Strona główna Dzieje się Bajkowa sesja zdjęciowa druhów z Chechła Drugiego

Bajkowa sesja zdjęciowa druhów z Chechła Drugiego

16
Strażacy z OSP Chechło wykorzystali zimową aurę na bajkową sesję zdjęciową w położonym nieopodal strażnicy lesie. 

Zdjęcia powstały w poprzedni weekend, a ich autorem jest fotograf specjalizujący się m.in. w zdjęciach służb ratunkowych – Mateusz Dąbrowski.

A w sesji udział wzięła grupa strażaków oraz maskotka jednostki – pies Oso. – Jest to mieszanka owczarka podhalańskiego i kaukaza – mówi jego właściciel druh Jakub Kubik. – Oso nie pełni w jednostce oficjalnej funkcji, jedynie reprezentacyjną.

 

Pies prezentował się wspaniale na tle dwóch wozów strażackich Scanii i Iveco. Ten pierwszy to ciężki samochód gaśniczy, który trafił do jednostki w 2010 roku. Drugi to Iveco z ramieniem HDS, wykorzystywany do specjalistycznych działań podczas np. wypadków samochodowych czy katastrof budowlanych. Strażacy mają go od 2015 roku. Wtedy był to pierwszy taki pojazd w kraju.

OSP Chechło zanotowało w 2020 roku 72 wyjazdy.

REKLAMA
Poprzedni artykułW centrum zacznie się dziać. To kolejny etap modernizacji torowiska
Następny artykułPożar kamienicy przy ul. Wileńskiej. Trudne warunki akcji gaśniczej
Subskrybuj
Powiadom o
16 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Nie rozumiem tego fenomenu na strażaka….niespełnione marzenia i teraz chyba dorośli ludzie bawią się w straż robiąc sobie zdjęcia….ktoś już wcześniej pod jakimś artykułem pisał po co OSP nowe wozy i chyba miał rację.

Urzekła mnie Twoja historia: ) 🙂 🙂

Przedstaw nam swoją

Prawdziwa mądrość dorosłego.

A ty to tak z zazdrością piszesz że pracownicy taśmy produkcyjnej nie mają szans na takie wyjście do zdjęć?

Może warto się najpierw zapoznać z wyjazdowością jednostki, bo nie są to tylko zdjęcia i dopiero później głupio komentować 😉
https://www.google.com/maps/d/u/0/viewer?hl=pl&ll=51.63957230738489%2C19.26051284880698&z=12&mid=1c7a1vY5ZJgC5SfFu-YvptqRYph7bgtE5&fbclid=IwAR3Jog9X0b05JagAYQ46ZjinHJwjj6J65ScKdrO-wew6iEmb-LqepwlL12E

Najbardziej mnie rozwala to noszenie koszulek czy polarów z napisem straż na plecach przez takich ludzi jak chodzą po wsi albo jadą odhaczyć się do urzędu pracy. Czy na prawdę trzeba wozić z tyłu na szybie czy na podszybiu część garderoby z napisem straż?

Ciuch jak każdy inny. Mój mąż też czasem chodzi w koszulkach z logo swojej pracy.
Nie czepiaj się tylko dziękuj że są ludzie którzy pomagają z dobroci serca.

Ochotnicza Straż Pożarna – Brawo. Może te ciuchy wożą ze sobą bo w każdej chwili mogą zostać wezwani do akcji – po prostu praktyczniej jest je mieć w aucie; to nie jest szpan tylko organizacja i przewidywanie.

Widać mało wiesz, albo jesteś właśnie taki „turbo straszak”. Do akcji nie jedzie się w koszulce czy polarze, ale pewnie sam zapierdzielasz na codzien w takich ciuchach i próbujesz być mądry.
Dlaczego policjanci, medycy nie chodzą na codzien w swoich uniformach?

Witam, każdy kto ma tak jadowite podejście, zapraszam do kontaktu pod adresem jakub.kubik1@wp.pl, lub przez profil fb, jednostki osp w chechle. Chętnie zaprosimy na spotkanie do naszej jednostki, przedstawimy zadania, jakimi zajmuje się nasza osp, jak to wygląda od kuchni i ile pracy kosztuje to charytatywne zajęcie. Uważamy, że żeby o czym się wypowiadać, trzeba mieć minimalne pojęcie na temat, o którym się mówi. Jest okazja, by się dowiedzieć i kto wie, może zmienić zdanie? To jak, wyjdziecie, że strefy anonimowości i umówimy się na spotkanie w jednostce osp?

Brawo, ciekawe czy starczy odwagi krytykantom ?

Po co OSP ma lśniące nowe wozy bojowe ? Poczekajcie na 4 maja, na dzień strażaka. Cały dzień do późna wieczór rozbijają się po całym mieście i okolicy a w strażnicach leje się wcale nie woda. Imprezy na całego. Tylko dlaczego nikt tego nie kontroluje np alkomatem ?. Moja uwaga nie dotyczy absolutnie strażaków z PSP.
A jeżeli OSP brakuje to kto pozostaje w gotowości do wyjazdu?

Czuję się urażony Pana pustym komentarzem. Od kilkunastu lat, jestem obecny na obchodach święta strażaków i ani razu nie byłem pijany. Jazda samochodami po mieście do nocy? Na jakiej wsi Pan mieszka? Każdy wyjazd samochodu musi być zgłoszony, to nie jest tak, że wsiadamy i jedziemy bez celu i bez wiedzy PSP. Lśniące wozy ratują i mówię to Panu z autopsji. Nie uogólniaj, patrz na OSP przez pryzmat całego roku a nie jednego dnia. Tak jak pisałem wyżej, zapraszam na spotkanie w naszej jednostce, chętnie wyjaśnimy wszystkie nieporozumienia.