Strona główna Aktualności Polityka Grillowali przed urzędem

Grillowali przed urzędem

10

Happening „PIT-STOP” przed pabianickim Urzędem Skarbowym zorganizowali lokalni działacze partii KORWiN. Symbolicznym spaleniem „PIT-u” sprzeciwili się temu podatkowi.

Taką akcję przeprowadzono w różnych miastach m.in. także w Katowicach czy największą połączoną z wiecem w Gdańsku z udziałem Janusza Korwin-Mikke oraz Przemysława Wiplera. Data nie była przypadkowa. 30 kwietnia to ostatni dzień, w którym zgodnie z ustawą można było złożyć „PIT”.

– Chcieliśmy tym wyrazić swój przeciw wobec „kary za pracę” czym de facto są podatki dochodowe. Akcja była połączona z rozdawaniem ulotek i uświadamianiem obywateli o bezsensowności tego podatku –  tłumaczą działacze z pabianickiego oddziału partii KORWiN.

Punktem kulminacyjnym wydarzenia było symboliczne spalenie „PIT-ów” przed pabianickim Urzędem Skarbowym.

REKLAMA
10 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Wielkiego zainteresowania nie było. Ludzie już wiedzą, że to wszystko chore mrzonki utopijnego państwa starego dziadka.

Ale z podatkiem dochodowym rację mają.

Pewnie że ma, le gdzie znajda prace urzędasy od rozliczania PiT-ów?

Nie wiem czy Komorowski jest taki stary. Jeśli chodzi o utopijne państwo.

Drogi Kamilu, ale ja mówiłem o tfu, tfu Korwinie i jego stajni kucyków.

Kiedyś obiło mi się o uszy, że podatek dochodowy przynosi tylko 2% dochodu dla państwa. pozostałe 98% jest przeznaczane na aparat który ten podatek ściąga. jeżeli jest tak faktycznie, to likwidacja podatku dochodowego przełożyłaby się na dużo wyższe dochody z tytułu podatku VAT

I tak jest w niektórych państwach, nie masz dochodowego od osób fizycznych, a państwo utrzymuje się tylko z VAT, akcyzy i ceł. Dochodowy to wymysł socjalistyczny, by robotnicy od łopaty czuli że ci lepiej wykształceni sa bardziej łupieni przez urzędników i nie buntowali się.

Ekonomia w naszym kraju dalej kuleje 🙂

No tak tylko podatki są po to by utrzymywać państwo i między innymi by przelewać dietę poselską posłowi psisu p.wiplerowi więc niech nie pierdu pierdu tak jak z okręgami jednomandatowymi i innymi cudami. Mamy taki obowiązek utrzymywania świń przy korycie i trzeba je dokarmiać bo jak nie to ekologowie nas dopadną i oskarżą o głodzenie świń.

Zdzisiu jak zwykle g wiesz. Gro naszych podatków idzie na…. [tadam] emerytury. A teraz podziękuj za darmowa lekcję.