Strona główna Na sygnale Wypadki Tu jest niebezpiecznie!

Tu jest niebezpiecznie!

5

Na tej drodze w „Górkach Dobrońskich” dochodzi do najtragiczniejszych w skutkach wypadków.

Piątkowy wypadek to kolejne tragiczne zdarzenie w tym miejscu. Zginął 31-letni motocyklista Łukasz W., a 29-letnia pasażerka motocykla (Lidia K.) oraz 20-letni kierowca Skody (Paweł J.) walczą o życie (WIĘCEJ O WYPADKU).
Zarządca drogi w porozumieniu z policją powinien w końcu oznaczyć to miejsce jako szczególnie niebezpieczne. W ciągu ostatni kilku lat doszło tu do kilku tragicznych wypadków.

REKLAMA
Poprzedni artykułPościg za 16-latkiem
Następny artykułMichalina Michalak w kadrze Polski
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Zlikwidować górkę

Najlepiej było by zebrać tę cholerną górę bo oznaczenie i tak nic nie da, to jest długa prosta i nie oszukujmy się wiele osób tam przyciska gaz. Ta góra powinna być już zebrana w ubiegłym stuleciu.

No pewnie, zebrać jeszcze wszystkie zakręty, ograniczenia, sygnalizację, generalnie wszystko co przeszkadza lubiącym popuścić wodzę fantazji… #mistrzowielogicznegomyslenia

Kolego Jack powiedziałem że zebrać górę co nie zmienia faktu że prosta by pozostała tyle że z dużo lepszą widocznością, a wodze fantazji możesz sobie popuścić na drogach szybkiego ruchu

Nie jest możliwe zlikwidowanie wszystkich przeszkód / utrudnień infrastrukturalnych znajdujących się w pasach drogowych, możliwe jest natomiast wpajanie od najmłodszych lat rozwagi i zachęcanie do korzystania z rozumu. Nie wiem, na podstawie której części zdania wywnioskował kolega, że to mnie marzy się zamykanie liczników na trasach o wątpliwej do tego przystosowalności, ale tak nie jest. Ergo: budujmy nowe drogi i tam pozwalajmy sobie na przemieszczanie się z podwyższoną względem normalnej prędkością, a na drogach gminnych, krajowych (jednojezdniowych) zachowujmy zdrowy rozsądek, bo to on jest kluczowy w tego typu zdarzeniach.