Strona główna Aktualności Więcej kontroli policji na drogach

Więcej kontroli policji na drogach

0

W dniach 28-30 lipca przeprowadzone zostaną wzmożone kontrole policji pod nazwą „Prędkość”.

Celem tej akcji jest ograniczenie liczby zdarzeń drogowych poprzez dodatkowe kontrole prędkości pojazdów. Do działań będą wykorzystane radiowozy oznakowane i nieoznakowane, wyposażone w urządzenia rejestrujące tzw. wideorejestratory oraz ręczne mierniki prędkości.

Taka akcja odbyła się już na terenie naszego województwa w dniach 14-16 lipca. Podczas kontroli policjanci zwracali szczególną uwagę na prędkość pojazdów, ich stan techniczny, jak również trzeźwość kierujących i posiadanie przez nich wymaganych dokumentów.

Tylko w ciągu trzech dni działań w województwie łódzkim policjanci skontrolowali 2726 pojazdów. Ujawnili 1698 przypadków przekroczenia prędkości, za które nałożyli 1655 mandatów karnych. Ponadto doszło do 29 wypadków drogowych.

Dodatkowo policyjne statystyki podają, że w pierwszy weekend wakacji (23 – 25 czerwca) na polskich drogach doszło do 335 wypadków, w których śmierć poniosło 40 osób.  Zdecydowana większość, bo 282 zdarzenia została spowodowana przez kierujących pojazdami, którzy nie respektowali zasad ruchu drogowego, doprowadzając przy tym do śmierci 30 osób. Warto zaznaczyć, że 75 wypadków drogowych powstało w wyniku niedostosowania prędkości do warunków ruchu.

Dlatego policja apeluje o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

 

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments