Strona główna Sport Sporty walki Trzy medale zapaśników w Chełmie

Trzy medale zapaśników w Chełmie

0

3 medale przywieźli młodzi zapaśnicy PTC z Międzynarodowego Turnieju młodzików w zapasach w stylu klasycznym.

W zawodach w sumie startowało 146 zawodników z 30 klubów z Polski i zagranicy. Swoje walki finałowe przegrali Dawid Paszewski (kat. 47 kg) oraz Damian Zdziebłowski (kat. 85 kg) i zdobyli srebrne medale.
Patryk Walkowiak (kat. 35 kg) zajął 3. miejsce, a Jakub Błachowicz (kat. 38 kg) i Sebastian Szymczyk (kat. 53 kg) przegrali walki o 3. miejsce i zajęli 5. pozycje.

Pozostali zawodnicy uplasowali się poza pierwsza piątką. Byli to: Jakub Didoch, Dominik Florczak oraz Szymon Zastrużny, który doznał kontuzji i został wycofany przez lekarza zawodów. Po wizycie u lekarza okazało się, że ma złamany obojczyk.

Podczas zawodów została ogłoszona punktacja i wręczanie pucharów dla najlepszych klubów w Polsce wśród młodzików za rok 2013, w której PTC zajęło świetne 3. miejsce.