Strona główna Aktualności Już nie drogi, a ulice z nazwami. W Bychlewie

Już nie drogi, a ulice z nazwami. W Bychlewie

0
Droga z Bychlewa do Terenina będzie ulicą gen. Aleksandra Arkuszyńskiego.
W podpabianickim Bychlewie to nowość. Wieś będzie miała… ponazywane ulice. Zmian należy spodziewać się w drugim kwartale przyszłego roku. 

Zainicjował je jeden z radnych gminy Pabianice, ku aprobacie wójta Marcina Wieczorka. Jak podkreśla ten drugi, oczekują tego sami mieszkańcy.

– Otrzymaliśmy petycję z podpisami kilkudziesięciu osób, od nich wyszły również propozycje nazw – mówi wójt. – Samą inicjatywę uważam za trafioną, bo numeracja w Bychlewie jest trochę pogmatwana. Z tego też powodu pojawiają się problemy ze znalezieniem odpowiedniego adresu. Wiemy, że dotykają one m.in. służb ratunkowych. Najwyższy czas, aby zająć się tematem i go uporządkować.

Nazwy zostaną nadane trzem drogom. Pierwsza to prowadząca z Bychlewa do Terenina, której patronem ma zostać generał Aleksander Arkuszyński. Nie będzie też już dłużej bezimienna droga z Bychlewa do Jadwinina (ta sama, która prowadzi w kierunku Rydzyn) – padła propozycja, aby nazwać ją ulicą Polskiej Organizacji Wojskowej. Z kolei na osiedlu „Dolina Pabianki” jest pomysł utworzenia ulicy Dolina Pabianki.

Zanim wspomniane drogi dostaną nowe nazwy, Urząd Gminy w Pabianicach planuje konsultacje społeczne. Te potrwają na terenie sołectwa Bychlew od 2 stycznia do 21 lutego. W tym czasie swoje zdanie na temat planowanych nazw będzie można wyrazić w ankietach oraz na zebraniu, które zaplanowano na 19 lutego.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments