To już pewne. Niemiecka firma Miele produkująca wysokiej klasy sprzęt AGD wybuduje fabrykę w Ksawerowie.

O planach inwestycyjnych przy ul. Giełdowej jako pierwsi informowaliśmy już w czerwcu.

Tymczasem jak podaje Puls Biznesu, w poniedziałek podczas konferencji prasowej w Ministerstwie Rozwoju, Miele ogłosi inwestycję. W Warszawie ma być obecny Adam Topolski, wójt Ksawerowa.

„Planowane nakłady to ponad 200 mln zł, już w pierwszym etapie pracę znajdzie 350 osób” – widnieje na zaproszeniu.

Fabryka ma stanąć na 29 hektarach, należących do Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Chodzi o tereny po wschodniej stronie ul. Giełdowej. Do inwestycji intensywnie przygotowywała się gmina Ksawerów, która musiała zapewnić odpowiednią infrastrukturę. Przebudowany został m.in. wjazd od ul. Szkolnej, choć auta ciężarowe będą zjeżdżać do zakładów drogą serwisową od strony węzła w Rypułtowicach.

Według wstępnych ustaleń już w 2018 roku na terenie Ksawerowa ma powstać pierwsza część fabryki, gdzie zatrudnienie znajdzie 400 osób. Docelowo sprzęt AGD ma produkować około 2000 pracowników. Przy maksymalnym zabudowaniu terenu, Ksawerów może zainkasować rocznie blisko 3 mln złotych z podatku od nieruchomości. To 10% dotychczasowego budżetu.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
14 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Wreszcie może obóz pracy za minimalna przy Partyzanckiej padnie. Niech tylko dadzą ludziom 50 zł więcej….

I co z tego, że padnie jeden obóz kosztem drugiego? Mądra to Ty nie jesteś.
Więcej miejsc pracy, mniej ludzi do pracy, o ile ekonomia nie kłamie w takiej sytuacji pensje powinny rosnąć.

Ty to pewnie w kierownictwie kołchozu? Witam. Dalej całucie po tyłkach Ukraińców a na swoich plujcie. Nie dużo wam zostało. Będzie ból.

będzie to następny obóz pracy za minimalna krajową pensje jak będziesz dobrze pracował nie spóźniał się i nie odzywał za wiele to może nawet premie dostaniesz

A Ty byś chciał dostać premię za złą pracę, spóźnianie się i pyskowanie?

A w Pabianicach nie możemy mieć nowych miejsc pracy – bo nasz Grzegorz obrażony na PiS i ŁSSE. Najwyższy czas, żeby go wymienić!!!

jasne ! Wreszcie będzie geotermia, duńska fabryka butów i Centralny Port Lotniczy. Miasto mlekiem i miodem płynące. Żyć wiecznie, nigdy nie umierać …

Żebyś wiedział, że będzie. Na razie od lat przy tej samej ekipce BSR i KC PO będziesz miał… wielkiego #@%&. Głosuj na nich dalej, ostatni zgasisz światło

Już jest, jak S-14 od 2 lat ! O mnie spoko, zostawiam tobie ową przyjemność !

A kiedy polskie fabryki?

Adamed, Aflofarm, Pietrucha, Suwary już tam są. Mało? Zbuduj swoją fabrykę.

Teee Borrrowiecki, nie podoba ci się, to zbuduj własną (jak bartek rzecze).

Panie Mackiewicz?????? Co z pana za gospodarz, żeś pan nie mógł dogadać się z PiS-em???? No to Ksawerów będzie miał, a my standard… kamieni kupa. Wybory za rok, zapamiętamy

W końcu pracownicy np. z Ptaka będą mieli normalną pracę. Umowa o pracę, godziwe warunki a nie wyzysk i oszustwa podatkowe na masową skalę.