Po kolejnym zwycięstwie w Poznaniu pabianiccy kibice zaczęli sobie ostrzyć zęby na pokonanie w derbach województwa Basketu Aleksandrów i tym samym pozytywne zakończenie roku 2019. Nikt chyba jednak nie spodziewał się aż tak znakomitego występu naszych zawodniczek.

UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki – Grot TomiQ Pabianice 77:103 (12:28, 14:35, 22:15, 29:25)

Grot pojechał do Aleksandrowa Łódzkiego bez kontuzjowanych Weroniki Dolewy, Magdaleny Pisery i Katarzyny Szymańskiej. Nie przeszkodziło to jednak dziewczynom na pokazanie mocy w piątym z rzędu pojedynku w 1. lidze. Wynik otworzyła Natalia Danych, ale szybko odpowiedziała jej Martyna Leszczyńska. Po chwili ta sama zawodniczka dała gospodyniom pierwsze i jak się później okazało ostatnie prowadzenie w tym spotkaniu. Później cały spektakl rozgrywał się zgodnie ze scenariuszem napisanym przez pabianiczanki, które na pewno chciały zrewanżować się za odniesioną ostatnio na swoim terenie porażkę z Aleksandrowem (75:84).

Grot zdobył sześć punktów z rzędu za sprawą Weroniki Telengi i Magdaleny Grzelak. Pabianiczanka Natalia Łopińska starała się akcją 2+1 utrzymać swój zespół w grze, ale po jej zdobyczach punktowych nasze dziewczęta weszły na zupełnie inny poziom. Danych, Dziwińska i Zuchora zaczęły nękać SMS swoimi rzutami za trzy, które okazały się bardzo celne i na tablicy szybko zrobiło się 7:23. Aleksandrowianki zdobyły trzy punkty, ale pabianiczanki odpowiedziały kolejnymi pięcioma. Ostatecznie kwartę wygraliśmy 12:28, ale nie był to koniec znakomitej dyspozycji Grotu.

Drugą partię celnymi trójkami rozpoczęły Danych i Boniecka. Gdy gospodynie zdobyły pierwsze punkty w drugiej partii, pabianiczanki miały ich na koncie już trzynaście. Danych i Zuchora wzięły na siebie ciężar gry, ale na parkiecie nie pozostawały osamotnione. Na jeden rzut gospodyń Grot odpowiadał kilkoma ze swojej strony. Nie dziwiło zatem nikogo, że pierwsza połowa spotkania zakończyła się rezultatem 26:63. Prawdziwy pogrom!

Po zmianie stron podopieczne Sylwii Wlaźlak nie forsowały wcześniejszego tempa. Szansę gry otrzymały zaś młode Julia Serednicka oraz Julia Syrewicz. Dla tej drugiej był to nawet debiut w drużynie seniorek. W trzeciej kwarcie Łopińska i Leszczyńska starały się odwrócić losy tego spotkania, ale mądrze grające pabianiczanki nie zamierzały już pogrzebać wypracowanej przez siebie przewagi. Grot mógł sobie pozwolić na przegranie trzeciej partii 7 oczkami, a ostatniej czterema. Celny rzut Natalii Danych dał nam 101 punkt w tym meczu, a punkty numer 102 i 103 dołożyła ona z linii rzutów osobistych.

Tym samym szósta wygrana naszego zespołu w tym sezonie stała się faktem. Dzięki znakomitej serii pabianiczanki znajdują się na 3. miejscu w tabeli, ustępując jedynie nieznacznie MUKS-owi Poznań i Zagłębiu Sosnowiec. Nasze dziewczyny do gry wrócą 12 stycznia i zagrają w Poznaniu właśnie z MUKS-em. Jak na razie Grot znakomicie radzi sobie na wyjazdach, bowiem na obcym terenie odniósł aż 4 zwycięstwa (najwięcej w lidze). Mamy nadzieję, że zawodniczki dołożą do tego świetne występy przed własną publicznością i że będą w stanie powalczyć o awans do Ekstraklasy.

 

Grot: Dziwińska (13), Danych (29), Zuchora (25), Serednicka, Boniecka (6), Syrewicz, Dolewa (6), Telenga (16), Grzelak (8).

REKLAMA

1
Dodaj komentarz

1600
1 Wątki komentarzy
0 Odpowiedzi do komentarza
0 Obserwujący
 
Wzbudzający najwięcej reakcji
Najciekawszy wątek
1 Autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Charly

Ponad 100 punktów w meczu dziewczyn to rzadka sprawa! Brawo!