Strona główna Aktualności Gitarzyści po czterdziestce

Gitarzyści po czterdziestce

0

Grzegorz Małolepszy skrzyknął miłośników gry na gitarze i założył cover band. Dołączyła do nich wokalistka, basista i perkusista. Mają już za sobą kilka koncertów.

Część składu na pierwszą próbę trafiła przez ogłoszenie. Za gitary złapali m.in archeolog i lekarz. Co ciekawe, dwóch chętnych do stworzenia nowego zespołu nie umiało grać na gitarze. Grzegorz Małolepszy pokazał im pierwsze akordy – Zaczynaliśmy od prostych aranżacji, żeby początkujący nie mieli problemów z opanowaniem materiału – mówi Małolepszy, odpowiedzialny za aranżacje i przygotowanie zespołu.

Po blisko dwóch latach wspólnej gry, gitarzyści maja w repertuarze około 25 utworów, od standardów jazzowych po muzykę filmową. Na liście są m.in. soundtrack z filmu „Parasolki z Cherbourga”, „Volare”, „What’s up” grupy 4 Non Blondes czy „Cicha woda”. Próby kapeli odbywają się raz w tygodniu.

Zespół ma na koncie kilka występów. Gitarzyści po 40-stce zaprezentowali się podczas koncertu noworocznego w Miejskim Ośrodku Kultury, w kawiarni Deja Vu, na Jarmarku Świątecznym przed Zbigniewem Wodeckim oraz w kościele ewangelicko-augsburskim podczas koncertu charytatywnego dla mieszkańców Ukrainy.

Skład zespołu to: Magdalena Prym (wokal), Marcin Lewandowski, Tomasz Mackiewicz, Jerzy Nowak, Janusz Kraj, Zbigniew Magier, Bartek Zdziebłowski, Zbigniew Marciniak, Tomasz Wiśniewski (bas) oraz Andrzej Domaradzki (perkusja).

REKLAMA