Strona główna Aktualności Polityka Tłumy na Korwinie (ZDJĘCIA)

Tłumy na Korwinie (ZDJĘCIA)

31

Nie samolotem, ani tramwajem jak w Łodzi, ale na motocyklu na Stary Rynek wjechał kandydat na Prezydenta RP – Janusz Korwin-Mikke, który odwiedził dziś nasze miasto.

Na spotkanie z charakterystycznym politykiem przybyły tłumy pabianiczan w różnym wieku. Działacze lokalnych struktur partii KORWiN rozdawali pocztówki z wizerunkiem swojego kandydata i napisem „Dumna bogata Polska”. Na placu został zaparkowany także czarny bus z napisem „KORWIN PREZYDENT 2015”. Sam Janusz Korwin-Mikke do naszego miasta przybył już godzinę przed zaplanowanym na samo południe spotkaniem.

– Jestem dziś w Pabianicach. Wszyscy tu narzekają, że jest bezrobocie. Gdy mnie ktoś pyta czemu bezrobocie wynosi 2 mln ludzi, to ja pytam dlaczego 20 mln ludzi jeszcze pracuje. Ten ustrój robi bowiem wszystko co może by ludzie nie pracowali. Zasiłek dla bezrobotnych to zachęta do tego, by ludzie nic nie robili – rozpoczął swoje przemówienie Janusz Korwin-Mikke.

Kandydat na Prezydenta RP mówił, iż chce zlikwidować zasiłek dla bezrobotnych, wynagrodzenie minimalne oraz w dalszej perspektywie podatek dochodowy. Europoseł poruszył także temat Unii Europejskiej, którą nazwał Związkiem Socjalistycznych Republik Europejskich. Poddał krytyce Unię zestawiając ją z Chinami, które zamiast „czekać na dotację, bogacą się”.

Sporo uwagi Korwin-Mikke poświęcił także złemu wpływowi świadczeń socjalnych. Jego zdaniem pieniądze przekazywane na ten cel to marnotrawstwo.

Pabianice były pierwszym miastem na mapie dzisiejszych odwiedzin polityka. Prosto z naszego miasta pojechał do Tomaszowa Mazowieckiego. Dziś ma być także w Bełchatowie i Wieluniu.

Był to trzeci kandydat na urząd Prezydenta RP, który przyjechał do Pabianic. W styczniu jako pierwszy nasze miasto odwiedził kandydat PiS – Andrzej Duda (WIĘCEJ), ale on spotkał się tylko z lokalnymi działaczami. Pierwszym, który odbył otwarte spotkanie z mieszkańcami był także wizytujący Pabianice w styczniu Janusz Palikot (WIĘCEJ). W przyszłym tygodniu kandydat Twojego Ruchu ponownie ma odwiedzić nasze miasto w ramach poparcia dla lokalnej inicjatywy zlikwidowania straży miejskiej (WIĘCEJ).

REKLAMA
31 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Byłem zobaczyłem , JEST MOC

A mandacik za jazdę bez kasku był ?

A czy papież dostałby mandat za jazdę papamobile bez pasów?

Ten koleś kierowca motocykla wygląda jak gość z klubu błękitna ostryga (dla niewiedzących klub z komedii akademia policyjna

Czyli bezrobocie likwiduje ten pan poprzez likwidację pomocy socjalnej. Jak ktoś stary, chory, nieudolny to niestety umrze z głodu. Jak komuś się noga w życiu powinien to niech wyjezdza. Trochę teoria odmienna od teorii zalecanej w wielu cywilizowanych krajach Europy. Dziwny pan i jego „faszystowskie” poglądy .. co niektórzy powinni błagać najwyższego o łaskę rozumu.

Zenek twoja niewiedza na temat gospodarki i poglądów pana
Janusza jest rażąca wypisujesz bzdury i w dodatku pamiętaj, że nie używa się słów,
których znaczenia się nie zna w tym przypadku faszyzm.

Bo cywilizacja = rozwinięty socjal. Tylko skąd pieniądze na ten socjal, kto ma dzielić ten socjal. Od dawna wiadomo że pomoc socjalna generuje genetycznych nieudaczników, leni i żulików

Twoim zdaniem i zdaniem twojego idola , ktoś kto straci prace powinien strzelić sobie w łeb? Bez względu na kwalifikacje i zaangażowanie w poszukiwanie pracy raczej ciężko znalezc posadę z dnia na dzień a jeść jednak trzeba. Życie nie jest czarno-białe. Zrozumiesz jak trochę wydoroślejesz lub kiedy na skutek wypadku lub choroby stracisz możliwość zarabiania pieniędzy. Co wtedy zrobisz? Pójdziesz do korwina?

