Strona główna Aktualności Gitarzyści po czterdziestce

Gitarzyści po czterdziestce

0

Grzegorz Małolepszy skrzyknął miłośników gry na gitarze i założył cover band. Dołączyła do nich wokalistka, basista i perkusista. Mają już za sobą kilka koncertów.

Część składu na pierwszą próbę trafiła przez ogłoszenie. Za gitary złapali m.in archeolog i lekarz. Co ciekawe, dwóch chętnych do stworzenia nowego zespołu nie umiało grać na gitarze. Grzegorz Małolepszy pokazał im pierwsze akordy – Zaczynaliśmy od prostych aranżacji, żeby początkujący nie mieli problemów z opanowaniem materiału – mówi Małolepszy, odpowiedzialny za aranżacje i przygotowanie zespołu.

Po blisko dwóch latach wspólnej gry, gitarzyści maja w repertuarze około 25 utworów, od standardów jazzowych po muzykę filmową. Na liście są m.in. soundtrack z filmu „Parasolki z Cherbourga”, „Volare”, „What’s up” grupy 4 Non Blondes czy „Cicha woda”. Próby kapeli odbywają się raz w tygodniu.

Zespół ma na koncie kilka występów. Gitarzyści po 40-stce zaprezentowali się podczas koncertu noworocznego w Miejskim Ośrodku Kultury, w kawiarni Deja Vu, na Jarmarku Świątecznym przed Zbigniewem Wodeckim oraz w kościele ewangelicko-augsburskim podczas koncertu charytatywnego dla mieszkańców Ukrainy.

Skład zespołu to: Magdalena Prym (wokal), Marcin Lewandowski, Tomasz Mackiewicz, Jerzy Nowak, Janusz Kraj, Zbigniew Magier, Bartek Zdziebłowski, Zbigniew Marciniak, Tomasz Wiśniewski (bas) oraz Andrzej Domaradzki (perkusja).

REKLAMA
Poprzedni artykułNokaut do przerwy
Następny artykułTłumy na Korwinie (ZDJĘCIA)