Nasi szczypiorniści jak dotąd nie wygrali tylko w starciu inaugurującym sezon 2019/2020. Jak widać, na derby powiatu z Konstantynowem Łódzkim mocno się zmotywowali bowiem wygrali, notując trzecie zwycięstwo z rzędu.
KKS Włókniarz Konstantynów Łódzki – Pabiks Impact Pabianice 23:26 (10:14)

Pierwszą bramkę w tym pojedynku zdobył dla gospodarzy Daniel Stępień. Za to pierwszy raz na prowadzenie pabianiczanie mogli wyjść w 9. minucie, ale z rzutu karnego pomylił się Kuśmierczyk. W końcu jednak dobra seria trzech trafień z rzędu dała nam przewagę przy stanie 3:5. Ksawerowianie nie chcieli jednak tanio sprzedać skóry i w 21. minucie wyrównali wynik na 7:7. Pabiks bardzo chciał wypracować sobie przed drugą odsłoną meczu jakąś przewagę i dwie dobre serie punktowe pozwoliły naszym szczypiornistom zejść do szatni z prowadzeniem 10:14.

Po zmianie stron na parkiet wrócili chyba tylko gospodarze, bowiem w ciągu pięciu minut zdołali doprowadzić do wyrównania przy stanie 14:14. W końcu Bartosz Gościłowicz wykorzystał rzut karny i zdobył dla Pabiksu pierwsze trafienie w tej odsłonie spotkania. Od 41. do 45. minuty cztery trafienia kolejno: Skowrońskiego, Pietrzykowskiego, Witczaka i Przybylskiego dały nam prowadzenie 16:20. Wydawało się, że pabianiczanie mają wszystko pod kontrolą, gdy w 58 minucie na tablicy mieliśmy rezultat 20:26. Nasi szczypiorniści rozluźnili się, będąc pewnymi zwycięstwa, dzięki czemu w końcówce KKS odrobił trzy trafienia. Czasu na doprowadzenie do wyrównania było jednak zbyt mało i Pabiks zanotował swoje trzecie zwycięstwo z rzędu.

Kolejny mecz pabianiczanie zagrają w najbliższą niedzielę. Na wyjeździe będą musieli zmierzyć się z wiceliderującymi Orlętami Zwoleń, które rozegrały jak dotąd dwa spotkania i oba zwyciężyły.

KKS: Walczak, Bartosz Borsiak (4), Zajc (2), Zajkiewicz (2), Yanushkevich, Lux (2), Zajączkowski, Świątek (1), Kubiak (1), Stępień (9), Michał Borsiak (2), Brański.

Pabiks: Pietrzykowski (4), Domagalski, Walocha (1), Witczak (4), Nowicki (1), Baranowski, Skowroński (4), Laskowski (1), Biernat, Stawicki, Kozak, Gościłowicz (4), Bilichowski, Stężała, Kuśmierczyk (4), Przybylski (3).