Znalezienie JAKIEJKOLWIEK pracy nie jest trudne. W dzisiejszych czasach gdy można zarabiać bez wychodzenia z domu? Korwin jest ideowym radykałem i jego tezy są na tym radykalizmie oparte. Życie nie jest czarno-białe dlatego idee przy wprowadzaniu w życie przechodzą przez sito legislacji aby uwzględnić czynnik ludzki (a przynajmniej powinny). Problem jest taki, że Ty głosisz ideę zostania przy tym co jest i co nie działa w obawie że będzie gorzej. Korwin mówi że trzeba spróbować czegoś czego w Polsce jeszcze nie było i od tego radykalnego podejścia wychodzić z późniejszymi postulatami które pozwolą ten nowy system usprawniać. Osobiście nie zgadzam… Czytaj więcej »

Mam tyle lat by pamiętać raj PRL-u, wiec nie wyskakuj ze schematem Korwin = gimbaza, i wysil się bardziej. Mam za sobą troszkę zmian miejsc pracy, zmian kwalifikacji, pracy dorywczej i pozostawania bez pracy. Powiem tyle: gdy chciałem pracować, pracę miałem, może poniżej kwalifikacji ale miałem. Gdy kręciłem nosem: nie wstanę z wyrka za mniej niż 3tysia, do Zgierza za daleko, nie będę pracował w soboty, czy na trzy zmiany byłem bez pracy. Ale nigdy ale to nigdy nie byłem w MOPS czy inne pomocy społecznej, bo nie miałem pracy.

Ja też nie korzystałem ani nawet nie myślałem by korzystać, ponieważ jestem jeszcze w miarę młody, zdrowy i zgadzam się, że jeśli w Polsce ktoś naprawdę szuka pracy to ją znajdzie. Ale jeśli uważasz, że z opieki społecznej korzystają wyłącznie nieroby, obiboki czy menele tzn. że życie znasz wyłącznie z facebooka!

zenek i przez takich jak ty, którzy nic nie rozumieją ale najwięcej do gadania mają na każdy temat, to jest jak jest

drogi olololo – oświeć nas zatem i wytłumacz co będzie jak komuś się powinie noga w życiu i nie będzie systemu socjalnego ?
Widzę, że jesteś w tym temacie taki mądry 🙂

Prosta sprawa.
Organizacje charytatywne.

Jak ktoś jest stary i nieudolny to ma zazwyczaj rodzinę, jak ktoś nie ma pracy to jak długo będzie jej szukał? W każdym mieście są takie miejsca jak u nas np starówa, porządni pracujący ludzie a po sąsiedzku cała rodzinka która żyje z opieki społecznej, dostają jedzenie, węgiel, leki a pracować to się nikomu nie chce. Jedyne co mi szkoda to dzieci z tych rodzin. Stwierdzenie, że w cywilizowanym kraju pracujący powinni wspierać obiboków jest słabe. Teraz mamy zasiłki z opieki społecznej, zasiłki dla bezrobotnych itp. Zlikwidować to. A co z potrzebującymi? Jest mnóstwo ludzi którzy chętnie pomogą, dobrowolnie a… Czytaj więcej »

po za kasą dla matek to nawet się zgodzę z nim

Korwin = Putin pewnie sie okaże, ze tak jak Le Pen pożyczał pieniądze z Rosji Janusz.Zbieżność z tym IN na końcu Stalin Lenin Putin Korwin 🙂

Ten goguś i jeszcze jeden mu podobny kościułkowy pajac pokazuje, że można pracować w Brukseli i paplać pierdoły zacofanemu ludowi na spotkaniach w takich Pabianicach….

O co ci chodzi typie? Masz jakieś problemy z przyswajaniem tekstu? Może czytaj sylabami – to pomoże. O co Ci chodzi z tym życiem co? Chcesz powiedzieć że teraz jest wszystkim tak wspaniale bo dostają opiekę społeczną? Nie ma rodzin gdzie dzieci z niedożywienia mają trudności z poruszaniem? To jest twoja alternatywa? No to gratuluje. Zanim zaczniesz krytykować wszystko dookoła przyjrzyj się czego bronisz cwaniaku. Państwowa pomoc społeczna jest niewydolna i nieefektywna. Takie są realia. Ty patrzysz na 2-3 przykłady a ja mówię o 38 milionowym narodzie. Na tym kończę tą jałową dyskusję. Powodzenia na zasiłku.

