Strona główna Aktualności Biznes Budowa do listopada. Masowa produkcja za prawie dwa lata

Budowa do listopada. Masowa produkcja za prawie dwa lata

23
Coraz bardziej widoczny jest postęp prac związanych z powstającym w Ksawerowie zakładem Nippon Seiki. Jednak zanim rozpocznie się tam produkcja na dużą skalę, upłynie jeszcze sporo czasu.

Fabryka o powierzchni 9450 metrów kwadratowych powstaje przy ulicy Giełdowej. Roboty ruszyły sześć miesięcy temu, a finał budowy jest przewidziany w listopadzie bieżącego roku. Tuż po jej zakończeniu będą instalowane linie produkcyjne

– Realizacja inwestycji postępuje zgodnie z założonym harmonogramem – poinformowała Beata Dobrowolska z Nippon Seiki. – Rozpoczęcie masowej produkcji planujemy na kwiecień 2022 roku.

Do końca grudnia 2023 roku Nippon Seiki zamierza zainwestować 80,5 miliona złotych i zatrudnić co najmniej 80 pracowników. Docelowo ich liczba ma się zwiększyć do 250.

– Nasz zespół liczy teraz sześć osób, w tym dwóch inżynierów, którzy będą wspierali budowę linii produkcyjnych. Wkrótce rozpoczniemy rekrutację na stanowiska produkcyjne. Jesteśmy pewni, że uda się nam zbudować profesjonalny zespół – dodaje Beata Dobrowolska.

Nippon Seiki będzie produkować w Ksawerowie wyświetlacze typu Head-Up Display (HUD). Jest to innowacyjna technologia, dzięki której dane, np. dotyczące prędkości, nawigacji czy eksploatacji poszczególnych części samochodowych są wyświetlane na szybie w taki sposób, aby kierowca cały czas mógł być skupiony na drodze, bez konieczności spoglądania na deskę rozdzielczą. Informacje wyświetlane na panelu odbijane są za pomocą specjalnego lustra i „rzucane” na przednią szybę. Odbiorami wyświetlaczy będzie kilku europejskich producentów samochodów.

REKLAMA
Poprzedni artykułAwanse i zmiany w pabianickiej komendzie
Następny artykułWarszawska zbyt wąska? Urzędnicy odpowiadają
Subskrybuj
Powiadom o
23 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

„masowa” produkcja w Ksawerowie, daje do myślenia…

Brawo Ksawerów. Najpierw Miele, teraz kolejny inwestor super !
A Pabianice mają Grzesia 🙁

A my mamy Amazona, który wciąga tych japońców lewą dziurką w nosie 🙂

Nie wiem czy zauważyłeś ale Amazon nie jest w Pabianicach

Czemu nie w Pabianicach???

Bo w Pabianicach mamy post komunę, która za żadne skarby nie chce współpracować z obecną władza. Nawet kosztem tego, że wsie dookoła nas idą do przodu, a miasto..? Przez 8 lat odbuduje lewityn..

Gdzie np.tam mają dzikie pola blisko S14 szybkie połączenie S8 a nie długo S14 polocza z A2. U nas mamy Amazona i magazyny na Lutomierskiej na czele Lumileds gdzie pracownicy z Ukrainy mają się lepiej niż Polacy.

Ale Amazon nie jest „miasta”.. trochę geografii nie zaszkodzi się poduczyć

Pisać że Amazon jest w Pabianicach to tak jakby pisać że uprawiało się seks bo przypadkiem otarło się o koleżankę w autobusie.
comment image

Bo tanie uzbrojone grunty w strefie nie płacenia podatku dochodowego, w strefie po konkurencji dla Zjazdowej.

W tamtym rejonie jest strefa ekonomiczna której w Pabianicach nie ma ot odpowiedź 😉

Tak brawo…szkoda że nikt nie pomyślał o ludziach mieszkających w Ksawerowie, którzy do tej pory mieli ciszę i spokój oraz wiele terenów zielonych wokół…. Smutne to. Gmina się bogaci a mieszkańcy cierpią… Najlepiej wszystko zabetonowac i zakopcic spalinami…. 😒

A nie śmierdzi wam obornikiem i traktory nie hałasują na polach?

Akurat w tym miejscu sama patologia mieszka, dobrze im tak.

Specjalnie dla ciebie umieścimy obok twego domu nadajnik 5G mega full power pro reapeter!

Szacun Ksawerów i tamtejsze władze . My mamy Haburę i Grzesia i tu sukcesem jest wymiana oświetlenia na skrzyżowaniu. Ale jakie elity mamy takie sukcesy

osa, weź ty się wraz z innymi oszołomami , które dorwały się do komputera i piszą bzdury na forach, zorientuj jaki urząd skarbowy jest właściwy dla Ksawerowa i gdzie firmy z Ksawerowa odprowadzają podatki…………….

A w Pabianicach mamy nowe rondo. No ale jezeli za prezydenta ma się Ferdynanda Kiepskiego to tak to jest ..

W Pabianicach mamy za to markety co ulicę…

I cyk odetną Ksawerów od reszty świata bo to w końcu Chiny A co przyjedzie z chinczykami kolejny wirus ?

Kolejny obcy kapitał znalazł tanią siłę roboczą. Koszty pracy ciągle te same od lat osłabia ie złotówki rekompensuje podwyżki PŁAC. POLSKA to kraj tanich usług bo produkcji własnej która pozwala ściągać pieniądze nie ma. 3/4 eksportu generują firmy zagraniczne jedyny zysk to podatki gruntowe. Rolnictwo też powoli przejmują zachodnie firmy Tak więc witaj Polaku pańszczyźniany

Szczerze to dzięki tym zagranicznym firmom połowa inżynierów w Polsce może liczyć na jakieś lepsze zarobki.
Praca u „polaka prywaciarza” to wyzysk totalny bez jakichkolwiek zarobków.
Więc ten obcy kapitał pozwala chociaż wielu Polakom wydawać te pieniądze w PL.

Drugiego Amazona mają wybudować w Szynkielewie. Oprócz budowy S14 powstanie zjazd z węzła do Amazon tak jak w Pawlikowicach