Strona główna Aktualności Wójt gminy Dobroń finalistą prestiżowego konkursu. Wygra?

Wójt gminy Dobroń finalistą prestiżowego konkursu. Wygra?

2
Robert Jarzębak
Samo znalezienie się w gronie finalistów ubiegających się o tytuł „Wójta Roku” stanowi duże osiągnięcie. Takim może pochwalić się w województwie łódzkim tylko jedna osoba – Robert Jarzębak, wójt gminy Dobroń. Czy uda mu się odnieść jeszcze większy sukces? 

Konkurs pod paronatem prezydenta Andrzeja Dudy, adresowany do włodarzy z całej Polski, organizuje redakcja audycji rolnych TVP. Na pomysł wysunięcia kandydatury Roberta Jarzębaka wpadli druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Mogilnie Małym. Wójt zyskał też poparcie ochotników z Chechła oraz działających w tych wsiach kół gospodyń wiejskich.

25 lutego kapituła konkursowa wyłoniła dziesięciu finalistów. Podstawowym kryterium wyboru były osiągnięcia wójtów na rzecz gmin. Robert Jarzębak jest jedynym finalistą z naszego województwa. Co udało mu się zrobić? W formularzu zgłoszeniowym wymieniono między innymi termomodernizację dwunastu budynków, budowę wielofunkcyjnego boiska sportowego, przebudowy dróg, remont ośrodka zdrowia, kursy, szkolenia i warsztaty dla mieszkańców, organizację wydarzeń kulturalnych i zawodów sportowych oraz realizację projektów dla niepełnosprawnych.

Zwycięski wójt ma być wyłoniony w drodze głosowania sms-owego, które rozpocznie się po weekendzie.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Głosować na niego ludzie. A może chciałby kandydować na prezydenta Pabianic. Mój głos ma.

Życzę każdej gminie zaradnego wójta. Widać że można być i chcieć.