Już 17 sierpnia pierwsza kolejka Łódzkiej Klasy Okręgowej sezonu 2019/2020. Nic więc dziwnego, że drużyny z naszego powiatu zabrały się do ostrej pracy. 

W poniedziałkowy wieczór na pierwszych treningach przed nadchodzącą kampanią spotkali się piłkarze GKS-u Ksawerów, PTC Pabianice oraz Włókniarza Pabianice.

U fioletowych na pierwszym spotkaniu z trenerem Michałem Buchowiczem pojawiło się zaledwie dziesięciu piłkarzy. Większość zawodników jest jeszcze w wakacyjnych rozjazdach, także na pewno część z nieobecnych można usprawiedliwić.

Na razie o transferach do klubu kierownik Dariusz Kopa nie chciał mówić za wiele. Jasne jest, że zespół z ulicy Sempołowskiej postara się o jakieś wzmocnienia, bowiem wszyscy w klubie chcieliby uniknąć ponownej walki o utrzymanie. Dodatkowo fioletowi mogą w tym okienku stracić dwóch zawodników, którzy byli w minionej kampanii ważnymi ogniwami zespołu. Podpatrzyliśmy ich na treningu u lokalnego rywala.

Na razie drużyna ma w planie trzy sparingi: z Jutrzenką Bychlew, Włókniarzem Konstantnów oraz SMS-em Łódź. Ten pierwszy odbędzie się najprawdopodobniej w Bychlewie już w najbliższą sobotę.


Na obiekcie Włókniarza Pabianice zastaliśmy zupełnie inny widok. Grupa trenujących pod wodzą Artura Dziuby zawodników imponowała. W sumie naliczyliśmy ich aż trzydziestu sześciu! W tym gronie byli oczywiście dotychczasowi piłkarze zielonych, kilku młodzieżowców i zawodników z ekip A-klasowej. Była jednak również pokaźna grupa zupełnie nowych twarzy.

Wśród nich można było dostrzec te znane fanom między innymi KAS-u Konstantynowa Łódzkiego, czy Andrespolii Wiśniowa Góra. Okaże się ilu z trenujących przekona do siebie Dziubę i będzie mogło wystąpić w najbliższym sparingu z LKS-em Kwiatkowice. Włókniarz ma jeszcze w planach pojedynki z ekipą ze Szczercowa, z Nerem Poddębice oraz z LKS-em Różyca.

Jeśli chodzi o ruchy z klubu, to prezes Jacek Zarzycki zdradził nam kilka szczegółów. Na pewno z zespołem pożegna się Piotr Maślakiewicz. Kontuzja, której doznał w końcówce minionego sezonu sprawiła, że podjął on decyzję o tym, aby odpocząć od piłki. Klubów szukają sobie także Adrian Olejnik oraz Krystian Oliński. Prezes nie wie jednak w którą stronę skierują oni swoje kroki. Z klubem pożegna się także prawdopodobnie Tomasz Sęczek. Ma on podobno podjąć pracę w stolicy. We Włókniarzu Pabianice możemy mieć zatem bardzo gorące lato.


Na koniec odwiedziliśmy również trening zeszłorocznego beniaminka Łódzkiej Klasy Okręgowej, czyli GKS-u Ksawerów. To właśnie na stadionie w Woli Zaradzyńskiej na zajęciach z trenerem Jarosławem Maćczakiem odnalazła się dwójka piłkarzy, którzy w minionym sezonie reprezentowali barwy PTC Pabianice. Mowa o Piotrze Szynce oraz Danielu Dudzińskim. Już jakiś czas temu mówiło się o możliwym odejściu z klubu Patryka Olszewskiego. Nic więc dziwnego, że zespół z Ksawerowa szuka uzupełnień na tej pozycji. Dudziński po powrocie do fioletowych także prezentował dobrą formę, zatem nie dziwi zainteresowanie ze strony GKS-u. Z naszych informacji wynika, że są oni bardzo bliscy przejścia do Ksawerowa. Możliwe jest nawet to, że PTC na GKS zamieni jeszcze jeden zawodnik.

W sumie na treningu pojawiło się osiemnastu piłkarzy. Trener Maćczak mówił, że w tym sezonie ma zamiar dać kolejne szanse młodym zawodnikom. Nie ukrywa jednak, że możliwe jest małe wietrzenie szatni w postaci pojawienia się kilku nowych twarzy. Na razie drużyna będzie trenować cztery dni w tygodniu. Później na zespół czeka pokaźna liczba sparingów: 20 lipca GKS zagra z LKS-em Różyca, 24 lipca z KKS-em Koluszki, 27 lipca z Andrespolią Wiśniowa Góra, 31 lipca z ŁKS-em II Łódź, 3 sierpnia z Zawiszą Rzgów, a 10 sierpnia z Termami Uniejów.

Jak widać podopiecznych Maćczaka czeka napięty grafik. Sam trener nie chce snuć planów na temat pozycji w tabeli na koniec przyszłej kampanii, ale przyznaje, że mile widziane będzie poprawienie wywalczonego przed rokiem dziewiątego miejsca.


Przypomnijmy, że PTC Pabianice zainauguruje nowy sezon pojedynkiem z GKS-em Ksawerów. Natomiast Włókniarz Pabianice zagra w pierwszej kolejce z GLKS-em Dłutów. Na derby Pabianic też nie będziemy długo czekać. Te będą miały miejsce już w drugiej turze spotkań.

REKLAMA
Poprzedni artykułKolizja na ul. Partyzanckiej. Dwa auta rozbite
Następny artykuł400 metrów w kostce. Zmiana na ulicy Bugaj
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments