Strona główna Na sygnale Wypadki Więcej wypadków, więcej zabitych

Więcej wypadków, więcej zabitych

1

Pabianicka policja podała statystyki z dróg naszego powiatu od początku bieżącego roku. Nie wygląda to najlepiej.

Członkowie Komisji Bezpieczeństwa i Porządku w starostwie dokonali oceny stanu bezpieczeństwa na drogach powiatu pabianickiego w okresie styczeń-maj.

Na terenie powiatu pabianickiego odnotowano 466 zdarzeń drogowych (wypadków i kolizji). W analogicznym okresie 2014 roku było ich 453 (wzrost o 3%). W tym czasie doszło do 58 wypadków drogowych (wzrost o 18%), w wyniku których zmarły 4 osoby (wzrost o 300% w porównaniu z rokiem ubiegłym), a 69 zostało rannych (wzrost o 23%). Względem roku poprzedniego liczba wypadków drogowych w 2015 utrzymywała się na  poziomie.

Najwięcej wypadków drogowych  występowało na drodze krajowej K-71 w Konstantynowie Łódzkim (6) oraz wojewódzkiej W-710 (5). Spośród dróg i ulic na terenie Pabianic szczególnie niebezpiecznym miejscem pozostaje droga powiatowa P-3304E (ulice Wiejska, Wileńska, Orla, Grota Roweckiego oraz Nawrockiego), gdzie odnotowano 5 zdarzeń.

Wypadki z naszego powiatu.

REKLAMA
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

– MSW informuje: Mija 31 dni od wprowadzenia nowych przepisów ruchu drogowego. Kierowcy, którzy przekroczą dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o więcej niż 50 km/h tracą prawo jazdy na 3 miesiące. Jak pokazują policyjne statystyki, nowe przepisy pozytywnie wpływają na poprawę bezpieczeństwa na naszych drogach. Od 18 maja do 17 czerwca liczba wypadków spadła o 65 w porównaniu z 31-dniowym okresem poprzedzającym wprowadzenie nowych regulacji. Odnotowano także mniej ofiar śmiertelnych oraz rannych w wypadkach. Od 18 maja do 17 czerwca na polskich drogach zginęło 189 osób. W okresie od 17 kwietnia do 17 maja liczba ofiar to 208. Odnotowano także… Czytaj więcej »