Strona główna Sport Koszykówka Warto walczyć do samego końca

Warto walczyć do samego końca

0

Pierwszy mecz rundy rewanżowej jest już za koszykarkami Grota. Ich rywalkami były zawodniczki z Gorzowa Wielkopolskiego, które tanio skóry nie sprzedały.

Grot TomiQ Pabianice – Enea AZS AJP II Gorzów Wlkp. 85:73 (16:26, 17:25, 19:11, 33:11)

Mecz rzutem za trzy rozpoczęła Ewelina Gala. Następnie „dwójkę” rzuciła Magdalena Grzelak i już po pierwszej minucie spotkania na tablicy widniał wynik 5:0. Niemniej, po pięciu minutach zawodniczki z Gorzowa wyrównały i było 12:12. Do siódmej minuty oba zespołu szły równo. Raz do sytuacji rzutowej dochodziły pabianiczanki, a raz gorzowianki. W końcu 2 minuty przed końcem pierwszej partii w grze podopiecznych trenerki Sylwii Wlaźlak coś się zacięło i do końca kwarty nie oddały już ani jednego celnego rzutu.

Drugą część spotkania koszykarki z Pabianic zaczęły dobrze. Najpierw szybkie dwa punkty Martyny Bonieckiej, później „dwójka” i „trójka” Natalii Danych, celny rzut Magdaleny Grzelak z wyskoku i znowu blisko 25:26. Natomiast chwilę później to rywalki były dziesięć oczek do przodu, a na koniec kwarty miały już o 18 punktów więcej od naszego zespołu.

Trzecia partia była najbardziej wyrównana. Nie zmieniło to jednak faktu, że po 30 minutach spotkania to zespół z Gorzowa Wielkopolskiego miał 10 punktów przewagi.

Początek czwartej kwarty nie wróżył sukcesu. Rozpoczął ją zespół gości od celnego rzutu za dwa punkty, później celny rzut wolny i na tablicy widniał wynik 52:65. Wtedy do głosu doszły nasze koszykarki. Jakby chciały pokazać, że te pierwsze 31 minut meczu to pomyłka, która nie powinna mieć miejsca. Po czterech minutach ostatniej części meczu nastąpiło wyrównanie 65:65. Jednak dziewczyny na tym nie poprzestały, sekunda po sekundzie windując wynik w górę. Tym samym dając swoim rywalką do zrozumienia, że mimo słabszego początku, to one są drużyną lepszą. Ostatecznie, to drużyna z Pabianic okazała się zwycięska i pokazała, że zawsze warto walczyć do samego końca.

Zdobywczynie punktów Grot TomiQ:
Natalia Danych – 21, Ewelina Gala – 19, Aleksandra Dziwińska, Magdalena Grzelak – 18, Aleksandra Lorenz – 4, Natalia Łopińska – 3, Martyna Boniecka – 2.

Następny mecz Grot TomiQ Pabianice rozegra na wyjeździe, a ich rywalkami będą zawodniczki z Pompax Tęcza Leszno. Mecz odbędzie się w sobotę o godz. 14:00.