Strona główna Na sygnale Kryminalne Prokuratura: Konrad K. wyłudził co najmniej 3 mln 400 tys. zł z...

Prokuratura: Konrad K. wyłudził co najmniej 3 mln 400 tys. zł z NFZ

20
Konradowi K., właścicielowi jednej z aptek przy ul. Warszawskiej i synowi znanej farmaceutki Bożeny K., prokuratura postawiła… 524 zarzuty! Grozi mu do 10 lat więzienia. 

40-latek został dziś aresztowany na 2 miesiące. Prokuratorzy twierdzą, że doprowadził NFZ oddział w Łodzi do niekorzystnego rozporządzenia mieniem poprzez wystąpienie o zwrot refundacji i poświadczenie nieprawdy w dokumentach co do legalności recept.

– Chodzi o mienie o wartości co najmniej 3 milionów i 400 tysięcy złotych – potwierdza Tomasz Szczepanek z Prokuratury Okręgowej w Łodzi.

Zatrzymana została również Bożena K., matka mężczyzny i również właścicielka aptek. Jej postawiono 167 zarzutów. Sąd Rejonowy w Pabianicach nie uwzględnił jednak wniosku o areszt dla niej i po dwóch nocach spędzonych w izbie zatrzymań dziś wyszła na wolność. Najprawdopodobniej będzie odpowiadać z tzw. wolnej stopy, chyba że, prokuratura złoży zażalenie na decyzję sądu.

– Czekamy na uzasadnienie decyzji. Zażalenie można złożyć w ciągu 7 dni – tłumaczy prokurator.

Konradowi K. za czyn z art. 286 kodeksu karnego grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Sprawa rozpoczęła się od zatrzymania pabianickiego psychiatry w listopadzie ubiegłego roku. Więcej o zatrzymaniach.

Farmaceutka po dwóch nocach na “dołku” stanęła przed sądem

REKLAMA

20
Dodaj komentarz

1600
8 Wątki komentarzy
12 Odpowiedzi do komentarza
0 Obserwujący
 
Wzbudzający najwięcej reakcji
Najciekawszy wątek
12 Autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Edek

HahahHa 167 zarzutow i sad oddala wniosek o areszt, jajca 😀 ja hodowalem 3 krzaki ziola i sledzilem w areszcie prawie 1,5 roku bo tak sie spieszyl pan prokurator S. Kaucji nie chcieli, poreczen tez nie chcieli, to poprostu zenada bo zwyklego czlowieka pognebia jak najgorszego bandyte za byle co a kogos kto ma 167 zarzutow puszcza wolno…

Kat

A miało być tak pięknie… wszyscy równi wobec prawa, czyli Prawie i Sprawiedliwie… no i jest ! Dla równych i równiejszych…

marta

Poręczała „elita Pabianic” wybrana przez Pabianiczan, do kogo te pretensje chyba nie do PIS-u.

Kat

Ty czytaj, pomyśl i pisz !
Gdzie ja napisałem o jakichkolwiek pretensjach, do kogokolwiek. Odpowiedziałem dla „ Edek „ po ludzku i ze smutkiem, że nadal obowiązuje ten sam proceder !
W rewanżu : poręczał jeden z Torunia za drugiego z Łomianek…

Pieter

Widzisz – taki mamy kraj. Ale jak to mówi opozycja: Wolne sądy, niezależna prokuratura itd. Dlatego, mimo iż nie podoba mi sie rozdawanie pieniędzy przez PiS, to głosuje na nich z całą rodziną, bo mam nadzieje, że zrobią porządek z „nadzwyczajną kastą”.

Kat

Widzisz !
Kraj mamy piękny, tylko ludzie jacyś tacy dziwni się „ porobili „… Gratulacje za niezłomność, ale z tą nadzieją może być różnie, bo zawsze jest tak, że jedna „ nadzwyczajna kasta „, czasem kasuje drugą, aby być pierwszą. A zastanawiałeś się może przypadkiem po co Jarkaczowi tak bardzo potrzebny jest SN i TS ?

princeofwales

I nie ma się czym chwalić.
Swój swojego pozna.
Ale „lepszy sort” i tak pójdzie w pisdu…

Olololo

Niestety w tym kraju są równi i równiejsi. Niektóre grupy uważają, że mogą być nad innymi. Dlatego ja też głosuje na pis. Popieram ich działania w sądownictwie.

Kat

To twój biznes. A mnie się nie podoba zawłaszczanie wszelkich struktur wymiaru sprawiedliwości, aby móc być ponad prawem, rzecz jasna o tej ” sprawiedliwości ” sensu stricto, nie wspominając !

Nikt ważny

Posiedzi 6 lat a przytuli tyle co normalny człowiek przez 100 lat nie zarobi

Tom

Pomnożyć przez ilość złodziei lekarzy i aptek, i mamy dlaczego służba zdrowia nie ma pieniędzy

Takie to niestety mamy pabianickie pseudo elity. Bawią się na koncertach i wspólnie udzielają sobie poręczeń. Żenujący tupet i arogancja.

marek

a moze warto poczekac na wyrok sądu, mając na uwadze, łatwo jest oskarżać; a ja bym się zastanowił na czyje zlecenie to się dzieje

citizen

Z tymi wyrokami, też bywa różnie… a zlecenie, faktycznie może być ciekawe…

Zenek

Posadźcie gnoja z Kudłatym !!!!

Julka

A kto to Kudłaty?

Julka

524 zarzuty , robi wrażenie, a przecież mógł by być tylko 1 zarzut za przestępstwo w czynie ciągłym w okresie od… do… . Ale cóż, najważniejsza statystyka, a i na opinii publicznej cyfra 524 robi dużo większe wrażenie niż cyfra 1. Tylko patrzeć jak pabianicka policja będzie na pierwszym miejscu w kraju pod względem wykrywalności.

citizen

To jest małpowanie. Nie tylko USA. Za chwilę będziemy mieli wyroki, że za ileś tam zarzutów, wyrok, na przykład 175 lat do odsiadki…

Franz

No proszę jaki Kondzio obrotny !!!!!!

....

Chałupa na Piotra Skargi pod młotek. Złodzieje i sknerusy