nawet skok na OFE, z ktorego mieli kase i ktory tak krytykowali, zrobili jeszcze WIEKSZY, niz poprzednicy, na 154 MILIARDY!! tak, to PiS zabral wiecej z OFE niz poprzednicy, moze o tym nie wiecie https://dorzeczy.pl/kraj/129571/to-koniec-ofe-sejm-uchwalil-zmiany.html Jakos dziwnie PiSiorki juz o tym nie wspominaja. Potem dolozyli loty kuchcinskiego, nagrody od broszki dla swoich, szumowskiego z instruktorem narciarstwa, zakupy od handlarza bronia, banasia na szefa NIK, skorumpowanego szefa KNF, dwie wieze kaczora z austriakiem (tak ywpomina, a sam chcial z… Czytaj więcej »

a wczesniej afera ze SKOK-ami do dzis nie wyjasniona na 5-7 MILIARDOW zlotych, ktore stworzyl Bierecki z PiS

2 miliardy na TVP w jeden rok……

sluzba zdrowia w upadku

Najwiekszy dlug publiczny w historii Polski

Mozna pisac i pisac.

A miasto i mieszkańcy znowu dostaną po dupie w pomijaniu przyszłych inwestycjach rządowych ( szpital, infrastruktura ) , bo apolityczny Grześ z kliką z PO zaangażował się znowu po jednej stronie sporu politycznego.

Nie rozumiem tych komentarzy które uważają że jeśli prezydent Mackiewicz jest bez partyjny a wypowie się na kogo głosuję to odrazu go przypisujecie do tej partii … Czy on jako wolny człowiek nie ma prawa do wypowiadania się ? Ktoś mu zadał pytanie a on odpowiedział zgodnie ze swoją wolą . Czy powinien jednak skłamać żeby większości się przypodobać . Ludzka głupota połączona z nagonką nie zna granic .

Może mi ktoś podpowie ,( najwięcej liczę na p. red. Jacha ) w jakich godzinach ci panowie uprawiali tę partyzantkę wyborczą z dala od ludzi ? .Może to było w godzinach pracy ?. Czy był to wstyd czy też obawa przed mieszkańcami mogącymi zadawać niewygodne pytania ?. Wydaję mi się że jedno i być może drugie. Na poparcie tego informuję, iż dziś tj. 10.07.2020 r. około godz.10.35 trzy osoby w tym wiceprezydent Łodzi p. Piątkowski rozdawali materiały wyborcze p. Trzaskowskiego nie na rynku przy ul. Moniuszki, nie przy SDH-u gdzie przewija się mnóstwo ludzi tylko na rogu Zamkowej i Kilińskiego… Czytaj więcej »

Dziękuję ślicznie. POWAŻNA FIRMA, DUŻO ZDROWIA. POZDRAWIAM!!!!!