To o czym mówi Korwin już miało miejsce w historii, obejrzyjcie sobie ziemię obiecaną. To co proponuje to gospodarczo-pracownicza samowolka gdzie na wierzchu zawsze jest silniejszy. Prezentowane poglądy to demagogia i rozkład społeczny, jeszcze większy niż jest. Rozwój ponad wszystko ? Ok tyle, że nielicznych kosztem licznych. Każdy będzie pracował za ile będzie chciał, zamiast minimum? Panie Korwin to zaproszenie do wyzysku bogaci kontra biedni. Przykład 10 miejsc pracy, chętnych stu. To pracodawca będzie wybierał za ile sobie zatrudni pracownika a nie pracownik. Tym bardziej, że w wizji Pana Korwina pracodawca będzie jak Pan życia i śmierci. W tej wizji… Czytaj więcej »

Taki model jest w USA i jakoś nie widzę masowej emigracji do UE. Za to widzę chęć ucieczki z Polskiego dobrobytu do „morderczego kapitalizmu” zza oceanu. Jak to wytłumaczysz?

Po pierwsze nie ma czegoś takiego jak model w USA ponieważ USA nie jest Państwem (ciekawostka?) . Po drugie w USA są zasiłki socjalne i zapomogi.
Jako podpowiedź zaproponuje rozwiązanie znaczenia skrótów
AABD, WIC, LIHEAP, TANF,SSI, po trzecie przypomnij mi kolego gdzie na świecie powstały najbardziej zajadłe związki zawodowe? Kolebką była Anglia a potem? Po czwarte USA jest kolebką demokracji i poszanowania swobód. O USA mogę ci pisać bez końca. To co proponuje Korwin nawet nie leży obok linii brzegowej Ameryki Północnej. Miłej zabawy.

Biedaku ból dupy? Korwin jasno mówił dlaczego chce do PE, w odróżnieniu od Hołowczyca, Wałęsy czy Rózy Tuhm.

A lewaków boli tył. Ciekawym ilu cpunów przyjdzie na ich Januszka chamusia.

Ciebie za to boli mózg ( o ile takowy posiadasz)!

Ale tu lemingiem jedzie. Najlepiej nic nie robić oglądać TVN, zagłosować na PIS lub PO , lub w cale bo mój głos nic nie da I tak 10 mln Polaków a później narzekać jak wszystko do dupy i wyjechać na zmywak do Anglii.

od godziny na którejś z oficjalnych stron Korwina szukam jego programu i znaleźć nie mogę. Korwin nie ma programu czy się go wstydzi?

Bardzo wysoki poziom inteligencji

Co ty gościu wiesz o mnie i o moim życiu. A poza tym kultura wymaga się bynajmniej przedstawić. No tak tu wystarczy tylko Nick bo więcej nic nie mogę o sobie powiedzieć. Z zasady nie dyskutuje z osobami które ukrywają swoją tożsamość, widocznie czegoś się boją , pewno prawdy o sobie.

Powiem tak, mamy wspólnych znajomych na FB 😉
A ja wolę się nie ujawniać bo jak kiedyś skrajna prawica doszła do władzy to ich przeciwnicy polityczni wylądowali w obozach koncentracyjnych…

Celem tego oszołoma nie jest władza – aż takim idiotą to on nie jest żeby liczyć na to, że w demokratycznych wyborach, wyzywając wyborców od głupków i zapowiadając że by do nich strzelał uzyska większość, a potem rach ciach, ogłosi się „krulem”. 😀 To lobbysta neoliberalizmu i różnych think tanków, zainteresowanych w formowaniu móżdżków gówniarzerii w taki sposób, żeby zamiast wieszać wyzyskiwaczy na latarniach pokornie na nich zapieprzali w pocie czoła, domagając się JESZCZE WIĘKSZEGO bata nad własnym tyłkiem i jeszcze większego rozpasania dla nich samych. Oczywiście wszystko trwa do czasu i to nie przypadek że spotkać korwinistę, który przekroczył… Czytaj więcej »