Strona główna Na sygnale Kryminalne Oszukali kilka tysięcy osób

Oszukali kilka tysięcy osób

0

Pabianiccy policjanci rozbili grupę przestępczą, która dokonała szeregu oszustw. Przestępcy za pośrednictwem portali internetowych oferowali markowe kosmetyki. Towar jednak nigdy nie trafiał do rąk kupujących.

W grudniu 2013 roku do policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zaczęły napływać sygnały od pokrzywdzonych o firmie dokonującej oszustw internetowych. Za pośrednictwem sklepu internetowego oraz innych portali oferowała do sprzedaży markowe kosmetyki, które po zamówieniu i wpłaceniu gotówki nigdy nie trafiały do rąk odbiorców.

Oszuści wyłudzali też od innych firm różne towary, jak znicze, artykuły spożywcze, perfumy, za które nie płaciła wpłacała. Anonimowość przestępcom zapewniał kontakt telefoniczny i internetowy z klientami.
Policjanci zajęli się sprawą i w grudniu 2013 roku zatrzymano 26-letnią łodziankę, na którą została zarejestrowana perfumeria. Wówczas kobieta decyzją pabianickiego sądu została tymczasowo aresztowana. 16 kwietnia 2014 roku pabianiccy policjanci na terenie województwa świętokrzyskiego zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 28 i 31 lat, w tym głównego inicjatora.

Jak się okazało, tym razem grupa przestępcza pod przykrywką legalnej działalności sprzedawała na tamtejszych targowiskach wyłudzony wcześniej od wielu firm towar. Funkcjonariusze dotarli również do kilku wynajmowanych przez grupę magazynów. Znaleźli towar pochodzący z przestępstwa. Magazyny wypełnione były między innymi zniczami, perfumami, artykułami spożywczymi i innymi towarami o znacznej wartości.

Śledczy szacują, że poniesione straty w wyniku przestępczej działalności oszustów sięgają kilkuset tysięcy złotych, a poszkodowanych zastało kilkadziesiąt firm oraz kilka tysięcy osób prywatnych na terenie całego kraju.

31-letni inicjator gospodarczego przekrętu notowany był wcześniej w policyjnych kartotekach za różnego rodzaju oszustwa i poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. Zarówno on, jak i jego 28-letni wspólnik decyzją pabianickiego sądu zostali tymczasowo aresztowani. Za oszustwo grozi im kara pozbawienia wolności do lat 8. W przypadku wyłudzenia mienia znacznej wartości nawet do lat 10.

REKLAMA
Poprzedni artykułTrzy medale zapaśników w Chełmie
Następny artykułSzybcy i Wściekli utrzymują pozycję lidera (ZDJĘCIA)