Strona główna Aktualności Komunikacja W centrum zacznie się dziać. To kolejny etap modernizacji torowiska

W centrum zacznie się dziać. To kolejny etap modernizacji torowiska

7
Dużymi krokami zbliżają się prace związane z modernizacją linii tramwajowej w centrum Pabianic. Powinny ruszyć najpóźniej do końca marca. Według zapewnień wykonawcy większych utrudnień nie będzie, aczkolwiek tylko w początkowym etapie remontowanego odcinka.

Harmonogram robót, jakie są zaplanowane w najbliższych miesiącach na naszych ulicach już powstał. To m.in. budowa kanału deszczowego w ulicy Zamkowej – od jej skrzyżowania z ul. Kościuszki do zbiegu z ulicą Zieloną. Według szacunków Rafała Sącińskiego, prezesa Progreg InfraCity czyli konsorcjum, któremu miasto powierzyło realizację przedsięwzięcia, zajmie ona co najmniej dwa miesiące. Chodzi bowiem o odcinek o długości około 900 metrów.

Jakich zmian należy się spodziewać?

– Zajmiemy wprawdzie część jezdni, po północnej stronie torowiska, ale ruch jako taki będzie mógł odbywać się bez szczególnych przeszkód. Przynajmniej do czasu rozpoczęcia właściwych robót budowlanych. Przewidujemy jednak rozpocząć je dopiero wtedy, gdy te związane z nowym kanałem osiągną stopień zaawansowania na poziomie 40-50% – tłumaczy prezes.

Dla mieszkańców oznacza to utrudnienia w ruchu, m.in. w postaci zamkniętych skrzyżowań i konieczność dostosowania się do nowych warunków jazdy.

Mniej więcej w tym samym czasie co w centrum, czyli pod koniec pierwszego kwartału wykonawca przewiduje też roboty w innej części miasta – na ul. Warszawskiej, między Nawrockiego i Kapliczną. Najpierw zostaną tam przeprowadzony demontaż torowiska), nastąpi usunięcie kolizji z istniejącą infrastrukturą, a w dalszej perspektywie – wykonanie podbudowy, położenie nowych torów, budowa oświetlenia, chodników itd.

Ostatnim odcinkiem, na którym przewidziano prace jest ten od ul. Kaplicznej do Kilińskiego. Tutaj rozpoczną się one nie wcześniej niż na początku wakacji.

Natomiast po 20 lutego, a więc już za dwa tygodnie rozpoczęcie robót zapowiedziano na fragmencie ul. Warszawskiej od Nawrockiego do Widzewskiej.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Nieważne kiedy zaczną, ważne kiedy skończą 😅

Last edited 1 rok temu by Internet

Tak sie zastanawiam na ile paliwa by wystarczylo z takiej inwestycji zamiast tego torowiska, a puscic autobus tak jak to jest teraz (autobus w godzinach szczytu czyli jak ludzie jada do pracy i jak wracaja z pracy), a na reszte kursow np bus ktory miesci okolo 20-25 osob

Nikogo nie interesuje paliwo, ani ochrona środowiska, ani dobro mieszkańców. Liczą się tylko kolejne wybory i zadowolenie swojej grupy wyborczej.

Czemu nie mogą zrobić i zakończyć jeden etap ?
jeden odcinek torowiska ?
Dlaczego rozgrzebuja całe miasto ?
Wg jakiego planu i harmonogramu został stworzony ten projekt ?

Pewnie rozwalą Zamkową i powiedzą ,że kasy brakuje na dokończenie .

Marnotrastwo pieniędzy… Wystarczyło porobić zatoczki i kupić autobusy elektryczne… Ale nieeee. Z gołą d ale muszą się pokazać….

Będzie się działo, będzie zabawa