Strona główna Aktualności Policjanci w nowej siedzibie. Mają też nowy samochód

Policjanci w nowej siedzibie. Mają też nowy samochód

0
fot. policja
Nowy posterunek policji w Hermanowie (gmina Pabianice) jest już do dyspozycji funkcjonariuszy i mieszkańców. Po niespełna roku od rozpoczęcia budowy został otwarty. Kupiono również nowy samochód.

Klucze do siedziby przekazano szefowi tego miejsca – st. asp. Adamowi Figlowi. Wszystkich stróżów prawa będzie tam dziewięciu. To ci sami, którzy w wchodzili w skład zespołu posterunku w Piątkowisku, który faktycznie mieścił się w komendzie przy ul. Żeromskiego w Pabianicach.

Inwestycja, w ramach „Programu modernizacji policji na lata 2017-2020”, ruszyła wiosną ubiegłego roku. W ciągu kilku miesięcy stanął dwukondygnacyjny budynek o powierzchni ponad 200 metrów kwadratowych, składający się m.in. z pięciu pomieszczeń biurowych, dwóch łazienek z toaletami, serwerowni, pomieszczenia socjalnego oraz szatni.

Oprócz posterunku pobudowano garaż z pomieszczeniem gospodarczym oraz parking z trzema miejscami dla interesantów, z siedmioma dla pracowników i dwoma na samochody służbowe.

Jeden z nich to będąca już w użytkowaniu Kia, a drugi – nowy Hyundai Tucson.

– Został kupiony specjalnie dla posterunku w Hermanowie, a był sfinansowany z kilku źródeł. Część pieniędzy pochodziła z budżetu państwa, swój wkład wniosły również gminy Pabianice, Dłutów i Dobroń – wyjaśnia podkomisarz Ilona Sidorko, rzecznik prasowy KPP.

To właśnie teren tych trzech gmin będą obsługiwali urzędujący tam funkcjonariusze.

Środki na realizację przedsięwzięcia, w wysokości ponad 1,7 mln zł, pochodziły z budżetu państwa.

REKLAMA
Poprzedni artykułWiceliderki musiały uznać wyższość Grota
Następny artykułNa krańcówkach stanęły wiaty rowerowe
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments