Strona główna Sport Piłka ręczna Juniorki młodsze Pabiksu najlepsze w lidze

Juniorki młodsze Pabiksu najlepsze w lidze

0
Młode szczypiornistki pabianickiego klubu w ostatnim meczu sezonu pokonały rywalki z Piotrkowa Trybunalskiego i sięgnęły po mistrzostwo ligi.

Ostatnie starcie sezonu stało na bardzo wysokim poziomie. Przez 24 minuty spotkania pabianiczanki nie potrafiły odskoczyć z wynikiem, ale w końcu złapały dwupunktową przewagę (12:10). Do przerwy udało się dorzucić jeszcze jedną bramkę zaliczki i wynik 14:11 był dobrym rezultatem. Po zmianie stron obie drużyny grają rzut za rzut i Pabiks cały czas ma zaliczkę trzech bramek. Niestety, w końcówce MKS Piotrcovia wykorzystała dwa błędy podań pabianiczanek i notuje dwa celne rzuty, dające rezultat 25:24. Dwadzieścia sekund przed końcem spotkania piłkę miały nasze dziewczęta, ale ponownie ją straciły. Na nasze szczęście kontrę rywalek zatrzymała Żaklina Wróblewska i mecz udało się zwyciężyć właśnie rezultatem 25:24.

Wygrana sprawiła, że pabianiczanki zostały triumfatorkami ligi juniorek młodszych. Sukces jest tym bardziej niezwykły, gdyż tylko trzy dziewczęta ze składu Pabiksu mają za sobą cztery lata treningu. Większość kadry ma za sobą rok albo dwa lata treningów, co nie jest stażem wyjątkowo długim.

Pabianiczanki rozegrały ostatnie, zwycięskie spotkanie ligi w następującym składzie: Żaklina Wróblewska, Aleksandra Darmosz, Zuzanna Kłębowska, Julia Pisarek, Marta Animucka, Nadia Retelewska, Weronika Łakomicka, Weronika Idzikowska, Julia Stolarek, Zuzanna Kleczaj, Zuzanna Sawicka, Nikola Działecka oraz Katarzyna Balicka. Trenerami zespołu byli zaś Mateusz Oklejak i Jarosław Siubdzia.