30 mln złotych będą kosztowały projekty realizowane przez gminę Dobroń. Za pozyskane fundusze wybudowana zostanie m.in. sala gimnastyczna i przedszkole w Chechle Drugim.

– Wszystkie dokumenty są już gotowe, czekamy tylko na podpisanie umowy – mówi Robert Jarzębak, wójt gminy Dobroń.

Łączny koszt dwóch projektów to 30 mln złotych. Dofinansowanie z funduszy unijnych w kwocie 16 mln złotych (Zintegrowane Inwestycje Terytorialne Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014 – 2020) to wynik 2-letniej pracy urzędników z Dobronia.

Za około 10 mln złotych wybudowana zostanie sala gimnastyczna i przedszkole. Natomiast za 20 mln złotych kompleksową termomodernizację przejdzie 12 budynków użyteczności publicznej. Do projektu zakwalifikowane zostały wszystkie szkoły w gminie (SP Mogilnie Dużym, SP w Chechle Drugim, SP i ZS w Dobroniu), ośrodek zdrowia wraz z przedszkolem oraz 6 budynków komunalnych.

 

Sala i przedszkole dla 50 dzieci powstaną przy ul. Lipowej 1. Obiekty wybudowane będą w technologii pasywnej – chodzi o podwyższone parametry energetyczne. Roczny koszt ogrzania jednego metra kwadratowego będzie wynosił około 1,5 zł. Wójt przewiduje, że prace rusza wiosną 2017 roku.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments