Strona główna Aktualności Brakowało zasięgu. Staną tu dwie stacje bazowe

Brakowało zasięgu. Staną tu dwie stacje bazowe

38
Operatorzy telefonii komórkowej będą budować stacje bazowe na terenie Ldzania w gminie Dobroń. W tym rejonie jest problem z zasięgiem telefonicznym. 

Do Starostwa Powiatowego w Pabianicach wpłynęły wnioski z pozwoleniem na budowę dwóch stacji bazowych. Jeden dokument złożyła firma Orange, a drugi P4 Sp.zo.o., czyli właściciel marki Play.

Orange chce budować swoje nadajniki tuż przy trasie S8 (po południowej stronie) nieopodal drogi powiatowej. Play będzie instalować stację bazową kilkaset metrów dalej na południe.

Część mieszkańców Ldzania była przeciwko budowie stacji. Interweniowali w urzędzie gminy, ale nie było podstaw prawnych do zablokowania inwestycji.

Budowę mogą opóźnić jedynie błędy formalne w złożonych wnioskach do starostwa.

 

Na czerwonych obszarach mają stanąć stacje bazowe
REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
38 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Współczuję tym co będę mieszkali między nadajnikami i przyjmowali dwukrotną dawkę promieniowania.

w sierpniu jeszcze przybędzie anten ale na istniejącej już wieży

5G? Nie wydaje mi się

plus dokłada w centrum, więc może i 5g

Po tej wstrząsającej wiadomości Mirka bardzo rozbolała głowa 😁

Jach czy wiadomo w temacie coś więcej? Troche czasu minęło od publikacji artykułu a na terenie Ldzania nie widać aby budowano nadajnik, na stronie starostwa tez nie ma żadnej wzmiaki na temat zamiaru budowy nadajników.

Mirku, to promieniowanie jest mniej więcej równie groźne co docierające do ciebie codziennie 24/7 promieniowanie kosmiczne. Jeśli ktoś posiada skórę to jest spoko. Jak kogoś ze skóry obedrą to teoretycznie mogłoby mu zaszkodzic, ale mniej niż samo obdarcie ze skóry.

Bo ty żyjesz w jaskini, komunikujesz się za pomocą tam-tamów, jeździsz na osiołku, peklujesz mięso w beczkach z solą, i pierzesz w rzece. No i oczywiście na codzień chodzisz w aluminiowej czapeczce i wszem i wobec prawisz, że ziemia płaska jest.
Wspołczuje ci.

Oczywiście 5G spali im mózgi. A Pan, Panie Przemku niepotrzebnie nas uświadomił. Teraz będę siedział cały w foli aluminiowej 24/h. A do tej pory tylko zawijałem głowę na noc.

Yebłem… 🙂

Stary w mieście jest kilkaset anten nadawczych. Jeżeli boisz się takiego promieniowa to najwyższa pora zainteresować się nauką.

Nauka, proszę bardzo, ludzie, którzy pracują przy naprawach tych anten i po 15 latach pracy są bezpłodni.

a to każdy obywatel będzie nosił tą antene ną plecach?

Bo wkraczają w wiek w którym większość samców jest bezpłodna.

comment image

Gdyby ludzie nie chcieli mieć komórek, to by nie stawiano kolejnych masztów. Radzę wszystkim przeciwnikom „5G” itp. wyrzucenie szaj-fonów i korzystanie tylko z telefonu ebonitowego w domu. Mówię to ze szczerego serca!

No to nie powinno być ani jednej więcej. Pogadajcie z weteranami którzy służyli w łączności. Większość nie żyje ale… Smarrfica rządzi

Tu się nie popisałeś. Te nadajniki maja większą moc. Również jak radary.
Jak myślisz ile ma przeciętna stacja bazowa 10-20 watów ? więcej nie będzie. A ile taki radar wojskowy ma mocy ? 400kW cos Ci mówi ta liczba ? to 400 000 W. Mam nadzieję, że widzisz różnice.

Korzystać z netu i telefonu chce każdy, ale stacji obok siebie już nie. Tak samo jak z elektrownią jądrowa. Dunczycy przykładowo mają w Kopenhadze spalarnie smieci i nikt nie protestuje. Wystarczyły zapewnienia, że jest mega ekologiczna.

Duńczycy pewnie mają większe zaufanie do służb krajowych. A przez to nie chcą być mądrzejsi od ekspertów

Do mieszkańców Ldzania; chceciec żyć? Tylko karnister z benzyną was ochroni

A to jest nawoływanie do przestepstwa.

Szkoda że nie plus-a bo w Pawlikowicach i okolicach tragedia z zasięgiem.

Orange ma a i tak 3 km o stacji słabiutko. Wielkie „G” ale nie 4 czy 5.

Widzę że sami opłacani trole……..

A w Intermarche dalej nie ma zasięgu jak się wejdzie w głąb sklepu, np. w Orange. niby miasto, niby 2020 rok, niby jakieś 5G a tu kiszka.

W Intermarche to chyba dla zgrywy wyłożyli ściany ołowiem, nie mam pojęcia dlaczego tam jest tak kolosalna różnica w zasięgu wewnątrz i na zewnątrz.

Do meganowoczesnych zaklinaczy rzeczywistości popierających 5G! To, że czegoś nie widać nie oznacza, że tego nie ma i jest bezpieczne! Promieniowanie mikrofalowe jest groźne dla wszelkich organizmów żywych. Ignorowanie tego jest nieodpowiedzialne, tym bardziej, że nie odbyły się żadne konsultacje społeczne w tym zakresie, a ludzi „uszczęśliwia” się na zasadzie faktów dokonanych! Normy promieniowania rząd pod przykrywką pandemii zwiększył 100-krotnie (sprawdźcie sobie w ustawie!). Maszy stać będą co 200-500 metrów!!!! Na serio uważacie, że tak silne promieniowanie mikrofalowe (to samo co w kuchenkach, tak, tak – przykład żebyście lepiej zrozumieli) nie będzie miało wpływu na zdrowie ludzi? Jest wiele naukowych… Czytaj więcej »

Nie wszyscy sobie zdają sprawę, że tak naprawdę pływamy w morzu mikrofal. Nie tylko korzystają z nich telefony komórkowe, ale i systemy GPS, Bluetooth (działa na częstotliwość 2,4 GHz), czy bezprzewodowy internet, czyli Wi-Fi (od 2,4 do 5 GHz). Kiedy jednak osoby, które nie są za pan brat z fizyką, słyszą o mikrofalach, od razu mają przed sobą widok kuchenki z podgrzewanym w jedzeniem.

Czy to 4 czy 5 G to mało istotne. Jak uważasz bardziej niebezpieczna jest stacja bazowa o mocy 10-20 W oddalona od Ciebie o 1,2,3,4 kilometry czy telefon który emituje tym więcej im dalej jest stacja bazowa ! i to do 1W. No przecież trzymasz go przy skórze ! Im bliżej telefon stacji bazowej tym mniejsza moc zostanie przez niego wypromieniowana aby stacja go „usłyszała”.
A proponuje lepiej zainteresować się co wcinasz za smakołyki ze sklepu ! Ta chemia szybciej Cię zabije niż to promieniowanie !

Nie napisałem, że telefony są zdrowe, bo nie są!!!! Wystarczy obejrzeć skan głowy i aktywność oraz temp. podczas np. odbierania rozmowy! Uważam, że wzorem innych państw, które przeprowadziły badania w tym zakresie i są sceptyczne co do 5G powinniśmy ten cały „elektroniczny szum” kasować z naszego otoczenia, a nie dokładać nowy, groźny! Co do żarcia ze sklepów masz 100% racji. Dlatego jestem zwolennikiem także walki z chemią, szczepionkami, wszędobylskimi lekami, etc. To nas zabija, a nie działa na korzyść. Wiele osób niestety skuma to dopiero jak jest na coś poważnie i już nieodwracalnie chora. Ale co poradzisz? Kazali nosić szmatki… Czytaj więcej »

Wiem, że protesty były momentami ostre, jakieś petycje chodziły po Ldzaniu. Ludzie woleli nie mieć zasięgu w telefonach, aż się wierzyć nie chce. Dziura jest tam niesamowita, nie łapie nic.

Na serio potrzebne ci to do pełni szczęścia i życia w spokoju i zdrowiu? 3G ci nie wystarczy? To tak jak z telewizorami 4K. Różnicy nie widzi zwykły człowiek ale musi mieć, co nie? Masakra

nie wiem o jakej pełni szczęścia mówisz ale w Ldzaniu nie ma zasięgu, więc żaden telefon się nie dodzwoni, nie można normalnie porozmawiać nie mówiąc już o pracy…. Ja bym chciała móc normalnie korzystać z telefonu.

I kiedy te BTS’y będą?
Bo ja dalej ich nie widzę.

🙂 No BTSów jak nie było, tak nie ma. Dzisiaj nawet usiłowałem się czegoś dowiedzieć w Play’u, ale powiedzieli, że nie mają informacji (to kto ma? 🙂

Stoi sobie już BTS od Orange przy S8 ale chyba nie odpalony bo nie widać aby sygnał był w tym miejscu silny.