Strona główna Styl życia Detektywy: 7 książek, od których nie można się oderwać

Detektywy: 7 książek, od których nie można się oderwać

0

Wiele osób podchodzi do gatunku detektywistycznego z pewnym sceptycyzmem i uważa takie książki za literaturę niższych lotów. Według nas detektywy to świetna odskocznia od poważnej, ciężkiej lektury. Dodatkowo, wiele z nich napisanych zostało przez znanych, ambitnych pisarzy. Dlatego, miłośnicy łamigłówek, zagadek i tajemnic, mamy coś dla was!

 

Oto lista książek, które przeczytacie jednym tchem, od których nie można się oderwać, dopóki nie przeczyta się ostatniej strony:

1. „Trawers”, Remigiusz Mróz

Czy jest tu ktoś, kto nie zna twórczości Remigiusza Mroza? Jeśli tak — szybko nadrób zaległości, bo dużo tracisz! Trawers jest nie tylko rewelacyjną lekturą rozrywką dla fanów detektywów, ale także powieścią, która zmusza do refleksji, kim jesteśmy i być chcemy. Akcja tej powieści pędzi z zawrotną prędkością, nie pozwalając czytelnikom zaczerpnąć tchu. “Trawers” Remigiusza Mroza w formacie ebook jest dostępny między innymi na stronie Litres.pl.

2. „Wyrwa”, Wojciech Chmielarz

Pozostajemy na polskim gruncie. Kolejny świetny pisarz, kolejna świetna książka. Maciek dowiaduje się, że jego żona zginęła w wypadku samochodowym. Jego świat się wali, zostaje sam z dwiema córkami i pustką w sercu. Jednak czy to na pewno był wypadek? Maciek postanawia wszcząć prywatne śledztwo i dowiedzieć się, co doprowadziło do śmierci żony. Niestety wszystko to, czego się dowiaduje, przytłacza go jeszcze bardziej i daje więcej pytań, niż odpowiedzi.

3. „Ostatni szczegół”, Harlan Coben

Wspólniczka Myrona Bolitara została aresztowana za zabójstwo klienta — znanego bejsbolisty. Myron jest zdeterminowany, aby udowodnić niewinność Esperanzy — nawet jeśli ta milczy jak zaklęta, a wszyscy dookoła ostrzegają Myrona, aby trzymał się z dala od tej sprawy. Ale Myron jest już zbyt blisko i ma zbyt wiele do stracenia.

4. „Poryw”, Kinga Wójcik

Nie spodziewaliśmy się, że debiuty mogą być tak dobre! Klemens Chmielny, wzorowy mąż, księgowy, pada ofiarą morderstwa. Kto jest podejrzany? Żona, współpracownik, może jakieś dawne porachunki? Śledztwo prowadzi bezkompromisowa i inteligentna komisarz Lena Rudnicka. Znajdziecie tu sporo zagadek i tajemnic, zaskakujące zwroty akcji oraz genialną fabułę. To, co wydaje nam się na pierwszy rzut oka oczywiste, w ostatecznym wydaniu wcale takie nie jest…

5. „Śmierć i ryzyko”, J.D. Robb

Porucznik Eve Dallas z nowojorskiej policji bada sprawę podłożenia bomby w biurowcu na Manhattanie. Eksplozja zabiła jedenaście osób i kilka raniła. Szybko okazuje się, że człowiek, który zdetonował bombę został do tego brutalnie zmuszony. Aby uratować życie żony i córki, wybrał samobójstwo i masowe morderstwo. Porucznik Eve Dallas i cały jej zespół czeka żmudne przesłuchanie pracowników obu firm, a także współpracowników, by znaleźć odpowiedź na kilka istotnych pytań: Jaki cel przyświecał sprawcom? Dlaczego wybór padł na Rogana i jego rodzinę?

6. „Amnezja”, Peter Carey

To był wiosenny wieczór w Waszyngtonie i chłodny jesienny poranek w Melbourne, dokładnie godzina 22:00 czasu środkowoeuropejskiego, kiedy wirus wszedł do skomputeryzowanych systemów sterowania setek australijskich więzień i zwolnił zamki w celach, nawet tych, o których istnieniu haker nie wiedział… Co więcej, wirus rozprzestrzenia się i przenika do amerykańskiego systemu zabezpieczeń. Felix Moor podejmuje dziennikarskie śledztwo, aby wyjaśnić, jak do tego doszło.

7. „Na progu zła”, Louise Candlish

W spokojny styczniowy poranek na przedmieściach Londynu rodzina wprowadza się do domu, który właśnie kupili przy Trinity Avenue. Nic w tym dziwnego. Tyle że to twój dom. I nie sprzedawałeś go. Kiedy Fiona Lawson wraca do domu, i spotyka obcych ludzi, którzy twierdzą, że to ich posiadłość, jest pewna, że ​​to pomyłka. Wszystko wskazuje na to, że Bram, z którym żyje w separacji, przepadł bez wieści, a wraz z nim zniknęli ich synowie. Usiłując zapanować nad tą niewyobrażalnie absurdalną sytuacją, Fiona stopniowo odkrywa całą prawdę…

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments