Strona główna Na sygnale Kryminalne Prokuratura: Konrad K. wyłudził co najmniej 3 mln 400 tys. zł z...

Prokuratura: Konrad K. wyłudził co najmniej 3 mln 400 tys. zł z NFZ

20
Konradowi K., właścicielowi jednej z aptek przy ul. Warszawskiej i synowi znanej farmaceutki Bożeny K., prokuratura postawiła… 524 zarzuty! Grozi mu do 10 lat więzienia. 

40-latek został dziś aresztowany na 2 miesiące. Prokuratorzy twierdzą, że doprowadził NFZ oddział w Łodzi do niekorzystnego rozporządzenia mieniem poprzez wystąpienie o zwrot refundacji i poświadczenie nieprawdy w dokumentach co do legalności recept.

– Chodzi o mienie o wartości co najmniej 3 milionów i 400 tysięcy złotych – potwierdza Tomasz Szczepanek z Prokuratury Okręgowej w Łodzi.

Zatrzymana została również Bożena K., matka mężczyzny i również właścicielka aptek. Jej postawiono 167 zarzutów. Sąd Rejonowy w Pabianicach nie uwzględnił jednak wniosku o areszt dla niej i po dwóch nocach spędzonych w izbie zatrzymań dziś wyszła na wolność. Najprawdopodobniej będzie odpowiadać z tzw. wolnej stopy, chyba że, prokuratura złoży zażalenie na decyzję sądu.

– Czekamy na uzasadnienie decyzji. Zażalenie można złożyć w ciągu 7 dni – tłumaczy prokurator.

Konradowi K. za czyn z art. 286 kodeksu karnego grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Sprawa rozpoczęła się od zatrzymania pabianickiego psychiatry w listopadzie ubiegłego roku. Więcej o zatrzymaniach.

Farmaceutka po dwóch nocach na „dołku” stanęła przed sądem

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
20 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

HahahHa 167 zarzutow i sad oddala wniosek o areszt, jajca 😀 ja hodowalem 3 krzaki ziola i sledzilem w areszcie prawie 1,5 roku bo tak sie spieszyl pan prokurator S. Kaucji nie chcieli, poreczen tez nie chcieli, to poprostu zenada bo zwyklego czlowieka pognebia jak najgorszego bandyte za byle co a kogos kto ma 167 zarzutow puszcza wolno…

A miało być tak pięknie… wszyscy równi wobec prawa, czyli Prawie i Sprawiedliwie… no i jest ! Dla równych i równiejszych…

Poręczała „elita Pabianic” wybrana przez Pabianiczan, do kogo te pretensje chyba nie do PIS-u.

Ty czytaj, pomyśl i pisz !
Gdzie ja napisałem o jakichkolwiek pretensjach, do kogokolwiek. Odpowiedziałem dla „ Edek „ po ludzku i ze smutkiem, że nadal obowiązuje ten sam proceder !
W rewanżu : poręczał jeden z Torunia za drugiego z Łomianek…

Widzisz – taki mamy kraj. Ale jak to mówi opozycja: Wolne sądy, niezależna prokuratura itd. Dlatego, mimo iż nie podoba mi sie rozdawanie pieniędzy przez PiS, to głosuje na nich z całą rodziną, bo mam nadzieje, że zrobią porządek z „nadzwyczajną kastą”.

Widzisz !
Kraj mamy piękny, tylko ludzie jacyś tacy dziwni się „ porobili „… Gratulacje za niezłomność, ale z tą nadzieją może być różnie, bo zawsze jest tak, że jedna „ nadzwyczajna kasta „, czasem kasuje drugą, aby być pierwszą. A zastanawiałeś się może przypadkiem po co Jarkaczowi tak bardzo potrzebny jest SN i TS ?

I nie ma się czym chwalić.
Swój swojego pozna.
Ale „lepszy sort” i tak pójdzie w pisdu…

Niestety w tym kraju są równi i równiejsi. Niektóre grupy uważają, że mogą być nad innymi. Dlatego ja też głosuje na pis. Popieram ich działania w sądownictwie.

To twój biznes. A mnie się nie podoba zawłaszczanie wszelkich struktur wymiaru sprawiedliwości, aby móc być ponad prawem, rzecz jasna o tej ” sprawiedliwości ” sensu stricto, nie wspominając !

Posiedzi 6 lat a przytuli tyle co normalny człowiek przez 100 lat nie zarobi

Pomnożyć przez ilość złodziei lekarzy i aptek, i mamy dlaczego służba zdrowia nie ma pieniędzy

Takie to niestety mamy pabianickie pseudo elity. Bawią się na koncertach i wspólnie udzielają sobie poręczeń. Żenujący tupet i arogancja.

a moze warto poczekac na wyrok sądu, mając na uwadze, łatwo jest oskarżać; a ja bym się zastanowił na czyje zlecenie to się dzieje

Z tymi wyrokami, też bywa różnie… a zlecenie, faktycznie może być ciekawe…

Posadźcie gnoja z Kudłatym !!!!

A kto to Kudłaty?

524 zarzuty , robi wrażenie, a przecież mógł by być tylko 1 zarzut za przestępstwo w czynie ciągłym w okresie od… do… . Ale cóż, najważniejsza statystyka, a i na opinii publicznej cyfra 524 robi dużo większe wrażenie niż cyfra 1. Tylko patrzeć jak pabianicka policja będzie na pierwszym miejscu w kraju pod względem wykrywalności.

To jest małpowanie. Nie tylko USA. Za chwilę będziemy mieli wyroki, że za ileś tam zarzutów, wyrok, na przykład 175 lat do odsiadki…

No proszę jaki Kondzio obrotny !!!!!!

Chałupa na Piotra Skargi pod młotek. Złodzieje i sknerusy